Поредицата от отворени срещи-беседи между артисти/интелектуалци и публиката продължават в район "Средец". В тях гостите имат възможност да разговарят с артистите свободно и да обменят идеи.
На 7 юли 2022 г., от 19.00 часа, в НЧ "Славянска беседа – 1880“, ще се състои седемнадесетото събитие от поредицата. Гости ще бъдат Димитър Коцев - Шошо и Яна Борисова. Водещ на беседата е Емил Стефанов.
Димитър Коцев-Шошо е писател, преводач, продуцент, сценарист и режисьор. Автор е на романите “Лора от сутрин до вечер” и “Скарида”.
Яна Борисова е писател, драматург и сценарист. Многократен носител на наградите "Икар" и "Аскеер", Наградата на независимата критика, Наградата за камерна пиеса, наградата "Златно перо", наградата "Нова европейска драма" и др.
Входът е свободен.
Над 2000 пощенски станции в малки населени места ще предоставят услугата по безплатна обмяна на левове в евро от деня на присъединяването ни към еврозоната , заяви в интервю за БНР зам.-директорът на "Български пощи" Станимир Белинов. "Български пощи" получават 9,5 млн. за подготовка за преминаване от лев към евро По думите му дневно всеки..
Летният сезон на Витоша ще бъде официално открит на 31 май (събота), съобщиха от "Витоша ски". Два лифта ще работят и това лято над София, като на този етап всяка събота и неделя отворени за туристи и колоездачи ще бъдат лифтове ПВЛ Витошко лале 1 и ПВЛ Витошко лале 2 . В деня на откриването, на долна станция на Витошко лале 1 ще има..
Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) и екипи на Главна дирекция "Жандармерия, специални операции и борба с тероризма" предприемат мерки за осигуряване на реда и пътната безопасност във връзка с масови прояви, заявени за 31 май на територията на София. По повод провеждането на ретро изложение , което ще се състои от 8:00 ч. на..
По случай Международния ден на детето, Факултетът по "Пожарна безопасност и защита на населението" при Академията на МВР отваря врати за децата и техните семействата, съобщават от столичния район "Илинден", партньор на инициативата. Събитието е посветено на популяризирането на професията на пожарникаря и спасителя сред подрастващите...
Подменени са изцяло осветителните тела и овехтелите стълбове около Народния театър и по улица "Дякон Игнатий": ▪️ Монтирани са 24 нови осветителни тела на високите стълбове; ▪️ Подменени са 14 стари, амортизирани стълба и 28 осветителни тела по ул. "Дякон Игнатий" и около сградата на Народния театър; ▪️ Монтирани са и 14 LED прожектора, които да..
Въвежда се временна организация на движението заради предстоящия тази вечер протест в кв. "Княжево“, съобщиха от ОДМВР – Перник. За да се е избегнат задръствания и тапи на пътя, след 17.30 ч. всички пътуващи към София през Владая ще бъдат пренасочвани по автомагистрала "Струма“. Това ще става на пътен възел "Даскалово“, като живеещите и пътуващи към..
Децата в София ще могат да се включат в празника с кауза “Радостта да растеш“, който ще се проведе в Деня на детето – 1 юни. Събитието съчетава знание, изкуство, наука и игри. Заниманията ще се проведат в Литературен клуб “Перото", НДК и ще са напълно безплатни за децата и техните родители. Празникът има за цел не просто да забавлява, а да образова,..