В "Радиокафе" говорим за предизвикателствата пред младите хора и техните успехи в сферата на адвокатурата, модата, бизнеса, правото, политиката и спорта. За мисията на обществните каузи и тяхната реализация.
Първият гост е адв. Петър Николов получи приза в категорията Право – мъж адвокат на Наградите за бизнес и туризъм в Несебър. Роден е в Русе, практикува във Варна. Става популярен след като връща трите деца на самотна майка. Помага на самотни родители и на нуждаещи се деца, Aдвокат про боно.:
"В момента най-интересно е делото на държавата срещу компанията, която иска да извлича газ в Добруджа. Вече не намирам делата срещу банки и кредитори. Когато осъдихме Агенция за социално подпомагане, много хора не знаеха, че това може да се случи. Каузите са ежедневни и мисля, че трябва да направя фондация и да се ангажират още хора. Работим почти денонощно. Понякога докато мисля за другите семейства, моето страда.
Всичко е въпрос на сериозна житейска и професионална подготовка. Моралът е и извън закона. Не винаги задължителното е най-доброто."
Вторият гост е свързан с модните тенденции през лятото и есента. Модата и морето. Разговор с известния български дизейнер Гергана Апостолова:
"Поредната награда ме прави безкрайно щастлива. Обличам мис и мисис България, изпълнители и журналисти. Дамите трябва да се чувстват красиви и щастливи. През есента и сезон 2023 ще има десетина актуални нюанса, ягодов шейк, кафе цикория, пикантна горчица, дива теменужка. Винаги присъства и синята гама. Цената на успеха е много труд, много малко време ми остава за почивка, работя по 6 дни."
Един холивудски продуцент, който живее в Калифорния гостува на българското Черноморие и на Наградите за бизнес и туризъм - Зий Ребело:
"Всичко е добре, но обслужването е на ниско ниво, хората не са любезни. Тротоарите не са наред, иначе България има потенциал. ЮЮЮТуристите ще дойдат веднъж и няма да се върнат. Цената на успеха е доста висока - безсънни нощи, 17 часов работен ден, страх."
Следващият гост о организаторът на Наградите за бизнес и туризъм Нина Никол Хамилтън:
"Имаме над 1000 красиви снимки от събитието на инж.Пламен Колев. Мечтата е България да се превърне в туристическа дестинация през четирите сезона. Цената на успеха става все по-висока през годините."
През следващото денонощие метеорологичната обстановка ще се усложни. С умерен, в Източна България и силен вятър от север-североизток ще нахлува студен въздух, съобщиха от НИМХ. Ще бъде облачно, с почти повсеместни, на места значителни валежи. В Предбалкана и по високите полета от сняг, в останалата част от страната - от дъжд, като със застудяването в..
Весела Бабинова и Владимир Зомбори са едно от най-обичаните от българската публика артистични семейства. Любимо ястие на актрисата в навечерието на Коледа са сушените чушки с боб. За Зомбори обаче нещата не стоят така "постно". "Той, човекът, винаги е обичал да си хапва месце. Независимо от никой празник на тази планета Земя. Това може да е много..
Дните по Коледа като че останаха най-семейните празници . На Бъдни вечер, независимо от своя ритъм на работа и живот, каквото и да диктува дигиталната трансформация, всеки иска и се събира с най-близките си, със семейството . Раждането на новото Слънце, на младия Бог Исус Христос е хубав повод да се съберем, да се срещнем около постната трапеза..
Националният конкурс "Най-добър младежки стартъп в България 2025" е отворен за кандидатстване. Това ще бъде четвъртото поред издание на състезанието, организирано от Софийския университет "Св. Климент Охридски" (СУ) съвместно с Фонд на фондовете (ФнФ) с мисията да вдъхнови и подкрепи младите предприемачи в България като предостави платформа за..
Защо празнуваме Коледа? Откъде идва Добрият старец? Защо на Рождество Христово си подаряваме подаръци? На тези въпроси отговарят децата от столичната 29-а детска градина "Слънце". Чуйте ги.
Асоциация "Прозрачност без граници" ( АПБГ) публикува резултатите от Индекса на местната система за почтеност за 2024 г., които подчертават 10-годишен напредък в прозрачността и отчетността на местното управление в България. В началото на прилагане на показателя - през 2015 г., общият индекс е бил 3,14 точки, докато през 2024 г. достига..
Въпреки неголемия бюджет, който България отпуска за наука, страната ни се развива успешно в тази сфера. В Българската академия на науките работят учени в 50 института. Страната ни разполага и около 50 висши учебни заведения, каза пред Радио София главният редактор на сп. "Българска наука“ Петър Теодосиев. "Всичко това дава капка по капка..