Инвестирайте в цифрови технологии и платформи, нови пазари и персонализация.
Създайте по-добри условия за креативност, като включите цялата организация в това, помислете за поставянето на основите за възприемането на мета вселената или блокчейн във вашата организация.
Това са част от ключовите препоръки на „Делойт“ към маркетолозите в доклада за тенденциите, иновациите и новите възможности за растеж за 2023 година.
Препоръките коментира и потвърди пред Радио София маркетологът Георги Малчев:
„В днешната ера, за да е успешен маркетингът, той задължително трябва да е част от дигиталните неща. Маркетингът трябва да е гъвкав, но и базиран на данни. Бъдете в дигиталните платформи, за да можете да отчитате сигналите, като следвате хората.“
Според експерта не бива да забравяме трите важни подхода – контекста, прогнозата, както и т.нар. маркетинг с подсилено взаимодействие.
Малчев прояви и преподавателския се опит и умело съчета актуалната информация и тенденции с дигиталните технологии и платформи. И изтъкна, че всеки човек вече може безплатно да натрупа информация, за да обясни това, което изживява. Освен това алгоритмите вече имат способността и оценяват по достойнство всеки продукт, в който са вложени повече усилия и мисъл.
Малчев силно препоръча да се дават сигнали в дигиталния свят – това ще донесе ползи, както и хората да полагат усилия да придобиват нови знания и умения.
Засега машина на времето не е изобретена. Но хората продължават да надникват в бъдещето с помощта на познанията си, идеите, технологиите, фантазията си, любопитството.
Поглеждайки в близкото бъдеще, от Радио София научихме, че следващия вторник – 21 февруари, в един от столичните молове ще се проведе твърде любопитна среща на учени, предприемачи, мениджъри, хора на духа.
Общата тема е „Преди утрешния ден-началото“, но по-конкретно тя е свързана с трите области „Технологии“, „Бизнес“, „Човек и общество“.
Какво ще се случи в по-близкото и по-далечно време, как ще се развиват технологиите, машините, хората, как ще печелим парите си, кои ще са върховете, които ще ни привличат неудържимо, ще бъдем ли по-щастливи? Кое ще е следващото голямо нещо, което ще промени живота на човечеството? Какво още можем да направим, за да ускори България движението си напред?
Отговорите ще дават т.нар. „пилотите на бъдещето“. А засега те са културологът проф. Ивайло Дичев, писателят и журналист Иво Иванов, футурологът доц. Мариана Тодорова, Татяна Иванова - българското момиче, което се готви за полет към звездите, както и мениджъри, директори и специалисти като Калоян Тодоров, Ивайло Славов, Eлена Дречева, Юрий Попов, Елена Маринова, Борислав Петров, Карел Крал, Христо Пирински, Доминик Хамерс, Пламен Цеков, Кирил Кирилов, Мария Косанова, Светлин Наков, Георги Малчев, Георги К. Първанов, Ивайло Василев.
За още подробности чуйте целия разговор.В средата на седмицата коментаторите Елена Дариева и Светослав Живков разговаряха по темите: Управление във време на демокрация . Избори. "Референдумите не са лек за всякакъв случай. Но стават за "дъвка" на популисти." Особености на национални и местни допитвания – финансиране, изисквания за избирателите, провеждане. Социологическите проучвания..
В присъствието на журналисти днес бяха разяснени част от проблемите за бранша на автоинструкторите, обучаващи нови водачи на моторни превозни средства (МПС). По думите на председателя на "Българско обединение на шофьорите" Христо Радков , вината за неправоспособните шофьори на пътя пада върху обучаващите ги, когато изпитът пред..
Заради проточилия се основен ремонт на Театър София , актьорите от трупата му продължават да изнасят представления от своята програма на други столични сцени – във Военния театър, "Сълза и смях", " Théatro отсам канала", в Младежкия театър "Николай Бинев". Надеждите и очакванията и на състава на театъра, и на почитателите на Мелпомена, са..
Вдъхновена от шедьовъра на Луис Карол "Алиса в страната на чудесата“, режисьорът и хореограф Анна Пампулова създаде своя сценична интерпретация на любимата на много поколения книга. Премиерните дати на танцовия спектакъл на Балет "Арабеск" са на 21.02.2025 г. и 1.03.2025 г. в Националния музикален театър "Стефан Македонски". Музиката е на композитора..
Заложеното в проектобюджета не отговаря на исканията и очакванията от страна на КНСБ за ръст на възнагражденията в обществения сектор . Заложените 5% биха покрили само инфлацията. Това коментира пред БНР-Радио София Петър Мишев , икономически анализатор в Института за социални и синдикални изследвания и обучения към КНСБ. Той..
Фестивалът “Възможното образование“ се завръща с пълно издание от 2020 година насам, в Червената къща, а фокусът му е върху човеколюбивите образователни практики от България. За образованието, но не за невъзможните, а напълно обозрими, нови и съвсем възможни хоризонти, които се откриват пред него, е акцентът на разговора с Нели..
Нова наредба за здравословно хранене на учениците предлага за обществено обсъждане Министерството на здравеопазването. Сега действащата е от 2009 г. През 2018 г. специалистите са преработили Наредбата за физиологичните норми и това налага промени в други документи, свързани с храненето на деца в ясли, градини и в училищна възраст...