"С изкуствения интелект ситуацията, която се случва в последните пет месеца, тъй като оттогава е общодостъпна, е такава, че правилата се смениха стотина пъти. В момента ако не си сред първите ще си от последните, средно положение няма. Това важи на индивидуално ниво, на корпоративно фирмено и на държавно ниво. Единственият начин, по който можем да осъзнаем какво се случва и да успеем да навлезем в темата е ако си говорим помежду си и споделяме максимално информация и кой докъде е стигнал", посочи Димитров.
"Ние от IT сектора искаме да бъдем първите, които са активни и помагат на останалите с повече информация, защото ние сме основополагащ и критичен сектор за всички останали сектори в икономиката и всичко започва от нас", сподели Шидеров. Софтуерният сектор наброява около 50 хиляди души, което не е много на фона на три милиона работещи, но тези хора са критична част от всеки един бизнес.
"Хората трябва да се притесняват не от изкуствения интелект, а от естествения. Не роботът ще заеме мястото на тези хора, които се притесняват, а някой, който използва изкуствения интелект ще заеме техните работни места.", поясни Димитров.
По думите на Шидеров бизнес моделите ще се сменят, поради навлизането на изкуствения интелект. На събитието ще присъстват много лектори, като основен участник в дискусията ще бъде един от най-влиятелните международни експерти в прилагането на изкуствен интелект - българинът д-р Артур Кордон. Освен това участие ще вземат Георги Шарков, Мони Дочев, Райчо Райчев и Виктор Данчев.
По думите на Димитров технологиите се развиват много бързо и в момента изкуственият интелект обучава изкуствен интелект. Той добави, че:
"Киберсигурността вече е наравно с отбраната на една държава, тя да има армия и защита от най-фундаментално значение. Всичко така се цифровизира, че ако се обърка нещо буквално цивилизацията може да спре".
"Според мен е твърде рано за регулация. Следващата нормална стъпка, тази, която всички търсим и искаме е да се сложи някакъв ред в това нещо, но е твърде рано, прекалено е непознато. То не е изучено, не може да му се види приложението и да се калкулират стотиците сценарии, които то може да генерира като поведение", отбеляза Шидеров.
Събитието ще се състои на 3 април 2023 г. от 18.00 ч. в зала The Venue – Инкубатор в София Тех Парк.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
На територията на Столичната община съществува изградена мрежа от 188 читалища, по данни на публичния регистър на народните читалища. Те разполагат с материална база, но в по-голямата си част сградният фонд е остарял и се нуждае от по-голям обем инвестиции за отстраняване на възникнали във времето проблеми, прилагане на мерки за енергийна..
Остава малко повече от седмица до крайния срок за включване в петиция, с която граждани от ЕС целят да бъдат променени регламенти, засягащи именно правата им на потребители. В момента кампанията има над 1,4 млн. подписа, което е повече е необходимото, но въпреки това битката не е приключила. Инициативата “Спрете унищожаването на игрите“ се опитва..
Лилия Илиева е магистър по Българска филология и журналистика, преводач на интересни книги и самата тя автор на книгата “Заведи ме в теб“ , която представи при гостуването си в предаването “Добър вечер, София“. "Поводът, по който ми хрумна да събера 33 интервюта с известни български мъже, беше един мой разговор с френския писател..
Пет години след 2020 г. се вижда събуждащата се протестна енергия, която обаче не е толкова разгъната както преди пет години. Това се случва на фона на управление, което дойде след поредица от служебни правителства, но също е съмнително колко е стабилно. “Само за тези, които не познават механизмите и скритите капани на управлението, е изненада, че..
Администрацията на кмета Васил Терзиев иска от Столичния общински съвет да одобри проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП), който отключва довършването на бул. “Тодор Каблешков“ и е ключов участък от Третия градски ринг на София, съобщават от пресцентъра на Столичната община. “Ако Общинският съвет вземе решение и подкрепи нашето..
Изключително археологическо откритие беше направено в крепостта Кокалянски Урвич край София – триъгълна каменна кула, датирана от края на II век. Разкритието е на младите археолози д-р Филип Петрунов и Виолина Кирякова в последните дни от археологическите проучвания, финансирани от Столичната община по програма "Култура". Откритието..
Лятото в града може да бъде истинска сцена – особено когато музиката идва при теб. RockSchool отново събира китари, цигулки, пиана, барабани, усмивки, страхотни преподаватели и екип и тръгва по парковете на София. И да – събитията са отворени за всеки. "Основаната идея на проекта в началото, в неговия генезис, беше да скъси тази културна..