Проблемите, свързани със сметта, затруднения транспорт, уличната инфраструктура и гробищния парк се оказаха основни за жителите и местната власт на Костинброд при последното посещение и проведено мобилно студио на Радио София.
Хората обсъждат помежду си или в социалните медии, но са малко сигналите до общинското ръководство, не е масово включването им при решаване на проблемите, отбеляза кметът на Костинброд Трайко Младенов:
"Добре е, че по важните въпроси за града общинският съвет е единен, въпреки различните партийни групи в него. На това се дължи и решението, благодарение на което няма дете без място в детска градина."
А ражданията и прирастът в града са радващо големи. На всяка сесия общинският съвет разглежда по стотина разрешителни за строеж.
По последна регистрация в общината живеят около 17 500 души, а реално те са над 30 000. Това обаче се отразява на данъчните постъпления, както и на държавното субсидиране.
Селата са пълни с живот. Хората се заселват да живеят постоянно, но не си сменят адресната регистрация, подчерта Трайко Младенов.
По думите му обмислян е вариант за организиране на собствен транспорт, но след високия скок на цената практически идеята е неосъществима.
Към агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) от общината имат искане за премахване на винетките в 3 недълги пътни участъка.
Надявам се, че до 4 години ще е готов S-банът– линията на скоростния влак, който ще прави удобна и бърза връзка с метростанция "Обеля", планира се нова жп гара, каза още кметът.
Колкото до водоснабдяването, кметът изтъкна, че може би ВиК асоциацията, в която членува и Костинброд, вече не е алтернатива: "Ние сме по-силни сами."
Чуйте разговора в мобилното студио с водещ Божидар Янев.
"Рискът е, че всички искат да гласуват повече разходи. Накрая ще гласуваме един бюджет, който не реалистичен". Такова предупреждение отправи в ефира на БНР Димитър Димитров, общински съветник от ПП-ДБ, член на Комисията по транспорт и пътна безопасност в Столичния общински съвет. Той очаква бюджетът на Общината да бъде приет в рамките на..
Продължава седмицата, в която коментатори във "Форум" са Адриана Диканчева и Никола Атанасов . В днешното издание те се спряха на следните теми и поводи за разсъждения: Националният център за безопасен интернет (НЦБИ) проведе днес кръгла маса "Закрила на детето от онлайн насилие" с участието на граждански организации,..
Общинският съвет в Долна баня прие бюджета на общината за 2025 година в размер на 18 636 727 лева. Приходите за финансиране на делегираните държавни дейности са 14 059 912 лв., а за местните дейности - 4 576 815 лева, посочи пред БНР-Радио София кметът Владимир Джамбазов. Капиталовите разходи в размер на 2 105 249 лева. За..
Въпреки добрите резултати, които показва статистиката, желаещите да бъдат донори на репродуктивен материал (яйцеклетки) продължават да са в пъти по-малко от хората, които имат нужда от тях, съобщават с тревога от фондация "Майки за донорството". Семействата с репродуктивни проблеми в страната се увеличават. Инвитро клиниките в България..
През последните години има активен разговор за недостига на кадри и вноса на работна ръка, дават се предложения, включително и за бъдещи законодателни промени, припомни пред БНР-Радио София Жасмина Саръиванова, главен експерт "Социален диалог" в Българската стопанска камара (БСК). Тази седмица на кръгла маса вицепремиерът и министър на..
Женски народен хор - София към Народно читалище "Бъднина – 1982“ е един от малкото самодейни народни хорове на територията на столицата, който поддържа изцяло акапелна програма в триглас. Те изпълняват песни от всички региони на България. Наред с песните от Шопския и Граовския край, характерни за региона на София и околностите ѝ, в репертоара на..
Продължава 78-ото издание на един от най-престижните фестивали за кино - "Златна плама" в Кан. Вече се отличават някои от фаворитите в конкурсната програма и киноведът Лазар Хрисимов ни споделя най-впечатляващите заглавия. "Финикийската схема" на Уес Андерсън е именно такова заглавие. Става дума за комедия с престижен актьорски състав: Бенисио..