"Имам толкова много талантливи колеги актьори правещи прекрасни неща, роли, филми, театър… Въпросът е, че заради това, че може би се намираме в тази част на света, където говорим този език, който не е толкова конвертируем, не би могъл толкова добре да излезе извън границите на нашия район и съответно да бъде оценен по този начин. Така, че това просто е въпрос на някакъв късмет, че аз съм попаднал в този проект", каза актьорът.
Той добави, че у нас българското кино няма голяма гледаемост и филмът "Васил" е имал фестивален успех главно навън. По думите му основната тема, която вълнува режисьорката Велина Прад е как западното общество гледа на българския емигрант, защото те реално нищо не знаят за България.
Бърнев поясни, че за кастинга се е явил с научен текст на испански, но до ден днешен той не говори този език. Освен това самият герой Васил е магнетичен с това, че разказва доста интересни "притчови" истории на испански и тези текстове е трябвало да се научат много добре.
По въпроса трябва ли децата в училище да изучават театър и актьорско майсторство в училищата, Бърнев подчерта:
"Задължително! Трудно ми е да го формулирам точно, кратко и ясно, но ще ни кажа какво се случва с мен. Аз започнах да се занимавам с театър, когато влязох във ВИТИЗ и мога да кажа, че моят истински пубертет да го кажем, тийнейджърството, когато започнах през театъра, през общуването ми на сцена с моите колеги от моя клас. През текстовете, които ние имахме да изпълняваме и да опитваме да преминат през нас. Прекрасно е теми, като сексуалността, теми като наркотиците, най-различни теми-табута да опиташ да ги прекараш през разни текстове и театър, защото тогава всичко е позволено. Театърът е концентриран живот, натъпкан в 30 секунди, или пък в минута и половина, зависи колко ви е откъсчето ", коментира актьорът.
"Хората се лъжат като казват, че това е изкуствен живот. Не, не е. Като видиш едни артисти по сцената, които плачат, преживяват нещо - това е истински преживян живот, това е твоето сърце. И на всичкото отгоре имаш дързостта това не да го скриеш през девет планини, ами го изваждаш и го показваш на хората", заяви той.
Бърнев отбеляза, че идеята на театралното обучение е да започва в по-ранна възраст, за да може в децата да бъде изграждана ценностна система, да се научат да мислят, както и да развиват своята фантазия и въображение.
"Това, което ни обгражда това е визуалният свят, който консумира нашето въображение. Защото това са спуснати директно готови образи. А какво е, когато четеш книга? Ти директно вътрешно произвеждаш образи, генерираш постоянно", сподели актьорът.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Днес ще бъде предимно слънчево, след обяд ще има разкъсана висока облачност. Времето ще бъде почти тихо, съобщиха от НИМХ. Дневните температури ще се повишат и максималните ще бъдат между 7° и 12°, в София - около 8°. Над планините ще бъде предимно слънчево с разкъсана облачност. Ще духа умерен, по билата - до силен северен вятър. Максималната..
Цвятко Кадийски за представянето на книгата за първия български ротарианец Събо Николов: "В САЩ, само 10 години след основаването на Ротари клуб, той става член на клуба доста преди появата на клуба през 30-те в България. Майка му е сред основателките на Евангелистката църква в Панагюрище. Събо се бори сам в живота, отива в Пловдив, после в..
Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.