"Японското изкуство икебана в последните 10 години играе много голяма роля в моя живот. Това е едно мое хоби, което постепенно завладява моето ежедневие непрекъснато и ми дава удовлетворение, релаксация и вдъхновение да се занимавам с него, което предавам и на моите последователи, което стават все повече и повече", сподели Иванова.
Тя поясни, че след като завърши преподавателска степен в Япония, ученикът получава японско име от своя учител, като то носи своята символика и допълни:
"Икебана е завладяна още от първите нива на обучението от много правила. Колкото по-нагоре човек отива и навлиза в това изкуство, правилата вече започват да нямат съществено значение, като е важно да изразим самите себе си чрез композициите, които правим. Това са различни техники, които дават възможност на хората да направят по-интересни композиции, по-нестандартни, по-скулптурни".
Иванова отбеляза, че на изложбата ще бъде представено многообразието на икебана, където посетителите ще могат да видят различни видове композиции и стилове. Гвоздеят на събитието ще бъде показването на автентични японски вази, които се правят по специален начин и които са в челната тройка по популярност в Япония.
Участниците в събитието ще бъдат 5 души, като освен това ще има демонстрации, лекции, беседи и работилници. На откриването ще има демонстрация, на която посетителите ще могат да се запознаят отблизо с някои от техниките, на 15, 16 и 17 септември от 18:00 до 19:00 ч. ще има лекции и беседи на тема икебана, а работилниците са насрочени за 18-ти. Едната работилница ще бъде за деца от 11:00 до 13:00 ч, а другата, която е за възрастни ще се проведе от 16:00 до 18:00 ч., като за тях ще бъде необходимо предварително записване на сайта.
Тя поясни, че работилниците са насочени към хор, които до сега не са се занимавали с това изкуство, като материалите са подсигурени.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
В средата на седмицата коментаторите Елена Дариева и Светослав Живков разговаряха по темите: Управление във време на демокрация . Избори. "Референдумите не са лек за всякакъв случай. Но стават за "дъвка" на популисти." Особености на национални и местни допитвания – финансиране, изисквания за избирателите, провеждане. Социологическите проучвания..
В присъствието на журналисти днес бяха разяснени част от проблемите за бранша на автоинструкторите, обучаващи нови водачи на моторни превозни средства (МПС). По думите на председателя на "Българско обединение на шофьорите" Христо Радков , вината за неправоспособните шофьори на пътя пада върху обучаващите ги, когато изпитът пред..
Заради проточилия се основен ремонт на Театър София , актьорите от трупата му продължават да изнасят представления от своята програма на други столични сцени – във Военния театър, "Сълза и смях", " Théatro отсам канала", в Младежкия театър "Николай Бинев". Надеждите и очакванията и на състава на театъра, и на почитателите на Мелпомена, са..
Вдъхновена от шедьовъра на Луис Карол "Алиса в страната на чудесата“, режисьорът и хореограф Анна Пампулова създаде своя сценична интерпретация на любимата на много поколения книга. Премиерните дати на танцовия спектакъл на Балет "Арабеск" са на 21.02.2025 г. и 1.03.2025 г. в Националния музикален театър "Стефан Македонски". Музиката е на композитора..
Заложеното в проектобюджета не отговаря на исканията и очакванията от страна на КНСБ за ръст на възнагражденията в обществения сектор . Заложените 5% биха покрили само инфлацията. Това коментира пред БНР-Радио София Петър Мишев , икономически анализатор в Института за социални и синдикални изследвания и обучения към КНСБ. Той..
Фестивалът “Възможното образование“ се завръща с пълно издание от 2020 година насам, в Червената къща, а фокусът му е върху човеколюбивите образователни практики от България. За образованието, но не за невъзможните, а напълно обозрими, нови и съвсем възможни хоризонти, които се откриват пред него, е акцентът на разговора с Нели..
Нова наредба за здравословно хранене на учениците предлага за обществено обсъждане Министерството на здравеопазването. Сега действащата е от 2009 г. През 2018 г. специалистите са преработили Наредбата за физиологичните норми и това налага промени в други документи, свързани с храненето на деца в ясли, градини и в училищна възраст...