„Пръв главен редактор е Пламен Крайски, който ни напусна преди 3 години. Това беше голямата му мечта, неговата кауза и той остави много ярка следа с това списание. След неговата кончина, ние се опитахме да спасим списанието и мисля, че на този етап доста добре се справяме“, добави проф. Пламен Павлов.
Списанието е насочено към теми, свързани с българската история, археология и памет.
„Неговата насоченост е културно-историческа и смело мога да кажа патриотична. Ние държим да казваме истината и само истината“, допълни главният редактор на сп. „Будител“.
Проф. Пламен Павлов често говори и за нова национална доктрина и национален идеал.
„Ние не отричаме позитивния опит на демократичния свят, напредничавите идеи и най-вече да намерим вярната пресечна точка между пътя на България и пътя на света. Една от максимите, които са ни ръководили винаги през годините е мисълта на Раковски, че няма по-висша добродетел от любовта към отечеството“, допълни професорът.
Всяка година списанието има една обща тема. Именно Георги Раковски е бил темата на миналата година, а през тази е Паисий Хилендарски.
„Искаме модерна и проспериращата България, с всички тези принципи, които са ни оставили Раковски, Васил Левски. За да преодолеем това промиване на мозъци трябва последователност и добронамерена работа, а не люшкане на емоциите от една крайност в друга. Будителството е състояние на духа“, каза проф. Пламен Павлов.
Той добави, че най-младият будител в кампанията Будител на годината 2022, ще получи годишен абонамент за сп. „Будител“.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Във втория ден от настоящата седмица коментаторите във "Форум" адв. Николай Хаджигенов и Светлин Желев, провокирани от водещия Константин Лавсов, обсъждаха теми, свързани с: Българското образование : STEM кабинетите – музеи или действащи хъбове в иновативните училища; Образователни модели за пример; Мотивация, подходи, надежди..
Храната – бъдещето, отглеждането, производството, иновациите и устойчивостта ѝ, дистрибуцията, както и хранителната култура , е във фокуса на традиционната Световната седмица на предприемачеството (от 18 до 24 ноември), която и тази година се провежда у нас със събития, организирани от Джуниър Ачийвмънт България (JA Bulgaria)...
Десетото издание на младежкия форум Voice It ще се проведе на 20 ноември (деня, на който е приета Конвенцията за правата на детето на ООН) под наслов "Здрави в училище" , съобщиха организаторите от Националната мрежа за децата (НМД). По традиция фокусът и подтемите на форума са избрани от момчетата и момичетата в младежката мрежа..
Деветото издание на Седмицата на италианската кухня се отбелязва с различни инициативи от 16 до 22.ноември. Тази година събитията са под наслов "Средиземноморската диета и традиционната кухня – здраве и приемственост“ Целта е да се представи италианската кухня и традиционните ѝ корени и призната роля в средиземноморската диета, за..
Настоящата година е най-успешната в историята на българския туризъм , но резултатите не бива да ни успокояват, а да ни мотивират да се развиваме и да постигаме още повече. Подемът в сектора е осезаем и това се дължи на много фактори. След ковид пандемията на хората им се пътува. Ръстът е забележим и при входящия, и при изходящия..
Все повече деца загиват на пътя, докато карат тротинетки, велосипеди, мотопеди и други. Това каза заместник-началникът на отдел "Пътна полиция" към Главна дирекция "Национална полиция" Мария Ботева. Според статистиката от началото на годината до 15 ноември загиналите деца при такива инцидента са пет, докато за същия период на 2023 г. техният брой е..
53 номинации и 127 журналистически материала са получени в тринадесетото поредно издание на конкурса “Валя Крушкина – журналистика за хората“, чиято мисия е да награждава талантливи хора в журналистиката. Наградите ще бъдат връчени на официална церемония през декември. Основният организатор на конкурса, представител на фондация “Граждански..