Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Продължават огледите на мястото на въоръжения грабеж в София

Въоръжен грабеж в района на столичен търговски център на Околовръстното шосе, 15 ноември 2022 г.
Снимка: БГНЕС

Градският прокурор на София Илиана Кирилова съобщи на съвместен брифинг на МВР и прокуратурата, че продължават следствените действия и огледите на мястото на въоръжения грабеж на инкасо автомобил край столичен мол тази сутрин.

Николай Нутов от СДВР допълни, че двата автомобила, с които са избягали обирджиите, са били от една и съща марка и с фалшиви украински номера.



Прокуратурата подозира връзка между грабежа и двата опожарени автомобила, открити тази сутрин в софийския кв. "Кръстова вада".

От СДВР допълниха, че двамата охранители от инкасо автомобила не са с тежки наранявания. 

Все още не обявено колко пари за задигнати и засега от прокуратурата казват само, че сумата е "сериозна".

Сигналът за грабежа е подаден малко преди 8 часа, след като четирима маскирани и въоръжени мъже нападат инкасо автомобила на

"Автомобилът е превозвал касети с пари, до момента не може да бъде установено колко точно. Във връзка сме със съответните институции, които биха могли да кажат каква е била сумата за зареждане на банкоматите. Нападателите очевидно, това са наши предположения, са знаели маршрута, след като в този ранен час пристига кола инкасо, която ще зареди банкоматите. В инкасо автомобила е бил шофьор плюс охранител", заяви Илиана Кирилова. 

Днес кв. "Кръстова вада" бяха открити два опожарени автомобила с фалшиви украински номера. Те имат връзка с грабежа. Това потвърди зам. градският прокурор Иво Илиев. Той уточни, че те отговарят по марка и модел на тези, с които са били извършителите на грабежа.

Издирването на крадците продължава. По случая тече досъдебно производство. .

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Общо 50 880 са нарушенията на трудовото законодателство за първите три месеца на 2025 г.

Общо 50 880 са констатираните нарушения на трудовото законодателство само за първи три месеца на 2025 г. Това са установили контролните органи на ИА „Главна инспекция по труда“ (ИА ГИТ) при извършени 13 091 проверки. Над три пъти повече обекти, работни места, машини и оборудване, са застрашавали пряко живота и здравето на работещите, съобщават от..

публикувано на 11.04.25 в 12:35

На Цветница ВМА организира кръводарителска акция

Навръх големия християнски празник Цветница Военномедицинска академия - София, организира кръводарителска акция под надслов “Бъди един от нас: Дари кръв – спаси живот!”, съобщават от здравното заведение. Всеки, който желае да се включи, може да го направи на 13 април между 10.00 ч. и 15.00 ч. във временния пункт за кръводаряване в столичния храм..

публикувано на 11.04.25 в 11:39

СДВР засне 80 хиляди МПС с превишена скорост

Близо 80 хиляди шофьори в София са заснети от камерите на "Пътна полиция" да карат с превишена скорост. Това съобщи пред БНР комисар Николай Крушарски, началник на отдел "Пътна полиция" - СДВР. Въпреки това, от началото на годината се наблюдава тенденция на намаляване на ПТП-тата , ако се направи сравнение със същия период на миналата година,..

публикувано на 11.04.25 в 09:44
В Столичното предприятие за третиране на отпадъци

Извънредно заседание на СОС заради отпадъците на столицата

Столичният общински съвет заседава днес извънредно от 11 часа заради отпадъците на София. "Всякакви спекулации и всяване на паника сред населението по темата с отпадъците трябва да спрат. Затова свиквам извънредното заседание, на което ще бъдат поканени всички отговорни институции", заяви председателят на Столичния общински съвет Цветомир Петров..

публикувано на 11.04.25 в 07:54

Водоснабдяването в "Западен парк" е засегнато от ремонта на "Стамболийски"

Заради строително-ремонтни дейности по бул. "Александър Стамболийски" , от "Софийска вода" предупреждават, че се налага спиране на водоподаването от 9:00 до 21:00 часа в района на ж.к. "Западен парк" - бл. 39, бл. 40, бл. 41 и близкия хипермаркет. При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа ще бъде осигурено алтернативно..

публикувано на 11.04.25 в 07:35

Започват традиционните "Пролетни срещи с растенията" в Ботаническата градина на БАН

Традиционните "Пролетни срещи с растенията" в Ботаническата градина на БАН в София започват от днес и ще продължат до 17 април, съобщават от екипа. В юбилейната седмица на гората посетителите на градината ще могат да се насладят на тематична изложба, посветена на Мушкатото - от градината на баба до съвременните сортове, а също и на интересна и..

публикувано на 10.04.25 в 18:40

Отвориха регистрацията за Софийския маратон

Регистрацията за най-масовото спортно събитие на София – Софийският маратон, вече е отворена. Бегачи от България и чужбина вече могат да се запишат за дистанции от 5 км, 10 км, 21 км и 42 км.От днес надпреварата, която ще се проведе на 11 и 12 октомври с традиционен старт от площад „Александър Батенберг“, приема записванията на участниците за четирите..

публикувано на 10.04.25 в 16:31