Той каза, че към момента събраните подписи са 10 хил. а големи държави с традиции в модата, като Италия и Франция са забранили производството на ценни кожи. Според Димитров, социологически проучвания показват, че сред българските граждани има нагласи да не се употребяват ценни кожи в модните артикули.
Хората могат да се включат в инициативата, като подпишат петицията, като отворят сайта на Фондация „Четири лапи“, който пренасочва към сайта на Европейската комисия.
Друга инициатива на фондацията е свързана с това да се ограничи незаконната търговия на кучета. По думите на Димитров, обемът на онлайн търговията с малки кученца в ЕС е на стойност 1.5 млрд. евро годишно, като в голямата си част тази търговия е в сивия сектор, но и поставя много проблеми от които страдат самите животни.
“Хората импулсивно купуват нещо от напълно незаконен развъдчик, после кученцето се разболява или в най-лошия случай не дай Боже умира, има трагедия в семейството, а продавачът го няма никакъв. И ние искаме всъщност да прокараме малко светлина в тази ситуация и да направим малко по-прозрачна търговията, като помогнем на всички участници в процеса, и на развъдчиците да бъдат по-хуманни към животните, и да спазват повече правилата, които местното законодателство налага”, каза Димитров.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
На територията на Столичната община съществува изградена мрежа от 188 читалища, по данни на публичния регистър на народните читалища. Те разполагат с материална база, но в по-голямата си част сградният фонд е остарял и се нуждае от по-голям обем инвестиции за отстраняване на възникнали във времето проблеми, прилагане на мерки за енергийна..
Остава малко повече от седмица до крайния срок за включване в петиция, с която граждани от ЕС целят да бъдат променени регламенти, засягащи именно правата им на потребители. В момента кампанията има над 1,4 млн. подписа, което е повече е необходимото, но въпреки това битката не е приключила. Инициативата “Спрете унищожаването на игрите“ се опитва..
Лилия Илиева е магистър по Българска филология и журналистика, преводач на интересни книги и самата тя автор на книгата “Заведи ме в теб“ , която представи при гостуването си в предаването “Добър вечер, София“. "Поводът, по който ми хрумна да събера 33 интервюта с известни български мъже, беше един мой разговор с френския писател..
Пет години след 2020 г. се вижда събуждащата се протестна енергия, която обаче не е толкова разгъната както преди пет години. Това се случва на фона на управление, което дойде след поредица от служебни правителства, но също е съмнително колко е стабилно. “Само за тези, които не познават механизмите и скритите капани на управлението, е изненада, че..
Администрацията на кмета Васил Терзиев иска от Столичния общински съвет да одобри проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП), който отключва довършването на бул. “Тодор Каблешков“ и е ключов участък от Третия градски ринг на София, съобщават от пресцентъра на Столичната община. “Ако Общинският съвет вземе решение и подкрепи нашето..
Изключително археологическо откритие беше направено в крепостта Кокалянски Урвич край София – триъгълна каменна кула, датирана от края на II век. Разкритието е на младите археолози д-р Филип Петрунов и Виолина Кирякова в последните дни от археологическите проучвания, финансирани от Столичната община по програма "Култура". Откритието..
Лятото в града може да бъде истинска сцена – особено когато музиката идва при теб. RockSchool отново събира китари, цигулки, пиана, барабани, усмивки, страхотни преподаватели и екип и тръгва по парковете на София. И да – събитията са отворени за всеки. "Основаната идея на проекта в началото, в неговия генезис, беше да скъси тази културна..