"Ще направим връзка между технологии, които са развити през последните години от екипите, които са работили в и за ЦЕРН. Български технологични компании ще могат да се възползват от тях. Няколко компании ще имат достъп до технологиите на ЦЕРН, които да ги използват за доразвиване на техния продукт, но ще получат и менторска и финансова помощ през структура на София Тех Парк. Готови сме да стартираме и нашата собствена инкубационна програма, двете неща ще се допълват", каза Тодор Младенов.
Той добави, че три нови компании вече са част от София Тех Парк. Над 96% от площите на парка вече са запълнени. Очакват се две нови компании да се присъединят към голямото технологично семейство, съобщи Младенов.
Гости в мобилното студио бяха и Йоана Томова, председател на Асоциацията на флористите в България, която представи първия флора фестивал "София Тех Парк на цветята и децата" и Алексей Потебня - маркетинг директор на "Техно Меджик Ленд". Той разказа за интерактивното образование, за лятната програма на центъра за наука и образование и колко е важно децата да разбират науката и да усетят, че е и забавна.
Диляна Вучкова, ръководител за проект „Дигитални умения за развитие на младите хора в "Надежда“ представи развитието на проекта. Над 100 младежи, на възраст между 15 и 29 години вече са обхванати от него.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Весела Бабинова и Владимир Зомбори са едно от най-обичаните от българската публика артистични семейства. Любимо ястие на актрисата в навечерието на Коледа са сушените чушки с боб. За Зомбори обаче нещата не стоят така "постно". "Той, човекът, винаги е обичал да си хапва месце. Независимо от никой празник на тази планета Земя. Това може да е много..
Дните по Коледа като че останаха най-семейните празници . На Бъдни вечер, независимо от своя ритъм на работа и живот, каквото и да диктува дигиталната трансформация, всеки иска и се събира с най-близките си, със семейството . Раждането на новото Слънце, на младия Бог Исус Христос е хубав повод да се съберем, да се срещнем около постната трапеза..
Националният конкурс "Най-добър младежки стартъп в България 2025" е отворен за кандидатстване. Това ще бъде четвъртото поред издание на състезанието, организирано от Софийския университет "Св. Климент Охридски" (СУ) съвместно с Фонд на фондовете (ФнФ) с мисията да вдъхнови и подкрепи младите предприемачи в България като предостави платформа за..
Защо празнуваме Коледа? Откъде идва Добрият старец? Защо на Рождество Христово си подаряваме подаръци? На тези въпроси отговарят децата от столичната 29-а детска градина "Слънце". Чуйте ги.
Асоциация "Прозрачност без граници" ( АПБГ) публикува резултатите от Индекса на местната система за почтеност за 2024 г., които подчертават 10-годишен напредък в прозрачността и отчетността на местното управление в България. В началото на прилагане на показателя - през 2015 г., общият индекс е бил 3,14 точки, докато през 2024 г. достига..
Въпреки неголемия бюджет, който България отпуска за наука, страната ни се развива успешно в тази сфера. В Българската академия на науките работят учени в 50 института. Страната ни разполага и около 50 висши учебни заведения, каза пред Радио София главният редактор на сп. "Българска наука“ Петър Теодосиев. "Всичко това дава капка по капка..
Общо 10 бебета се родиха през 2024 г. по донорската програма на Столичната община за подпомагане на семейства с репродуктивни проблеми. От тях четири са момчета и шест - момичета, а две двойки са близнаци , съобщиха от Общината. Десетте деца са родени в периода ноември 2023 г. - декември 2024 г. Одобрени са били 30 двойки. Предстои да..