Бобрата с големите проблеми е успешна, когато ги разделим на по-малки.
Иван Белчев от ПП „Демократична България“ на гости в „Късното шоу“ на Радио София в разговор за бързането за промени в изборния кодекс, бившите партньори от БСП, поведението на ПП ГЕРБ, нужните законопроекти и мотивацията да бъдеш политик.
Слушайте епизода тук:
Служебното правителство отговаря на повечето запитвания, особено в сферата на екологията. Тези въпроси са важни и дават възможност за широки обществни дискусии.
„Трябва да тръгваме от гражданите, от огранизациите, които се занимават в детайли с дадена тема и от там да започваме да изграждаме комуникацията си, а ние като народни представители сме посредници, нищо друго.“
Белчев вижда, че има закони и идеи, които успяват да съберат депутати с различни разбирания в търсене на общо решение, но всичко приключва, когато се стигне до законопроекти, които дават възможност за корупционни практики.
Поведението на ГЕРБ спрямо „Демократична България“ Белчев определи като стратегия, а различията между политически сили - големи. „Демократична България“ не би подкрепила ГЕРБ.
„Ние не можем да подкрепяме един режим в една партия, в която еднолично се взимат решения и някой, ако сбърка, той веднага бива нахокан.“
По темата за екологията Белчев подкреки нуждата от конкретни действия, като пример посочи липсващ закон за миризмите. Те крият невидими, но опасни за нас частици.
„Има градове, които са обречени да се обезлюдат по такива причини.“
Цялото интервю с Иван Белчев чуйте в звуковия файл.
„От 15 години – откакто съществува Българската асансьорна асоциация (БАА), пледираме да се обърне сериозно внимание на състоянието и безопасността на асансьорите в цялата страна. Предложения отправяме към всички институции, които имат отношение по този въпрос – Министерството на икономиката, МРРБ, Държавната агенция за технически надзор и..
Двама скулптори и трима български художници представят разнообразни творби, посветени на жената в месец, който обхваща и Свети Валентин, и Осми март. Вернисажът е на 7 февруари от 18 ч. в Музей-галерия „Анел“, когато и където почитателите на съвременното изкуство ще могат да видят творби на Валентин Старчев, Вихрони Попнеделев, Ивайло..
На 10 февруари, в галерия „Artur“ ще се състои лекция-концерт „Да пеем на жестомимичен език" . Събитието е част от поредицата музикални изяви, в които хора от глухата общност изявяват своите таланти пред публика. То ще се проведе в две части – лекционна и концертна . В лекционната част ще бъдат показани основни жестове и ситуации в ежедневието на..
Първото за 2023 година събитие от емблематичната кампания „Да! На българската зелена икономика“ на медия „Стандарт“ събира на едно място власт, бизнес и експерти, за да представят и разяснят Енергийната стратегия 2023-2053 , изготвената от Министерството на енергетиката, както и да предложат най-добрите и ефективни решения по актуалните проблеми..
На 11 февруари, Националният политехнически музей организира Семейна събота, по повод Международната седмица на брака , която се провежда от 7 до 14 февруари 2023 г. Организаторите от музея са предвидили забавления за цялото семейство. От 11.00 ч. ще започне музейно-познавателната игра „Детектив в музея“ , а от 12.30 ч. в кабинета по физика..
"Европа без кожи" е гражданска инициатива, която стартира на 18 май 2022 г. Фокусът й е да се забрани отглеждането и умъртвяването на животни в специално приспособени ферми с цел добиване на кожи. Подробности пред Радио София разказа Илина Генова, която е от екипа на гражданската организация "Невидими животни". По думите й са публикувани..
На 31 януари стартираха безплатни онлайн курсове за матурата по български език и литература след 12-и клас . Първият урок беше на тема „Матурата по български език и литература – съдържание и изпитен формат“. На 7 февруари е следващият урок, който ще бъде излъчен във Фейсбук страницата и Yоutube канала на „Просвета“ . Онлайн курсовете ще..