Спечелил първото издание на конкурса с пилотното издание "Мамник" Попов сподели, че актьорът не застава с лицето си, а с гласа си. Освен това добави, че писането на аудио сериал има своите особености, но и много се доближава до писането на класическа книга:
"В една нормална книга човек може да си позволи да има само една кулминация, докато във всеки епизод на един сериал е хубаво да има една малка кулминация. Другото което е хубаво е, за да може слушателят да различи героите те да имат речева характеристика, тъй като в повечето случаи четящият е един човек". Попов допълни, че непознатите думи е добре да бъдат обяснени в текста или значението им да се разбира в контекста на историята.
"Аз лично когато съм кандидатствал за конкурси винаги съм се стараел ако има зададена някаква тема да помисля какво ще пишат повечето хора за да не пиша аз същото и да мога по някакъв начин да изпъкна с нещо оригинално", сподели Попов. По думите му аудиосериалът е формат, който предоставя възможност за изява на автори, които не са толкова известни на широката публика.
По темата се включи и Ваня щерева, член на журито. Тя посъветва хората, които искат да се включат в конкурса:
"Ако имат история, която смятат за интересна да се опитат да си представят колко и какви хора могат да докоснат. Да знаят към кого адресират историята си и да успеят да си дадат сметка дали тя не вълнува самите тях". И добави:
"Бих ги посъветвала всяко изречение да го четат на глас за да го чуват как звучи. Хубаво е да има музика. Бъдещи участници, не използвайте деепричастия, много са тромави за четене. Гледайте речта да се лее, защото наистина това нещо ще се слуша".
Попов отбеляза, че когато човек иска да създаде някаква правдоподобна история не трябва да отсява елементи от истинския живот и е нормално една книга да бъде многожанрова.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
В три метростанции заработиха зони за безплатно измерване на кръвното налягане, съобщиха от Столичната община. Кътовете са в рамките на кампанията за превенция на сърдечносъдовите заболявания сред младите хора „120/80. Избери номера на сърцето" и са разположени в преходните станции "Софийски университет", "Сердика" и "НДК" , където хората..
В новата в студиото на "Форум" ще слушаме разсъжденията на Георги Вулджев и Едуард Папазян. Днес водещият Лъчезар Христов ги провокира по темите: Пореден епизод от сагата за политическата безизходица у нас. Борисов отказа лидерска среща с ПП-ДБ. Доган разчиташе на обръчите (бизнеса), Пеевски – на прокуратурата (с влияние не само върху..
Българските журналисти работят под непрекъснат стрес, който отключва тревожност, безсъние, стига се до прегряване в професията (бърнаут). Това показва седмото поредно проучване на Асоциацията на европейските журналисти в България (АЕЖ-България) за медийната свобода в страната. Анализът, чийто автор е д-р Илия Вълков, се базира и на..
“Не започна отборът както трябваше тази година, но пък смятам, че ще завърши там, където трябва. Без значение какво прави Арсенал, хубавото е, че успяваме да направим добри каузи”, казва Георги Стоянов - председател на фенклуба на Арсенал в България. Фенклубът на английския отбор в България стана на 20 години и членовете му са отбелязали събитието по..
За специални събития до Нова година анонсира кметът на София Васил Терзиев на страницата си във Фейсбук. На 30 ноември ще има работилница за коледни играчки и много изненади на площад "Св. Александър Невски". От 10:00 часа посетителите ще могат да създават свои коледни играчки, които по-късно ще украсят столицата. Ще пристигне и..