Кристина Стоянова, мениджър комуникации сподели, че в много училища на първия учебен ден децата не чуват химн, защото такъв липсва. По думите й, тяхната организация е припознала това като потенциал, който би могъл да се реализира в тяхното първо издание.
"Основният ни критерий за избор на училища беше дали те имат готовност да се включат в инициативата. Дали те имат капацитет и биха могли организационно да се справят с тази задача, която може да изглежда като нещо лесно, да се създаде един химн, да се запише, но всъщност това е доста трудоемък процес", коментира Стоянова.
Тя добави, че от учебните заведения се е изисквало техните възпитаници да участват в реализацията на проекта, тъй като е най-редно те да представят своя химн, да го знаят и съответно да могат да го изпеят.
По темата се включи и Мила Коралиева, експерт в организацията. Нейното първо влизане в звукозаписно студио е било с децата на училище "Луи Брайл".
"Видях едни деца, които придадоха с душа и сърце един дълбок смисъл на това, което изпяха. То се усети и в емоцията, която предадоха на всички нас. Това продължава да се усеща и в техния химн, който те вече имат реализиран, и се надявам на 15 септември да прозвучи в тяхното училище, и да разпръсне тази светлина над училището им, която те наистина заслужават", сподели тя.
По думите на Коралиева, от "Музикаутор" вървят в посока инициативата да бъде продължена, а от други училища изявяват желание и те да имат свой химн. След избора на училища е бил стартиран конкурс за творчески екипи, които са съставени от композитор, аранжор и текстописец.
"Всяко едно от училищата получи по три предложения за химн, които те успяха да прослушат, направиха си вътрешна процедура за избор, включително и сред учениците, които участваха в този избор", отбеляза Стоянова. Видеата са били реализирани с подкрепата на студенти магистри от НАТФИЗ, които са режисирали всеки един от видеоклиповете, а в един от тях участва и Орлин Горанов.
Реализацията на проекта е финансирана от "Музикаутор", но се търсят партньори за финансова подкрепа в бъдеще, тъй като колкото повече съмишленици има, толкова повече идеята ще бъде разпространена, споделя Стоянова. Клиповете на химните могат да се видят тук
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Габриела де Лука от дете обича цветята. И до днес им се възхищава и ги отглежда с любов, наследена от майчиния и род. Произходът ѝ може да впечатли всеки биограф. Родена и израснала е в София. Прадядо и Карл Бец идва в България по покана на княз Александър Батенберг като дворцов градинар. Той е създателят на първата овощна градина в София с..
В предаването “Радиокафе“ гостува певицата Евгения Кринчева-Jenyka, за да разкаже за новите си песни "When I Leave" и "A Devil Won’t Change". Евгения учи в Гимназия за сценични изкуства "Акатамус". В музикалния свят е позната под артистичния си псевдоним Jenyka- певица, текстописец и автор на музика, изразяваща емоции и вдъхновение чрез съвременен поп..
Промяната на бюджета на Столичната община за 2024 г. не бе разгледана на днешното заседание на Столичния общински съвет. Това е втори пореден опит докладът да бъде гласуван, след като на предходната сесия от коалиция „ГЕРБ-СДС“ посочиха, че не са запознати с него. Днес аргумент на общинските съветници от групата бе липсата на политически..
Историята на Щедрия вторник е от преди 12 години. В САЩ е измислен като ден, веднага след Черния петък. Първоначалният замисъл е бил да е ден, в който се празнува активно щедростта, даването, помагането на другите. Осмислено и осъзнато като контрапункт на донякъде безразсъдното харчене на пари по време на Черния петък, разказва Людмила Атанасова от..
В дена на втория пореден ден с премиера на музикалната приказка "Зелената птица" в Софийската опера и балет, авторът на музиката и стиховете - Добрин Векилов-Дони, отчита топъл прием и от публиката, и от директора: "Снощи акад. Карталов обяви, че спектакълът влиза официално в репертоара и от януари ще си играе регулярно". Основата е..
Трима от пет са музикантите от група Free 4 ALL , които бяха гости на екипа на предаването “Добър вечер, София“ - Тодор Бакърджиев-тромпет, Светослав Миланов – ел.пиано, Георги Попов - перкусии. В групата започнали трима, но разширяващите се музикални търсения на тримата, довели до необходимостта да търсят и нови членове. Днес са петима и не..
Живеещи в кв. „Изток“ и на ул. „Опълченска“ протестират пред сградата на Столичната община с искане да бъде спряно застрояването и запазени зелените площи в града. Недоволството на гражданите от кв. „Изток“ е породено от намерението да се строи в междублоково пространство на ул. „Самоков“. Според жителите всичко започва преди около 10-15 г., когато..