„Не съм искала да е 22. В пандемията, когато бяха юбилейните 20 години, които аз наистина исках да празнувам, защото аз съм от хората, които намират често повод за празник, всеки ден е празник, но така се случи, че нямаше как. Въпросната 2022-а година загубих моята баба и си казах „чакай малко, какво би направила моята баба – би празнувала живота“ и аз ще празнувам, заради нея, заради музиката, заради почитателите ми“, каза в предаването „Радиокафе“ Белослава.
На сцената на зала „България“ тя ще се качи заедно с Живко Петров, Антони Рикев, Росен Захариев - Роко, Димитър Семов, Александър Славчев и Елена Кокорска.
Билетите за концерта тази вечер са продадени.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
По речта на един политик можем доста добре да определим на какъв тип култура той е представител. Това каза пред Радио София литературният критик и поет Йордан Ефтимов. "Все повече са политиците, които потребяват само поп култура. Това веднага повлиява върху начина, по който тече цялото това политическо говорене. Например на Илон Мъск съвсем..
Ние сме в ситуация на завладяна държава. Така коментира последните политически събития пред Радио София политологът и преподавател в НБУ Георги Проданов. По думите му в България има борби между различни олигархични кръгове. "Управлението на България от много години е, ако не пряко зависещо, то съгласувано с такива кръгове и съответно няма как..
Високите температури крият сериозни рискове за сърцето. Жегите предизвикват топлинни удари, увеличават риска от инфаркти, инсулти и сърдечна недостатъчност. Обезводняването и резките колебания в кръвното налягане могат да доведат до хипертонични кризи и дори до сърдечни инциденти – особено при хора с вече установени сърдечно-съдови заболявания. Именно..
Концертът с филмова музика на Милчо Левиев от цикъла "Остров на музиката" тази вечер няма да е на Лятната естрада в Борисовата градина, а в Дома на културата "Средец" (ул. "Кракра" №2А), от 20 часа, съобщават от Дирекция "Култура" на Столичната община. Причината е прогнозата е за лоши метеорологични условия в часа на събитието. Входът е..
Огнена, лъчезарна, безкрайно талантлива и винаги усмихната е дамата, която бе гост в предаването "Добър вечер, София" - актрисата Сияна Миладинова . Тя играе на сцена, може да пее и танцува . Част е от трупата на Независим арт театър . Можем да я видим и на сцената на Софийската опера . Досегът ѝ с голямата сцена е факт, когато тригодишна..
Изборът на съдебния състав, който ще гледа утре мерките за неотклонение на кмета на Варна Благомир Коцев и останалите трима, обвинени в корупционни практики, ще стане в присъствието на медии. Това ще стане по искане на адвокати от страната, както и заради засиления обществен интерес. Асоциацията на прокурорите застана зад..
Коалиция за медийна грамотност стартира кампания за набиране на средства за провеждане на обучителната си програма с възрастни хора срещу дезинформацията и фалшивите новини онлайн. Програмата е насочена към развиване на умения за разпознаване и предпазване от дезинформация, конспиративни теории, фалшиви профили и онлайн измами. Тя насърчава..