Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Националният политехнически музей се включва в 12-ото издание на Седмицата на брака

Снимка: fb/Националen политехнически музей

На 11 февруари, Националният политехнически музей организира Семейна събота, по повод Международната седмица на брака, която се провежда от 7 до 14 февруари 2023 г.

Организаторите от музея са предвидили забавления за цялото семейство. От 11.00 ч. ще започне музейно-познавателната игра „Детектив в музея“, а от 12.30 ч. в кабинета по физика ще стартира забавно пътешествие из дебрите на физичните явления и закони.

Целта на събитието е по-добрата семейна комуникация в неформална и приятелска среда, каза пред Радио София Мадлен Янева - връзки с обществеността на НПТМ.

„Идеята е двойките с деца да разберат, че музея може да бъде място за едно неповторимо изживяване на част от свободното време, място, на което заедно могат да откриват колко забавни могат да бъдат иначе трудните за обясняване неща от природата и света, който ни заобикаля“, добави Мадлен Янева.

Посетителите на музея ще имат възможност да разгледат и постоянната експозиция, временната изложба „Вернисаж на суетата“ и Лего-изложението „Кораби, дворци и машини“, както и да правят самостоятелни експерименти в детския кът.

Подробности можете да чуете в звуковия файл.

По публикацията работи: Полина Начева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

София ще бъде домакин на CITE 2025: Туризъм с въздействие

На 17 и 18 март София ще бъде домакин на CITE 2025: Туризъм с въздействие – силата на местните общности – първо по рода си събитие в България, посветено на устойчивото развитие на туризма чрез активно участие на местните общности. Ще бъдат представени водещи проекти в областта на алтернативния туризъм, които предлагат устойчиви решения за..

публикувано на 17.03.25 в 07:45

Седмицата започва със застудяване

През деня ще духа слаб и умерен западен вятър. Минималните температури ще са между 5° и 10°, за София - около 5°. От северозапад, с умерен и силен вятър, ще нахлува още по-студен въздух, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология. На много места ще има валежи от дъжд, по-значителни в югоизточните райони. Максималните температури в..

публикувано на 17.03.25 в 07:10
Светломира Стоянова

Фестивалите се правят за хората

След конференцията " Фестивалът и градът ", разговор с един от организаторите ѝ, Светломира Стоянова: "Събитието се случи на 13 и 14 март. Фестивалите са изключително много в цялата страна. Ценно е не само да съберем хората, които ги правят, а и тези, които ги анализират и финансират. Обикновено не остава време за разговор в пълнота.  Събитието бе..

публикувано на 16.03.25 в 12:00
Мирослав Миронов и Марта Тенева

Любопитство и отворено съзнание

Мирослав Миронов и Марта Тенева представят школата Swing Society и Swing Buzz Festival: "Всеки може да открие това, което го интересува. Любопитство и отворено съзнание. В джаза и в тези танци споделянето е много важно. Суингът е култура и лайфстайл.  Покрай Швеция се завърта второто поколение суинг-танцьори. Има до голяма степен импровизация. Доста..

публикувано на 16.03.25 в 10:48
Огнян Митонов

Белкантисимо

Виртуозният оркестър „Митонисимо“, заедно с четирима блестящи солисти - оперни певци, под диригентството на маестро Огнян Митонов, ще изпълнят в тази програма оперни и инструментални бисери от творчеството на знаменитите италиански композитори, развили със своя стил направлението, наречено по-късно „Белканто“ и асоцииращо се с тяхното музикално..

публикувано на 16.03.25 в 10:00
Стефан Богориди

Историята оживява - Родът Богориди: Атанас, Стефан и Йоанис Богориди

Историята на рода Богориди. Кой е нейният родоначалник? Кой е Атанас Богориди? Арх. Ивелин Любенов, генеалог, разказва: Началото е с няколко спекулации около възможната етимология на името "Богориди". Стефан участва в експедиционния корпус в Египет срещу френския корпус. Получава титлата "княз" и е управител на о-в Самос. Той дарява своя къща в..

публикувано на 15.03.25 в 16:00

Софийски разкази - квартал Оборище

Радиоразходка из квартал Оборище, разположен около Докторския паметник. Разказваме за красиви къщи и важни личности, които са обитавали един от най-известните софийски квартали: Кога е построен един от първите софийски паметници, Докторският паметник и каква е била градината, в която е построен? Какво е имало на мястото на Северното крило на СУ и къде..

публикувано на 15.03.25 в 15:00