Танцьор, хореограф, педагог, съдия в международни конкурси и носител на редица награди, Драгова е добила интерес към танца от майка си.
"В последствие това вече се превърна в мое ежедневие, започнах да обичам танца заради всички състезания, конкурси на които ходех, целия блясък, костюми, музика, хора, с които непрекъснато се запознавах… И това запали в мен едно огромно желание да се занимавам с танц", сподели Драгова.
Тя допълни, че в един момент е решила да започне да създава нещо свое и тогава е осъзнала, че освен хоби иска това да бъде нейната професия. Работила с творци от различни държави и пътувала в различни страни, младата артистка е усвоила и донесла в България едни от най-сложните танцови техники. За уъркшопа, който предстои тя каза, че обожава работата с деца, блясъка в очите им и радостта, когато им преподава нови неща.
"Децата в пандемията нямаха възможност да пътуват така, както ние сме имали по състезания и конкурси. Почти всичко е минало онлайн, съответно и курсовете в това число. Никой вече не преподава на живо, което е много тъжно, а не е същото, наистина", допълни тя.
Хората, с които работи са от 6 до 35 годишна възраст, защото , по думите й, не обича да си поставя ограничения, понеже много неща могат да се научат както от млад човек, така и от по-възрастен. Драгова сподели, че стила "Frame up", който е много популярен в Русия и който тя практикува е доста интересен и труден, но за него се изисква едногодишно обучение и сертификат, тъй като се изпълнява на токчета. Относно работата си в Киноцентъра, тя каза:
"През 2020 г. започнах да работя там, първо ме взеха случайно за един филм и започнах да се занимавам с каскади. Там има "стънт академия", която ме запали реално за работата ми в киното. Оттам разбрах, че мога да творя и да създавам хореографии и за киното, реклами, филми и т.н.".
Работейки по поредния филм, Драгова е осъзнала, че у нас няма достатъчно подготвени кадри, които да са специализирани изцяло в киноиндустрията, като по този повод е решила да създаде танцова академия, която да е изцяло конкретизирана за киното.
Уъркшопът ще се проведе във Варна, на 16.07.2022 г.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
В три метростанции заработиха зони за безплатно измерване на кръвното налягане, съобщиха от Столичната община. Кътовете са в рамките на кампанията за превенция на сърдечносъдовите заболявания сред младите хора „120/80. Избери номера на сърцето" и са разположени в преходните станции "Софийски университет", "Сердика" и "НДК" , където хората..
В новата в студиото на "Форум" ще слушаме разсъжденията на Георги Вулджев и Едуард Папазян. Днес водещият Лъчезар Христов ги провокира по темите: Пореден епизод от сагата за политическата безизходица у нас. Борисов отказа лидерска среща с ПП-ДБ. Доган разчиташе на обръчите (бизнеса), Пеевски – на прокуратурата (с влияние не само върху..
Българските журналисти работят под непрекъснат стрес, който отключва тревожност, безсъние, стига се до прегряване в професията (бърнаут). Това показва седмото поредно проучване на Асоциацията на европейските журналисти в България (АЕЖ-България) за медийната свобода в страната. Анализът, чийто автор е д-р Илия Вълков, се базира и на..
“Не започна отборът както трябваше тази година, но пък смятам, че ще завърши там, където трябва. Без значение какво прави Арсенал, хубавото е, че успяваме да направим добри каузи”, казва Георги Стоянов - председател на фенклуба на Арсенал в България. Фенклубът на английския отбор в България стана на 20 години и членовете му са отбелязали събитието по..
За специални събития до Нова година анонсира кметът на София Васил Терзиев на страницата си във Фейсбук. На 30 ноември ще има работилница за коледни играчки и много изненади на площад "Св. Александър Невски". От 10:00 часа посетителите ще могат да създават свои коледни играчки, които по-късно ще украсят столицата. Ще пристигне и..