„2157 дни“ е наречена фотокнигата на Мартин Илиев, който бе гост и я представи в предаването „Радиокафе“.
„Това са фотографии и текстове, които съм създавал през последните 6 години от живота си“ разкрива той, допълвайки, че всичко започва през 2016 година, когато баща му е диагностициран с рак, а последните фотографии са направени миналата година, “с които се надявам да затворя този турбулентен период, през който се случиха много неща“, сподели той.
„Аз съм режисьор, но където и да ходя, фотографията винаги ме е съпътствала. Почти навсякъде където ходя, нося фотоапарат със себе си, обичам да снимам. Тогава докато чаках, ми направи впечатление една красива гледка от болничния прозорец и направих тази снимка“, разказва още Мартин Илиев.
По думите му доста от снимките са правени без никаква идея за проект.
„В началото на миналата година започнах да размишлявам върху нещата, които се случиха“, твърди той. По стечение на обстоятелствата, през годините не успява да направи филм по текстовете и фотографиите.
„Някак си, гледах на тази книга като на филм, който не направих. Подходих режисьорски и така започна да се оформя една история“, твърди авторът и допълва, че за малко повече от година е завършен проектът, който хората могат да видят.
„Имах нужда чисто емоционално да затворя този цикъл, той да бъде материализиран с нещо красиво и да остане там. Нещата са емоционални, но и универсални“, поясни той.
▲ Една от снимките в книгата на Мартин Илиев
„Надеждата е в дъщеря ми, която доста присъства в книгата. Нейната поява преди 3 години беше също важен за мен момент“, категоричен е Мартин Илиев. Твърди, че е документирал всеки един момент от нейното порастване и животът им заедно.
Той уточни още, че селекцията на фотографиите е направил с помощта на своя приятел Димитри Стефанов, който е и редактор на книгата.
На 27 април от 18:30 ч. ще се състои среща разговор с автора на фотокнигата „2157 дни“ и редактора Димитри Стефанов.
Чуйте още интересни подробности от разговора в звуковия файл.
В средата на седмицата коментаторите Елена Дариева и Светослав Живков разговаряха по темите: Управление във време на демокрация . Избори. "Референдумите не са лек за всякакъв случай. Но стават за "дъвка" на популисти." Особености на национални и местни допитвания – финансиране, изисквания за избирателите, провеждане. Социологическите проучвания..
В присъствието на журналисти днес бяха разяснени част от проблемите за бранша на автоинструкторите, обучаващи нови водачи на моторни превозни средства (МПС). По думите на председателя на "Българско обединение на шофьорите" Христо Радков , вината за неправоспособните шофьори на пътя пада върху обучаващите ги, когато изпитът пред..
Заради проточилия се основен ремонт на Театър София , актьорите от трупата му продължават да изнасят представления от своята програма на други столични сцени – във Военния театър, "Сълза и смях", " Théatro отсам канала", в Младежкия театър "Николай Бинев". Надеждите и очакванията и на състава на театъра, и на почитателите на Мелпомена, са..
Вдъхновена от шедьовъра на Луис Карол "Алиса в страната на чудесата“, режисьорът и хореограф Анна Пампулова създаде своя сценична интерпретация на любимата на много поколения книга. Премиерните дати на танцовия спектакъл на Балет "Арабеск" са на 21.02.2025 г. и 1.03.2025 г. в Националния музикален театър "Стефан Македонски". Музиката е на композитора..
Заложеното в проектобюджета не отговаря на исканията и очакванията от страна на КНСБ за ръст на възнагражденията в обществения сектор . Заложените 5% биха покрили само инфлацията. Това коментира пред БНР-Радио София Петър Мишев , икономически анализатор в Института за социални и синдикални изследвания и обучения към КНСБ. Той..
Фестивалът “Възможното образование“ се завръща с пълно издание от 2020 година насам, в Червената къща, а фокусът му е върху човеколюбивите образователни практики от България. За образованието, но не за невъзможните, а напълно обозрими, нови и съвсем възможни хоризонти, които се откриват пред него, е акцентът на разговора с Нели..
Нова наредба за здравословно хранене на учениците предлага за обществено обсъждане Министерството на здравеопазването. Сега действащата е от 2009 г. През 2018 г. специалистите са преработили Наредбата за физиологичните норми и това налага промени в други документи, свързани с храненето на деца в ясли, градини и в училищна възраст...