"Служебното правителство може да върши и доста други неща. То трябва да поддържа функционирането на страната в нормален ритъм, може да взема и извънредни решения, но само когато се налага", коментира Инджов. Той допълни, че това правителство е започнало с много кадрови смени и с вербални заявки за промяна на геополитическия курс на България, който е бил променен от предходното редовно правителство.
"Спонтанният протест на активни свободомислещи български граждани, които категорично излязоха на площада пред президентството, за да заявят своето неодобрение и категоричен протест против евентуално повторно обвързване на България и заробване от "Газпром", изигра ролята на такава червена лампа. Обществените реакции в социалните мрежи, изявления на анализатори и политици също изиграха роля", сподели Инджов и допълни, че служебното правителство ще прави опит да изважда "кусурите" на предишното управление.
Той каза, че ходовете на президента по отношение на войната в Украйна и българското вето към Северна Македония, както и за отношенията с Русия са разочаровали активната част от българското общество и то е в готовност за нови по-големи протести, ако президента Радев продължи активно да залага на външнополитически курс, който е в разрез с външнополитическата ориентация, която България получи по време на управлението на правителството на "Продължаваме промяната".
Относно предстоящите избори, Инджов коментира: "Докато Борисов е в ГЕРБ, а Доган и Пеевски са в ДПС тези формации остават токсични за останалите в политическия спектър, така че "Продължаваме промяната", както и нейните лидери са заявявали многократно, нямат намерение да се коалират с ГЕРБ дори и изборните резултати да вещаят при една такава коалиция стабилно управление".
Той отбеляза, че БСП не представлява цялото "ляво" в България а е социално-консервативен сегмент, като хора с по-социално и прогресивно мислене нямат представителство в момента, а и няма да имат скоро такова, макар че се правят опити за създаване на нови леви платформи. Освен това каза, че задачата на БСП е да не се срине на тези избори и че тя ще бъде търсеният трети партньор за една антикорупционна коалиция.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
"Топлофикация София" планира да остави без топла вода и парно жителите на квартал "Дружба 2" в следващите три месеца (от началото на октомври до края на декември). Поетапно ще се спира топлоподаването в отделните части на квартала – втора, трета, четвърта и пета. Омбудсманът Велислава Делчева сезира Комисията по енергетика в Народното..
Тази вечер (19 септември), в Българския културен институт в Париж ще бъде открита изложбата "Детски години“, посветена на детството на Христо Явашев – Кристо. Експозицията е по повод 90 години от рождението на един от най-значимите световни артисти с български произход. Изложбата представя за първи път във френската столица колективна изложба..
В предаването “Добър вечер, София“ гостуваха Ана-Мария Вартовска - вокал и Петър Димитров – китара, представители на четиричленната група “Bandanna“. Освен тях в групата се изявяват Никола Лулов - барабани и Виктор Лефтеров - бас китара. Групата отваря нова глава в своето музикално творчество. В събота, 20 септември, ще можем да..
Кметът на София Васил Терзиев ще предложи на Столичния общински съвет всеки понеделник в софийските училища да започва с химните на България и на Европа, а учебният ден за децата от първи до четвърти клас да започва с кратка физическа активност, съобщиха от Столичната община. "Предлагам всеки понеделник учебният ден да започва с химна на..
В края на месец май излезе от печат сборникът "Дигитални неравенства“ със съставител проф. дсн Румяна Стоилова от Института по философия и социология на БАН. В него са представени неравенствата по отношение достъпа, уменията и извличаните ползи от цифровите технологии в България. Сборникът е създаден в рамките на изследователски проект "Дигитално..
Кметът на Перник Станислав Владимиров направи рокади в управленския си екип. Досегашният зам.-кмет Борис Томов и главният инженер Сашко Илиев си размениха местата. Илиев е назначен за зам.-кмет, а Томов се връща на старата си позиция като гл. инженер. Новият зам. кмет Сашко Илиев е заявил, че ще продължи с ангажираност започнатите проекти и ще работи за..
"Спаси София" стартира кампания ул. "Цар Иван Шишман" да стане изцяло пешеходна зона. За да нямат притеснения живеещите в района, че улицата ще стане втора "Витошка“ със заведения и шум, от "Спаси София" предлагат по "Шишман“ да няма изнесени маси и “летни градини”, да има по-сгъстен график за сметопочистване, а съвместни патрули на Столичен..