Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Какво предстои през 2023 г. в район “Люлин“?

Милко Младенов
Снимка: Радио София

Въпреки засиленото застрояване в район „Люлин“, междублоковите пространства са запазени, каза в предаването „Събуди се, София“ кметът Милко Младенов. Той добави, че строителството на нови жилищни сгради се извършва съгласно Подробния устройствен план.

„Работим по всеки казус индивидуално. Там, където има недоволство се търсят индивидуални, алтернативни варианти“, обясни Младенов.

По отношение на връзката от „Люлин“ 2 до метростанция „Люлин“, районният кмет уточни, че предстои разширение на бул. „Царица Йоана“ от бул. „Панчо Владигеров“ в посока бул. „Добринова скала“ и добавяне на две нови метростанции.

„Проектът го представихме преди повече от две години. В момента се търси финансиране. Това е голям проект и е изключително важен за „Люлин“ - един от приоритетите, по които работим, той е извън полето на районната администрация. Ние сме катализатор, за да ускорим процеса“, каза Младенов.

Кметът на „Люлин“ добави, че не е прекъсвало и преместването на незаконните гаражни клетки, които в района са били над 950 бр. През последните години са премахнати около 300 от тях.

По отношение на санирането на сградите, Милко Младенов уточни, че по Плана за възстановяване има заложени са саниране три училища в района. През 2023 г. предстои ремонт на голяма част от тротоарите в „Люлин“, добави районният кмет.

По публикацията работи: Полина Начева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимки: Община Своге

В Своге са събрани 2000 тона повече нерегламентиран боклук в сравнение с миналата година

В Община Своге и това лято работиха по водния цикъл в града, а и за подобряването на достъпа до питейна вода в селата. " Преди няколко години водата на Своге спря за няколко дена и стана доста страшно. Затова през последните 4-5 години общината инвестира в подновяване на водопроводата мрежа над 40 милиона лева - и за водния цикъл, и по..

публикувано на 01.09.25 в 18:38

В Педиатричната болница въвеждат нов модел грижа за деца с диабет

Фондация "За доброто" в сътрудничество със Специализираната болница за активно лечение на детски болести "Проф. д-р Иван Митев" и експертния екип на Future Values HTA , започва пилотен проект, посветен на грижата за деца с диабет. Предвижда се да бъде създаден модел за интегрирана грижа, който поставя пациента и семейството му в центъра..

публикувано на 01.09.25 в 16:45

Зорница Русинова: Мерките срещу негативните демографски тенденции трябва да са комплексни

Застаряването на българското население се потвърждава и от данните, отбелязани в Отчета за 2023 – 2024 г. за изпълнение на Националната стратегия за активен живот на възрастните хора в България (2019 – 2030 г.) , публикуван за обществено обсъждане. Към края на 2024 г. почти една четвърт от населението ни е на възраст над 65 години (1 544..

публикувано на 01.09.25 в 14:51

Горещият темперамент на Испания превзема София с изложба на испанския художник Хосе Мария Мирайес

Горещият темперамент на Испания превзема София с изложба на испанския художник Хосе Мария Мирайес, в галерия “Heritage“ (Наследство). Пред Радио София за нея разказа Благовест Зерлиев, който е част от екипа на галерията, познат също и като вокалист на групите “Атлас“ и “Акустика“. “В унисон с логото на нашата галерия "Наследство",..

публикувано на 01.09.25 в 13:05

Анна Влаева: Най-важното за всяка адаптация е да подготвим детето да бъде самостоятелно

Често родителите не знаят, че логопедът може да им помогне, освен за говорни дефекти или трудно проговаряне на детето, но и за възпитанието и поведението на малчуганите. Това каза пред Радио София консултантът по детско развитие и логопед Анна Влаева. "За "Р“ и "С“ търсим логопед, за всичко останало не знаем към кого да се обърнем. Истината обаче е..

публикувано на 01.09.25 в 12:13

"Шипка фест" е в София за първи път

Седмото издание на Шипка фест '25 очаква своите посетители от 5 до 8 септември за първи път в София. Предвидена е богата музикална програма, изложби, филми, занаятчийска занимания, лекции. Софийските локации на фестивала са три: Галерия “Академия” при Националната Художествена Академия ; Зала Сингълс – НДК / А4 и в..

публикувано на 01.09.25 в 11:44

След отменения ремонт на "Орион": Пренасочват средствата към "Надежда", "Връбница" и "Илинден"

Новото платно на моста над "Бакърена фабрика", в район "Връбница", е отворено за движение от миналата седмица. Предстои полагане на нова маркировка и ново осветление в старата част на моста, съобщи пред Радио София кметът на района Румен Костадинов. Той добави, че е предвидено и разширение на булеварда в посока "Орион“. "Това е част от Западната..

публикувано на 01.09.25 в 10:14