"Аз съм човек, който се влюби до уши в радиото във всякакъв смисъл. Бях още студентка на 21 години, когато за пръв път с тогавашния създател на нашия проект Студентско радио "Гага" прекрачих прага на старата къща. Преди 30 години реално съм влязла тук и нещата, които ме научи радиото до ден днешен, сякаш на подсъзнателно ниво направо генетично се врязаха в мен. Това е на първо място дисциплината и работата в екип", сподели Велчева.
Относно работата си в Обществения съвет на БНР тя отбеляза:
"Изключителна чест е да работиш с такива хора, в същото време едно спокойствие лъха, изработихме вътре един маниер на работата в ОС, при който всеки говори спокойно и чува другия какво казва. Всеки имаше различни гледни точки, когато коментирахме номинациите за "Сирак Скитник", но в същото време бяхме единодушни в избора".
По думите й в големите градове радио се слуша изключително много, колкото и да се твърди, че тази медия няма да просъществува. Относно наградата тя каза, че в нея се отчита едно стабилно обществено положение на това, което е дал и това, което остава след човека, който се награждава.
"Редакция от един град предлага друг, което е изключително колегиално. Защото да предложиш хора, които смяташ, че са по-достойни от теб е нещо много колегиално, много работещо. Според мен, във век като нашия, в трябва да показваме една толерантност и признание за всеки един, който е допринесал за това. Регионалните радиостанции на БНР допринасят изключително много за развитието на радиото. Видях го и в номинациите и в отношението на колегите от това, което се случва", посочи Велчева.
Тя допълни:
"Ако всички ние сме приели радиото в сърцето си като една кауза, ние сме длъжни да представяме нещата в политически, икономически и всякакъв аспект по начин, по който хората да ни разбират и да ни имат доверие".
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Ранните срещи на Иван Вазов със София са темата ни днес - дни след рождения му ден: Вазов пристига в София да се кандидатира за преводач на строящата се жп линия София-Кюстендил. Къде отсяда в София в 1874, когато иска да си получи заплатата? "Големи разходки извън града не бяха възможни" - четем в спомените на поета. "Витошо мила, горо зелена" е..
Веселина Узунова от ИИИ-БАН за Аспарух Лешников: "Почитателите на Аспарух Лешников ме намериха в музея в Хасково, където съм уредник. Те почти не вярваха, че ще излезе нещо около юбилея му. Поканихме внучка му Джесика от Лондон, оперна певица да пее репертоара му. Тя ни спомена за семейния им архив и обещах, че книга ще има и тази година тя стана..
В тежък развод пламва любовта на биохимичката и юристът Ева Соколова е професор по биохимия. Специализирала е като Хумболтов стипендиант в Германия, а докторската си дисертация е защитила в Московския химикотехнологичен институт Менделеев.Йордан Соколов е изявен юрист, председател на Народното събрание, бивш министър на вътрешните работи,..
Кюстендил, "Хисарлъка експириънс", на фестивала на приключенията и изживяванията, който открихме снощи в " Добър вечер, София ". Сега сме в съвместната продукция с Програма "Христо Ботев", условно наричана "Семейно РадиоКафе". Пръв гост ни е кметът на Кюстендил, Огнян Атанасов : "Това е страхотно място, нямам търпение да дойде 21:30, когато излизаме..
Фестивал "Хисарлъка експириънс" - Кюстендил е изборът ни за "Добър вечер, София" и за "Радиокафе" на следващата сутрин. Пръв гост е Даниел Петров - Аврам: "Планираме нещата за следващия фестивал веднага след края на предишния. Няма как подобно събитие на подобно място да се направи без подкрепата на общината, която вижда потенциала. Екипът ни е..
Към 1 януари 2025 г. населението на България е било 6 437 360 души, което е с 8121 по-малко спрямо началото на 2024 г.. Това показват последните оценки на Евростат, публикувани по повод Световния ден на човечеството. За сравнение, през 1960 г. населението на страната е възлизало на 7 829 246 души. Населението на Европейския съюз е достигнало 450.4..
“В периода между 6. и 8. клас вече говорим за начало на пубертет и това е период, свързан както с много бързо израстване чисто физически, така и емоционално, психически и социално. Юношите са изправени пред много промени и една от тях е смяната с гимназията и този ключов период, свързан с кандидатстването, изпитите и подготовката за тях”. Това..