Отворено е кандидатстването за 13-ото издание на LET’S GO: Програма за предприемачество за НПО, обявиха от Българския център за нестопанско право (БЦНП)
Програмата е 3-месечна и се провежда онлайн и на живо в периода март - май 2023 г. Подготвена е поредица от обучения и менторски срещи (онлайн), които да подкрепят граждански организации да стартират свързана с мисията си стопанска дейност. Пред участниците, които я завършат се отваря уникалната възможност да представят своите бизнес идеи пред жури в ежегодния конкурс „Най-добър бизнес план на НПО“, който тази година ще разпредели общ награден фонд от 30 000 лева под формата на инвестиции в бизнес плановете с най-голям потенциал за развитие.
За последните 12 години през програмата са преминали над 200 организации. Участието в Let’s go 2023 дава шанс на активни граждански организации, както и на народни читалища да развият своя конкретна бизнес идея за стопанска дейност, свързана с мисията на тяхната организация, разясни пред Радио София Александра Мирчева - координатор “Предприемачество за НПО” към БЦНП.
Тя даде примери с победители от миналата 2022 година.
Участниците ще натрупат ценни знания и умения за бизнес и финансово планиране, като през целия път ще получават менторска подкрепа и насоки от експерти в сферите бизнес планиране, маркетинг, реклама и финансови прогнози.
Програмата е особено подходяща за организации, които искат да стартират стопанска дейност, но имат нужда от знания, умения и подкрепа в този процес.
Кандидатстването се осъществява чрез попълване на онлайн формуляр до 23:59 ч. на 19 февруари 2023 г.
До 27 февруари 2022 г. всеки кандидат ще бъде информиран за резултатите от подбора.
За участие ще бъдат одобрени 12 организации.
За повече информация очаквайте специален уебинар, който ще се проведе на 2 февруари.
Адв. Иван Демерджиев е с приза "Кантора на годината": "Много по-ценно е да получиш колективна награда, отколкото индивидуална. За съжаление има опити да бъде превзета и адвокатурата. Тя често е последна преграда. Политическата криза изглежда като фарс за сметка на хората. Ситуацията в Парламента отслабва държавата. Промените в Конституцията показаха..
Нина-Никол Хамилтън и Зий Ребело за поредна година организират Националните правосъдни награди и Благотворителния бал на юристите: "Делото на годината е изцяло про боно. За пръв път имаме сделка на годината, която е сред най-големите в Европа, милиард и половина. За пръв път имахме и категория за ЧСИ. Благодаря от сърце на художниците, които..
Поли Кинова е дизайнер, носител на приза Златна игла, с дългогодишно отношение към Благотворителния бал на юристите: "Преди повече от 20 г. започнах да експериментирам с материи. Осъзнах, че модата изразява емоции и това е начинът да комуникирам със света. Работата на дизайнера е креативна, но има неизвестност и несигурност, които са част от..
Кои са наградените в 12-те Национални награди за правосъдие „Темида – цената на истината“? Каква е мисията на благотворителния бал на юристите тази година. Говорим за предизвикателствата пред юридическата гилдия в България. В първия час на Радиокафе разговаряме с адв. Христиан Митев – носител на приза "Адвокат в медиите": "Тази година имаше..
Юбилейна изложба на ректора на Националната художествена академия проф. Георги Янков със заглание „Нео Ренесанс“ може да бъде видяна в столичната галерия „Райко Алексиев“. Инсталации, плакати и нови произведения от художника са включени в експозицията. Повече за нея и за изкуството ще чуем от самия Георги Янков: "В изкуството времето е..
Пренасяме се в света на Захарий Зограф - един от прочутите майстори иконописци от периода на Българското Възраждане. Личност, която полага основите на светското изобразително изкуство у нас. Прави го с безспорния си талант, проникновение, със смайващи изкусност и изразителност на образите. Неговият характер и житейски събития обаче продължават да..
Стара София в спомени от Златния фонд на БНР, записани от актьори. Както и записки на софиянци. Началото е с дошлата в столицата от Пазарджик г-жа Рада Киркович, след нея слушаме спомени на Христо Златарев. Разбира се, не пропускаме и тези на Михаил Тенев, Тодор Влайков, Иван Вазов и Елисавета Багряна. Какво е мислел Дондуков за джамиите и какво е..