В "Радиокафе" говорим за предизвикателствата пред младите хора и техните успехи в сферата на адвокатурата, модата, бизнеса, правото, политиката и спорта. За мисията на обществните каузи и тяхната реализация.
Първият гост е адв. Петър Николов получи приза в категорията Право – мъж адвокат на Наградите за бизнес и туризъм в Несебър. Роден е в Русе, практикува във Варна. Става популярен след като връща трите деца на самотна майка. Помага на самотни родители и на нуждаещи се деца, Aдвокат про боно.:
"В момента най-интересно е делото на държавата срещу компанията, която иска да извлича газ в Добруджа. Вече не намирам делата срещу банки и кредитори. Когато осъдихме Агенция за социално подпомагане, много хора не знаеха, че това може да се случи. Каузите са ежедневни и мисля, че трябва да направя фондация и да се ангажират още хора. Работим почти денонощно. Понякога докато мисля за другите семейства, моето страда.
Всичко е въпрос на сериозна житейска и професионална подготовка. Моралът е и извън закона. Не винаги задължителното е най-доброто."
Вторият гост е свързан с модните тенденции през лятото и есента. Модата и морето. Разговор с известния български дизейнер Гергана Апостолова:
"Поредната награда ме прави безкрайно щастлива. Обличам мис и мисис България, изпълнители и журналисти. Дамите трябва да се чувстват красиви и щастливи. През есента и сезон 2023 ще има десетина актуални нюанса, ягодов шейк, кафе цикория, пикантна горчица, дива теменужка. Винаги присъства и синята гама. Цената на успеха е много труд, много малко време ми остава за почивка, работя по 6 дни."
Един холивудски продуцент, който живее в Калифорния гостува на българското Черноморие и на Наградите за бизнес и туризъм - Зий Ребело:
"Всичко е добре, но обслужването е на ниско ниво, хората не са любезни. Тротоарите не са наред, иначе България има потенциал. ЮЮЮТуристите ще дойдат веднъж и няма да се върнат. Цената на успеха е доста висока - безсънни нощи, 17 часов работен ден, страх."
Следващият гост о организаторът на Наградите за бизнес и туризъм Нина Никол Хамилтън:
"Имаме над 1000 красиви снимки от събитието на инж.Пламен Колев. Мечтата е България да се превърне в туристическа дестинация през четирите сезона. Цената на успеха става все по-висока през годините."
Минко Ламбов за предстоящата премиера на концерта му за цигулка, акордеон и оркестър със солисти Светлин Русев и Вероника Тодорова: "На 29 януари от 19 ч. в Централния военен клуб е премиерата с оркестър Симфониета. Светлин е божество на цигулката, често го сравнявам със самурай. Запознахме се на един образователен концерт на Филхармонията,..
Кремена Николова - Флор от Софийската филхармония за предстоящия концерт на Филхармонията с полемичната за връзката си с Путин оперна дива Анна Нетребко: "Изключително щастливи сме да сме партньори на концерта на Анна Нетребко като съпровождащ оркестър. Изборът на нашия оркестър не е случаен, партнирахме ѝ в Букурещ с почти същата програма, основно -..
Проф. Илия Граматиков от Музикалната академия за лекцията си в СГХГ към изложбата "Европа в България" на 29.1 в 18 ч.: "Важно е да се подчертае, че това няма да е специализирана музиколожка лекция, тя е отворена до широка публика. Провокация и вдъхновение за мен бе изложбата. Доколко присъства музиката в тези картини? Кога и как се осмисля..
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Историческите сгради на БНР са темата на днешното ни предаване в деня на 90-та годишнина на Радиото с главно "Р": "Oт "Бенковски", в спомените на Кирил Разсуканов за Родно радио , през "Московска", на ъгъла с "Бенковски" заедно със Здравко Петров, до "Драган Цанков" 4 - старата сграда, с разказа на Теодор Караколев от фондация "Български архитектурен..
В Лозенец още кънти споменът от чутовните кабарета на Сирак Скитник и жена му Олга. Къщата им на ул. „Борова гора“ е създадена по съновидение Старите лозенчани и до днес си спомнят за домашното кабаре на една от най-известните двойки в София преди войната Сирак Скитник (основател на БНР) и съпругата му Олга, наричана от всички Сирачката...
Човекът в радиото и изкуствения интелект - Трябва ли да преосмислим БНР заради новите технологии и трябва ли общественото радио да има по-различен подход към използването на ИИ в сравнение с останалите медии? Събеседници : Никола Тулечки (НТ), инженер, който се занимава с работа с данни. Основател на Сдружение „Данни за добро“ и водещ на..