Николета Стефанова е български филолог и има магистратура "Връзки с обществеността", но по думите й това е професия, към която не би се върнала. Приела е за своя мисия и призвание да помага на хора, които преживяват различни житейски кризи. Автор е на книгата "На среща със себе си", която е сбор от психология, философия и източни вярвания. Книгата разкрива една изцяло нова страна на живота, дава съвети как да се изправим когато паднем и как да извличаме полза от житейските уроци, защото:
"Нищо не се случва без причина. Всяко изпитание е дар и ние трябва да го използваме правилно, така че да излезем победители", казва самата тя.
"Аз като всеки един човек се сблъсквам ежедневно с предизвикателства в живота", добавя Николета и споделя за личните изпитания около нея и нейните близки. Преди години претърпява инцидент, който я приковава на легло за известно време.
"Казвах си, че съм силна и трябва да продължа, но съдбата не ме оставяше и постоянно ми поднасяше всякакви предизвикателни случки, които изпитваха моята психика. Държах болката дълбоко в себе си и не желаех да я допусна, докато тялото ми не започна да дава сигнали. Психиката ми беше на ръба, стигна се до депресия", разказва тя.
Николета намира лек за себе си, но не в медикаментите, а чрез болката, която е задържала и си позволява да изпита.
"Оттам започна моето прераждане, започнах да се преоткривам. Когато пуснах в себе си тази болка и я преживях, станах друг човек и всичките проблеми изчезнаха – просто ги преживях", твърди тя.
За книгата:
Тя е точно това – "Среща със себе си".
От позицията на това, което тя е преживяла и преодоляла, решава да помогне на хората, които срещат сходни проблеми.
"Да опитам да обясня, че няма нищо лошо в това да се сблъскаш с най-големите си страхове и демони, просто да ги изкараш от себе си, да ги видиш, да се запознаеш с тях и буквално да ги направиш свои приятели и да ги накараш да работят в твоя полза".
Решението да помогне става нейна мисия. Започва да прави онлайн сесии, не след дълго решава да напише книга.
"Така, че да бъда до хората в трудните им моменти, без дори да навлизам в личното им пространство" ,казва авторката. Книгата обхваща 2 части – връзката със себе си и връзката с другите.
Николета Стефанова е убедена, че връзката между тялото и душата е неразривна. Чуйте аргументите й в разговора на Мария Бояджиева в звуковия файл и отидете "На среща със себе си".Ранните срещи на Иван Вазов със София са темата ни днес - дни след рождения му ден: Вазов пристига в София да се кандидатира за преводач на строящата се жп линия София-Кюстендил. Къде отсяда в София в 1874, когато иска да си получи заплатата? "Големи разходки извън града не бяха възможни" - четем в спомените на поета. "Витошо мила, горо зелена" е..
Веселина Узунова от ИИИ-БАН за Аспарух Лешников: "Почитателите на Аспарух Лешников ме намериха в музея в Хасково, където съм уредник. Те почти не вярваха, че ще излезе нещо около юбилея му. Поканихме внучка му Джесика от Лондон, оперна певица да пее репертоара му. Тя ни спомена за семейния им архив и обещах, че книга ще има и тази година тя стана..
В тежък развод пламва любовта на биохимичката и юристът Ева Соколова е професор по биохимия. Специализирала е като Хумболтов стипендиант в Германия, а докторската си дисертация е защитила в Московския химикотехнологичен институт Менделеев.Йордан Соколов е изявен юрист, председател на Народното събрание, бивш министър на вътрешните работи,..
Кюстендил, "Хисарлъка експириънс", на фестивала на приключенията и изживяванията, който открихме снощи в " Добър вечер, София ". Сега сме в съвместната продукция с Програма "Христо Ботев", условно наричана "Семейно РадиоКафе". Пръв гост ни е кметът на Кюстендил, Огнян Атанасов : "Това е страхотно място, нямам търпение да дойде 21:30, когато излизаме..
Фестивал "Хисарлъка експириънс" - Кюстендил е изборът ни за "Добър вечер, София" и за "Радиокафе" на следващата сутрин. Пръв гост е Даниел Петров - Аврам: "Планираме нещата за следващия фестивал веднага след края на предишния. Няма как подобно събитие на подобно място да се направи без подкрепата на общината, която вижда потенциала. Екипът ни е..
Към 1 януари 2025 г. населението на България е било 6 437 360 души, което е с 8121 по-малко спрямо началото на 2024 г.. Това показват последните оценки на Евростат, публикувани по повод Световния ден на човечеството. За сравнение, през 1960 г. населението на страната е възлизало на 7 829 246 души. Населението на Европейския съюз е достигнало 450.4..
“В периода между 6. и 8. клас вече говорим за начало на пубертет и това е период, свързан както с много бързо израстване чисто физически, така и емоционално, психически и социално. Юношите са изправени пред много промени и една от тях е смяната с гимназията и този ключов период, свързан с кандидатстването, изпитите и подготовката за тях”. Това..