„Това е една френска комедия и има лична предистория тази пиеса за мен. Когато бях дете, бях гледала филма „Оскар“ със Силвестър Сталоун и много ми хареса сюжетната линия, комедията на ситуациите. После имаше един период, в който аз много исках да направя „Оскар“ на театрална сцена, но това не беше възможно, докато не разбрах, че това всъщност е пиеса. Самият Луи дьо Фюнес е играл в тази пиеса и първата версия на филма е с него, мисля през 1967 г. Аз си позволих да направя една драматургична редакция, за да бъде малко по-достоверно за нашето време“, казва Станислава Ризова.
В спектакъла участват Йордан Данчев, Калин Зафиров, Стела Здравкова, Емилия Миланова, Адриана Петрова, Биляна Лъчезарова, Костадин Жеков, Цвети Николова, Стела Ставрева, Лазар Панев.
„Това са едни прекрасни хора, с които аз прекарах един малко тежък месец декември, когато репетирахме пиесата и те за мен станаха неразделна част от творческия ми живот“, допълва Съни.
В краткото време до датите на „Оскар“, Станислава Ризова снима и късометражен филм „Докато смъртта ни раздели“. По него тя работи заедно с нейни колеги от НАТФИЗ и Музикалната академия, както и с арт студио „Трупата“, на което тя е създател още като ученичка в родния й град Кюстендил.
„Това е един късометражен филм, който за мен е много личен и е за това как едновременно вдъхновението възвисява, но може и да смаже един творец. Ще се снима на различни места в Кюстендил“, казва Станислава Ризова.
Добавя, че работи и по създаването на мюзикъл „Принцът“ по Пепеляшка, в който акцентът е върху Принца. С този спектакъл Съни иска да покаже, че любовта съществува. По него тя работи заедно с детска вокална формация „Калпазаните“ от Кюстендил, а техният ръководител - Лилия Александрова, е написала музиката. Премиерата ще бъде на 31 май в Кюстендил и на 5 юни в театър „Сълза и смях“ в София.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Снимки: Теодора Тодорова
С 5 награди „Финтът Бекенбауер“ на Станислава Ризова ще обиколи страната
Цвятко Кадийски за представянето на книгата за първия български ротарианец Събо Николов: "В САЩ, само 10 години след основаването на Ротари клуб, той става член на клуба доста преди появата на клуба през 30-те в България. Майка му е сред основателките на Евангелистката църква в Панагюрище. Събо се бори сам в живота, отива в Пловдив, после в..
Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..