Има ли динамика и нови тенденции в сферата на недвижимите имоти, на фона на високата инфлация, войната в Украйна и финансовата нестабилност? Екипът на Късното шоу потърси за разговор по тези и други въпроси, експертът по тази тема, Анас Хамид.
По думите му, все още има интензивно търсене и много сделки в областта на недвижимите имоти,
„Разликата е в това,че хората не се „хвърлят“ на всичко, както преди време, а обмислят покупките си.
При новото строителство и сделките „на зелено“ също има драстично покачване на цените, тъй като има несигурност, дали ще има печалба или загуба от инвестициите, в тази връзка наблюдаваме и известно предварително презастраховане, именно в покачването на цената на сделката “,казва експертът.
„Сега е много добър момент да се продават имоти. Истината е,че който има имот и не го ползва, няма средства да направи ремонт за да го осъвремени, независимо в какво състояние е, имате ли имоти за продажба, сега е момента“, съветва специалистът.
Покупката на имот, ако се нуждаете от разширение на жилището, както в пандемията , когато възникна необходимост от работа от вкъщи, също е добра инвестиция, твърди Анас Хамид.
По думите му, пазарът остава същият, има повече купувачи за всеки един имот, , отколкото продавачи. Такава е тенденцията в цяла Европа.
Търсят се завършени апартаменти, които нямат нужда от ремонт.
Грешка е да изпадаме в еуфория и да взимаме прибързани решения при покупката на имот, посочи Хамид.
Дали можем сами да определим цената на имота?
„Ако нямаме предишен опит, това е мисия невъзможна. Цената на имота е най-важната стъпка от една продажба“, смята Хамид. Той обясни,че ако е обявена по-висока цена от реалната цена на имота, това го задържа определено време на пазара, след което интересът към намалява.
Съветът е, да се обърнем към специалист, но отново да бъдем внимателни!
Кога ни лъжат спрямо „цена-качество“? Какви други инвестиции съществуват в сферата на недвижимите имоти? Чуйте целия разговор на Елмира Джома с Анас Хамид.
Цвятко Кадийски за представянето на книгата за първия български ротарианец Събо Николов: "В САЩ, само 10 години след основаването на Ротари клуб, той става член на клуба доста преди появата на клуба през 30-те в България. Майка му е сред основателките на Евангелистката църква в Панагюрище. Събо се бори сам в живота, отива в Пловдив, после в..
Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..