"25 години от тези мои 50 житейски аз съм посветил на любимия си театър", казва той и споделя, че не само фразата "втори дом" може да важи в неговия случай, но даже и повече.
"Особено когато "нарамиш няколко дини под една мишница", както аз – и с актьорска работа, напоследък се опитвам и да режисирам и да помагам винаги с каквото мога на театъра, само и само той да върви напред, да бъде популярен, обичан", каза той.
"Мисията ни е да съхраним оперетата", споделя артистът и отбелязва, че тя като жанр е незаслужено пренебрегната:
"За нея винаги се говори като за нещо остаряло, мен лично много ме боли… Оперетата е едно много сложно и тежко изкуство. Ако сте били публика в Музикалния театър, не усещате това, но за да се стигне до тази лекота с която играем, преди това е един много тежък, физически и психически изтощителен труд, на който ние сме се посветили“, допълни той.
Мутафчийски разказа, че търсейки път към младите актьори и публика, са получили своето признание, при премиерата на осъвременената адаптация на оперета "Графиня Марица".
Адаптацията е одобрена от агенцията към която театърът плаща авторски права, получава лиценз и става една от официалните версии на "Графиня Марица", а нейните адаптатори се вписват в официалния каталог на Кауман, не скри вълнението си актьорът. Той разкри ,че преработката на "Графиня Марица" е отнела 2 години по време на локдауна, съвременното звучене на музиката е дело на Румен Бояджиев-син. Мутафчийски уточни, че основният сюжет и конфликти между персонажите е напълно запазен.
Двойният юбилей на солиста, актьор и режисьор Александър Мутафчийски ще бъде отбелязан в неделя, 4 декември 2022 г. от 17:00 часа на сцената на Музикалния театър, със спектакъла "Цигулар на покрива", на който той е асистент-режисьор.
"Цялата визия на този спектакъл е много внушителна, декорът е много тежък, строихме го 2 дни", уверява той.
Чуйте още подробности по темата от разговора на Лили Големинова и приемете поканата да съпреживеете атмосферата на уникалното представление.
"Разговор с психолог. Разбиране и преработка на детските емоции" - е акцентът на организираната тематична среща от Фондация "За нашите деца", която ще се проведе на 22 ноември с родители на деца от 0 до 7 години. Детето показва своите емоции още в утробата на майката, без да има представа и да осъзнава какви са те, това разказа в..
Макар днес да живеем значително по-дълго от нашите предци, основните причини за смъртност остават все същите социално-значими заболявания - сърдечно-съдови, невродегенеративни и метаболитни нарушения. “Когато говорим за анализ на един сложен процес, какъвто е биологичното остаряване, на клетките, тъканите, органите на човешкото тяло и на всички..
Отбелязваме Световната седмица за повишаване осведомеността за правилната употреба на антибиотици. През тази година темата е: “Антимикробната резистентност е невидима, аз не съм“ и има за цел да повиши осведомеността за въздействието на антимикробната резистентност върху живота на хората, като поставя пациентите в центъра на дискусията. Прекомерната и..
Българският фонд за жените отбелазва своите 20 години, 20 години подкрепа за правата на жените в България. Фондът е основан през 2004година от Станимира Хаджичитова и нейни съмишленички. Международната конференция “Феминизмът е за всички“ събра на 14 ноември представители на организации, подкрепени от Българския фонд за жените (БФЖ),..
Фондация за достъп до права (FAR) се присъедини към 29 организации, за да предупреди, че Пактът на ЕС за миграцията и убежището рискува да не успее да защити непридружените деца на границите на Европа. Въпреки че Пактът на ЕС включва редица гаранции за защита на непридружените деца, на практика той вероятно ще изложи децата на още по-големи рискове...
"Мълчанието на майките" е дългоочакваното продължение на криминалната поредица за инспектор Елена Бланко, от испанската литературна сензация Кармен Мола. Също както в предишните три книги – „Кървавата годеница“, "Пурпурната мрежа“ и "Годината на свинята“, историята е едновременно ужасяваща и съкрушаваща. Преводът и този път е на Анелия..
Даниела Белчева е от Варна, живяла е и е работила в Скандинавските страни и откакто си е в България създава фина, елегантна и стилна музика, най-вече на територията на джаза, но не само. За нея 2024 година преминава под знака на третия й албум “Naïve”. Той беше представен в съпътстващата програма на Международния музикален фестивал „Варненско лято“,..