Повече подробности пред Радио София разказаха Михаела Караджова, Борислава Караджова и Деляна Ангелова. По думите на Михаела и Борислава, те са решили да говорят по тази тема чрез своите картини, тъй като тя е позната и на двете както лично, така и от тяхното обкръжение. С изложбата целят да засегнат всички етапи и пластове, през които се развива една депресия, за да могат хората да могат да я разпознават, както и да знаят, че от нея има изход.
"Хората не могат да признаят пред себе си, оттам идва и целият този проблем, защото повечето хора се сравняват с неща, които са чули или видели и си казват ок, това не съм аз", отбеляза Борислава и допълни, че на ходенето на психолог все-още се гледа с лошо око.
"Аз много се радвам, че Борислава и Михаела се свързаха с Visionary и с мен за да продуцираме проекта. Концепцията и замисълът са изцяло техни, те бяха решили предварително да работят с тези музиканти, за нас това е страхотен жест и много добра възможност за пореден път да говорим за социално значима тема, която е общочовешка и носи страхотно послание", отбеляза Ангелова.
Тя подчерта, че темата за депресията е много трудно да бъде споделена и разказана, а именно през имерсивния характер на това събитие зрителят може да се потопи както в мащабните илюстрации, така и в специално създадена звукова и светлинна среда, за да може да усети посланието по един нов начин.
Изложбата ще бъде открита на 11 октомври 2022 г. от 19:00 ч. на буферния паркинг на "Интер Експо Център" и ще продължи до 30 октомври. Събитието е многопластово и седмица след откриване на изложбата, на 17-ти октомври ще бъде излъчена прожекция в Дома на киното с моменти от изпълнението както на илюстрациите, така и интервюта с артистите. След нея ще има и дискусионен панел с участници, психолози и гости. В рамките на проекта ще бъде представена и книга с илюстрации и текстове.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
На територията на Столичната община съществува изградена мрежа от 188 читалища, по данни на публичния регистър на народните читалища. Те разполагат с материална база, но в по-голямата си част сградният фонд е остарял и се нуждае от по-голям обем инвестиции за отстраняване на възникнали във времето проблеми, прилагане на мерки за енергийна..
Остава малко повече от седмица до крайния срок за включване в петиция, с която граждани от ЕС целят да бъдат променени регламенти, засягащи именно правата им на потребители. В момента кампанията има над 1,4 млн. подписа, което е повече е необходимото, но въпреки това битката не е приключила. Инициативата “Спрете унищожаването на игрите“ се опитва..
Лилия Илиева е магистър по Българска филология и журналистика, преводач на интересни книги и самата тя автор на книгата “Заведи ме в теб“ , която представи при гостуването си в предаването “Добър вечер, София“. "Поводът, по който ми хрумна да събера 33 интервюта с известни български мъже, беше един мой разговор с френския писател..
Пет години след 2020 г. се вижда събуждащата се протестна енергия, която обаче не е толкова разгъната както преди пет години. Това се случва на фона на управление, което дойде след поредица от служебни правителства, но също е съмнително колко е стабилно. “Само за тези, които не познават механизмите и скритите капани на управлението, е изненада, че..
Администрацията на кмета Васил Терзиев иска от Столичния общински съвет да одобри проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП), който отключва довършването на бул. “Тодор Каблешков“ и е ключов участък от Третия градски ринг на София, съобщават от пресцентъра на Столичната община. “Ако Общинският съвет вземе решение и подкрепи нашето..
Изключително археологическо откритие беше направено в крепостта Кокалянски Урвич край София – триъгълна каменна кула, датирана от края на II век. Разкритието е на младите археолози д-р Филип Петрунов и Виолина Кирякова в последните дни от археологическите проучвания, финансирани от Столичната община по програма "Култура". Откритието..
Лятото в града може да бъде истинска сцена – особено когато музиката идва при теб. RockSchool отново събира китари, цигулки, пиана, барабани, усмивки, страхотни преподаватели и екип и тръгва по парковете на София. И да – събитията са отворени за всеки. "Основаната идея на проекта в началото, в неговия генезис, беше да скъси тази културна..