Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ремонтираха 7000 кв. м. пътна мрежа в район "Нови Искър"

Снимката е илюстративна
Снимка: БНР

Близо 7000 кв. м. пътна мрежа е ремонтирана към момента във всички населени места от район "Нови Искър", съобщи кметът Даниела Райчева.

"Цялостно преасфалтирани са ул. "Лесновска" в Световрачене, ул. "Пресвета" в Чепинци, ул. "Стефан Стамболов" в Кубратово, ул. "Стара планина", ул. "Могилка" в Доброславци и част от ул. "Спортист" в Балша", пише в профила си във Фейсбук районният кмет.

В Подгумер предстои да стартира текущият ремонт на пътната мрежа. Възстановени са 515 кв. м. тротоарни настилки в центъра на Войнеговци, по ул. "Житница" от ул. "Калоян" в Житен.

Около 2000 кв. м. от прилежащата инфраструктура около училищата и детските градини ще бъде изкърпена, преди първия учебен ден. Ще бъде обновена и маркировката, съобщава Даниела Райчева.

По публикацията работи: Полина Начева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

3.27 млн. лв получават общините за компенсации на родителите на неприети деца

Общо 3 278 000 лева ще получат общините, за да изплатят компенсации на родителите, чиито деца не са приети в ясла или детска градини през март и април. С друго решение на правителството за университетски болници са определени Специализираната болница за активно лечение по детски болести "Професор Иван Митев" в София и "Аджибадем Сити Клиник"...

публикувано на 10.06.25 в 18:36

Журналисти от БНР - автори в сборника "Око на времето"

На 11 юни в Националната библиотека "Св.св. Кирил и Методий" в София ще се състои голямата премиера на сборника "Око на времето" на 14 журналисти - поети и писатели.  Поводът за издаването е 90-годишнината от рождението на поета и журналист Владимир Башев. Това е и четвъртият подобен проект на едноименния литературен кабинет. Сборникът е издаден..

публикувано на 10.06.25 в 10:52

МС отпуска средства към общините за компенсации за деца без място в ясли

Правителството се събира на редовното си заседание днес. Ще бъдат отпуснати средства към общините за компенсациите за деца без място в ясли или яслена група за март и април. Правителството одобри над 2,2 млн. лева компенсации за неприети в детски градини деца С друго решение ще се определи броят на приеманите за обучение студенти и..

публикувано на 10.06.25 в 07:41

Малки ВЕЦ-ове по довеждащите водопроводи в София

Столичният общински съвет ще гласува подписване на Меморандум за сътрудничество между Столичната община и “Софийска вода“ АД за изграждане на малки водноелектрически централи по водопреносната мрежа на София на заседанието си в четвъртък. В началото на годината бе създадена работна група от общински съветници и експерти, която да проучи възможността..

публикувано на 09.06.25 в 15:15

Предлагат работна група в СО да преобразува местните данъци и такси от лева в евро

Предлагат работна група в СО да преобразува местните данъци и такси от лева в евро Председателят на Столичния общински съвет Цветомир Петров предлага създаването на работна група, която да анализира и подготви за изменение нормативните актове на Столичната община заради положителния конвергентен доклад на Европейската комисия и въвеждането на..

публикувано на 09.06.25 в 13:24

Полицията в София разследва смърт на бебе

Полицията в София разследва случай с починало бебе. Снощи жена, която родила в домашни условия, занесла детето в болница "Шейново", но то е било починало.  Предстои да бъдат изяснени причините и времето на смъртта на новороденото.

публикувано на 09.06.25 в 13:16
Протест на синдикат

Служители на АПИ на протест с искане за по-високи заплати

Утре, 10 юни, работници и служители от Агенция "Пътна инфраструктура" ще излязат на протест под наслов "Достоен труд - достойно заплащане". Те настояват за ръст на възнагражденията с минимум 10 на сто, като за това са необходими 2 милиона лева от държавния бюджет. Протестът се организира от Синдикат "Пътно дело" към КНСБ и Федерация..

публикувано на 09.06.25 в 10:39