Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

“Танцувай“ в ритъма на лятото с Белослава и Графа

На 15 юли, в Летния театър във Варна предстои третия концерт на Влади Ампов от акустичната поредица „Утре отново“

Снимка: Монте мюзик

„Танцувай“ е третата съвместна песен на Графа и Белослава и провокира да танцуваме в ритъма на лятото. Музиката и аранжимента в диско-фънк стилистика са на Влади Ампов, а идеята за текста е на Белослава, като Графа се включва за финалните щрихи.

Васил Стефанов е режисьор на видеото, което е заснето на покрива на сграда в София. Песента и клипът на „Танцувай“ носят духа на лятото.

„Танцуваме много успешно и много различно от предишните два пъти (б.а. „Сън“ и „Да“ са първите две дуетни песни между Графа и Белослава). И трите песни са различни нюанси на нашата душевност, но когато се съберем с прекрасната Белослава се получават вълшебни неща“, каза в ефира на Радио София Влади Ампов.

Посланието, което песента носи е, че щастието се крие в простичките неща и понякога имаме нужда само да танцуваме на хубава музика в приятна компания.

„Танцувай“ ще бъде представено официално на живо, на концерта на Графа на 15 юли, в Летния театър във Варна. Освен новата песен,  феновете ще могат да чуят всички хитове на Влади Ампов от последните години. В акустичната му програма ще се включи Белослава, за да изпълнят трите им общи песни. Друг специален гост ще бъде Веско Ешкенази. 

Концертът е трети от акустичната поредица „Утре отново“. Първите два се състояха в Пловдив и Бургас.

„С Веско Ешкенази ще изпълним нашата обща песен „Ванилия“, но в една много по-минималистична, камерна версия – само аз с пиано и той с цигулка. Никъде другаде не можете да я чуете така, освен във Варна“, каза Графа.

На 20 юли предстои концерт на Влади Ампов и пред софийска публика, в кино „Кабана“.

Подробности можете да чуете в интервюто на Катя Василева с Графа.

Снимки: Монте мюзик


По публикацията работи: Полина Начева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

София може да има свое общинско дружество за доставка на електроенергия

На последното си заседание, Столичният общински съвет даде мандат за изготвяне на доклад за създаване на общинско дружество – търговец на електроенергия, което да оптимизира разходите за електроенергия в общинския сектор. Според данните на Временната комисия за анализ на количествата и цените на потребяваната електрическа енергия от Столичната община..

публикувано на 20.02.25 в 09:41

Очаква ни мразовит ден, с температура в София около минус 3°

Днес денят ще е мразовит. Дневните температури в повечето места ще са отрицателни - между минус 5° и 0°, в София - около минус 3°, съобщиха от НИМХ. Ще бъде предимно слънчево, пред обяд над Дунавската равнина все още ще има ниска слоеста облачност и температурите там ще останат по-ниски. Ще духа слаб вятър от северната четвърт. В планините ще бъде..

публикувано на 20.02.25 в 07:35

"Форум", 19.02.25: Референдумите не са панацея, но стават за "дъвка" на популисти

В средата на седмицата коментаторите Елена Дариева и Светослав Живков разговаряха по темите: Управление във време на демокрация . Избори. "Референдумите не са лек за всякакъв случай. Но стават за "дъвка" на популисти." Особености на национални и местни допитвания – финансиране, изисквания за избирателите, провеждане. Социологическите проучвания..

публикувано на 19.02.25 в 18:25

Автоинструктори са недоволни от промените в шофьорските курсове

В присъствието на журналисти днес бяха разяснени част от проблемите за бранша на автоинструкторите, обучаващи нови водачи на моторни превозни средства (МПС). По думите на председателя на "Българско обединение на шофьорите" Христо Радков , вината за неправоспособните шофьори на пътя пада върху обучаващите ги, когато изпитът пред..

публикувано на 19.02.25 в 17:35

За 60-годишнината си Театър София ще бъде с обновена сграда и зала

Заради проточилия се основен ремонт на Театър София , актьорите от трупата му продължават да изнасят представления от своята програма на други столични сцени – във Военния театър, "Сълза и смях", " Théatro отсам канала", в Младежкия театър "Николай Бинев". Надеждите и очакванията и на състава на театъра, и на почитателите на Мелпомена, са..

публикувано на 19.02.25 в 16:55

Танцовият спектакъл "Алиса в страната на чудесата" с премиера в Музикалния театър

Вдъхновена от шедьовъра на Луис Карол "Алиса в страната на чудесата“, режисьорът и хореограф Анна Пампулова създаде своя сценична интерпретация на любимата на много поколения книга. Премиерните дати на танцовия спектакъл на Балет "Арабеск" са на 21.02.2025 г. и 1.03.2025 г. в Националния музикален театър "Стефан Македонски". Музиката е на композитора..

публикувано на 19.02.25 в 16:46
Петър Мишев

Петър Мишев, КНСБ: 5% не осигуряват ръст на доходите, а покриват само инфлацията

Заложеното в проектобюджета не отговаря на исканията и очакванията от страна на КНСБ за ръст на възнагражденията в обществения сектор . Заложените 5% биха покрили само инфлацията. Това коментира пред БНР-Радио София Петър Мишев , икономически анализатор в Института за социални и синдикални изследвания и обучения към КНСБ. Той..

публикувано на 19.02.25 в 16:28