Бобрата с големите проблеми е успешна, когато ги разделим на по-малки.
Иван Белчев от ПП „Демократична България“ на гости в „Късното шоу“ на Радио София в разговор за бързането за промени в изборния кодекс, бившите партньори от БСП, поведението на ПП ГЕРБ, нужните законопроекти и мотивацията да бъдеш политик.
Слушайте епизода тук:
Служебното правителство отговаря на повечето запитвания, особено в сферата на екологията. Тези въпроси са важни и дават възможност за широки обществни дискусии.
„Трябва да тръгваме от гражданите, от огранизациите, които се занимават в детайли с дадена тема и от там да започваме да изграждаме комуникацията си, а ние като народни представители сме посредници, нищо друго.“
Белчев вижда, че има закони и идеи, които успяват да съберат депутати с различни разбирания в търсене на общо решение, но всичко приключва, когато се стигне до законопроекти, които дават възможност за корупционни практики.
Поведението на ГЕРБ спрямо „Демократична България“ Белчев определи като стратегия, а различията между политически сили - големи. „Демократична България“ не би подкрепила ГЕРБ.
„Ние не можем да подкрепяме един режим в една партия, в която еднолично се взимат решения и някой, ако сбърка, той веднага бива нахокан.“
По темата за екологията Белчев подкреки нуждата от конкретни действия, като пример посочи липсващ закон за миризмите. Те крият невидими, но опасни за нас частици.
„Има градове, които са обречени да се обезлюдат по такива причини.“
Цялото интервю с Иван Белчев чуйте в звуковия файл.
Резултатите от кампанията на сдружение „Безопасни детски прлощадки“: Преди няколко месеца, както обявихме и в ефира на Радио София, сдружение „Безопасни детски площадки“ стартира кампанията „Осинови спортна площадка“. Сега разбираме, че победителите са повече от първоначално обявените награди. Как се стигна дотук и голям ли беше интереса –..
Има едно село Смоличано в Oсоговската планина, което час по час и ден след ден става все по-красиво. Преди няколко години там се установява Елена Начева и създава „Живей с любов“ – пространство за деца, които творят. И селото, в което постоянно живеят десетина човека, започва да се променя – пленери, детски лагери, музикални майсторски класове...
Весела Кунчева за предстоящето на 13 април представление "Исус Христос Суперзвезда": "В момента работим и по мюзикъла "Коса". Радваме се много на това, което правим. Огромна отговорност! Имахме трънлив път - бяхме готови с премиерата и се обяви пандемията. Трябваше да изчакаме година и половина. Това смирение, към което ни принуди ситуацията, бе голям..
Момчил Николов , автор на и носител на престижната награда „13 века България“, за третата си книга от поредицата "Чекмо": "Чекмо е истински човек. Познавам го от 2002-3, когато живееше в Испания с питон-албинос "Джеймс Бонд", който влезе сега в третата книга. Казах му: "Йонко, един ден ще напиша роман за теб". Името му е Йонко, викат му "Чекмо"..
Разлистваме старите документи за избирането на София за столица на България: Но още преди 1879, за Иван Богоров тя е: "Гъбава с руди, разположена на приятно и лично поле при р.Искър. Има чисти и широки улица, добричко училище. Околностите са накичени с 12 манастира." Георги Раковски я нарича "сърцето на България" в недовършен ръкопис, а за Петко..
Светлана Мухова и новата ѝ книга "Извори за миналото на Копривщица от османските архиви": "Идеята за книгата възникна към края на 2023, Васил Теохарев от с.Розино е вдъховител. Той е млад човек, който изследва своя район. 1525 е първото споменаване на Авред Алан (женска поляна) - първият топоним на Копривщица, която още не е поселище. По негова идея,..
Петко Славейков имал две жени накуп Веруюто на палавия поет било „Жените са дяволи, които ни проваждат в пъкъла през райските врати” Възрожденският поет и просветител Петко Рачов Славейков познава твърде късно истинските чувства, при това като участник в любовен триъгълник. Той е отдавна женен за Иринка, от която има осем деца, когато се..