Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

15 години по-късно

Каузата "Тук-Там" продължава с нова сила и мотивация

Снимка: tuk-tam.bg

Глобалната мрежа за успех на младите хора в България Тук-Там навърши 15 години. През това време градим глобална brain gain общност от българи, които си помагат и се ангажират с родината.

Осъществяваме тези връзки благодарение на технологията - онлайн платформата tuk-tam.bg, Инвестираме време и средства в образованието и развитието на младите хора, за да направят най-добрата си стъпка напред, отбелязват от организацията.

„Преди 15 години платформата беше създадена от 7 души от нашата практична нужда да се свържем с млади хора, които се връщат в България – разказа пред Радио София Христо Бояджиев. Той е единственият от съоснователите, който продължава замисленото тогава. Иначе е бизнес лидер и социален предприемач. Има опит в технологичния бранш, занимавал се е с финанси, енергетика и консултиране. Запален фотограф, пътешественик и планинар. – Винаги ще продължим това, което залегна в началото – създаването на смислени връзки между хора.

През част от тези години работихме с голямо желание и ентусиазъм, но непрофесионално, успоредно с други ангажименти. Едва преди четири години решихме да променим траекторията и вече се стремим да свържем хората с конкретна цел. И тя е да направим така, че всеки млад човек да получи повече възможности за успешно развитие в България - образование, стажове, работа, кариера.“

Бояджиев отличи постоянството, енергията и младежкия дух, запазили се у екипа през годините.

Вече над 700 души са декларирали готовността си да помагат за каузата на "Тук-Там".

Според Бояджиев, ментори, опитни хора, които искат да предадат опита си, винаги ще има. Предизвикателството е достигането до повече младежи. 18, 20-25-годишни със сигурност ще спечелят от общуването си с опитни хора.

На 19 септември т.г. ще се проведе „Тук-Там Кошер 2023“ с участието на 100-150 компании, незабравими срещи и дискусии. 

"За мен една от каузите, в които винаги има смисъл да инвестираме, е образованието. Това може да става със средства, време, доброволчество, с връщане към млади хора, към обществото от това, което вече сме получили. Така стигнах до "Тук-там" и започнах да ги подпомагам всеки месец", разказа в студиото на Радио София Десислава Средкова

Тя е дизайнер с близо 15-годишен опит. През последната година е работила върху ребрандирането на „Тук-Там“. Майка е на 2 деца.

В момента Деси е към екипа на организацията, а желаещи от младите хора могат да я изберат за ментор.

Не крие че има огромно желание мотивация за работа, за помагане.

Пред Катя Василева тя разказа за работата си, за запознанствата и срещите си с други българи от цял свят. 

„Много е по-различно, когато работиш за клиенти, срещу заплащане, и когато допринасяш за избрана от теб кауза“, убедена е дизайнерката. И сподели какви са мечтите ѝ.

По публикацията работи: Георги Нейков

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Форум", 19.02.25: Референдумите не са панацея, но стават за "дъвка" на популисти

В средата на седмицата коментаторите Елена Дариева и Светослав Живков разговаряха по темите: Управление във време на демокрация . Избори. "Референдумите не са лек за всякакъв случай. Но стават за "дъвка" на популисти." Особености на национални и местни допитвания – финансиране, изисквания за избирателите, провеждане. Социологическите проучвания..

публикувано на 19.02.25 в 18:25

Автоинструктори са недоволни от промените в шофьорските курсове

В присъствието на журналисти днес бяха разяснени част от проблемите за бранша на автоинструкторите, обучаващи нови водачи на моторни превозни средства (МПС). По думите на председателя на "Българско обединение на шофьорите" Христо Радков , вината за неправоспособните шофьори на пътя пада върху обучаващите ги, когато изпитът пред..

публикувано на 19.02.25 в 17:35

За 60-годишнината си Театър София ще бъде с обновена сграда и зала

Заради проточилия се основен ремонт на Театър София , актьорите от трупата му продължават да изнасят представления от своята програма на други столични сцени – във Военния театър, "Сълза и смях", " Théatro отсам канала", в Младежкия театър "Николай Бинев". Надеждите и очакванията и на състава на театъра, и на почитателите на Мелпомена, са..

публикувано на 19.02.25 в 16:55

Танцовият спектакъл "Алиса в страната на чудесата" с премиера в Музикалния театър

Вдъхновена от шедьовъра на Луис Карол "Алиса в страната на чудесата“, режисьорът и хореограф Анна Пампулова създаде своя сценична интерпретация на любимата на много поколения книга. Премиерните дати на танцовия спектакъл на Балет "Арабеск" са на 21.02.2025 г. и 1.03.2025 г. в Националния музикален театър "Стефан Македонски". Музиката е на композитора..

публикувано на 19.02.25 в 16:46
Петър Мишев

Петър Мишев, КНСБ: 5% не осигуряват ръст на доходите, а покриват само инфлацията

Заложеното в проектобюджета не отговаря на исканията и очакванията от страна на КНСБ за ръст на възнагражденията в обществения сектор . Заложените 5% биха покрили само инфлацията. Това коментира пред БНР-Радио София Петър Мишев , икономически анализатор в Института за социални и синдикални изследвания и обучения към КНСБ. Той..

публикувано на 19.02.25 в 16:28
Нели Керемедчиева

Фестивалът "Възможното образование" поставя на фокус човеколюбивите практики

Фестивалът “Възможното образование“  се завръща с пълно издание  от 2020 година насам, в Червената къща, а фокусът му е върху човеколюбивите образователни практики от България. За образованието, но не за невъзможните, а напълно обозрими, нови и съвсем възможни хоризонти, които се откриват пред него,  е акцентът на разговора с Нели..

публикувано на 19.02.25 в 15:36

Време е за актуализация на Наредбата за храненето на деца и ученици

Нова наредба за здравословно хранене на учениците предлага за обществено обсъждане Министерството на здравеопазването. Сега действащата е от 2009 г. През 2018 г. специалистите са преработили Наредбата за физиологичните норми и това налага промени в други документи, свързани с храненето на деца в ясли, градини и в училищна възраст...

публикувано на 19.02.25 в 14:50