От около 3 седмици има обществена поръчка с изцяло нов проект за ремонт на бул. „Александър Стамболийски“ от бул. „Константин Величков“ до Западен парк. Предвидени са широки перони по трамвайното трасе, нови инженерни мрежи, ще се обновят и тротоарите от двете страни. Ще има и ограничителни полусфери, познати от други улични участъци.
След избор на изпълнител, строителството може да започне веднага.
Това съобщи пред БНР-Радио София инж. Ангел Джоргов, зам.-кмет на Столичната община в направление „Обществено строителство“.
Ремонтът на ул. „Шишман“ върви към приключване. Въпреки обсъжданията знаковата улица няма да стане пешеходна зона, защото софийският център не може да си позволи да се лиши от 70-80 паркоместа. Запазва се еднопосочното движение и паркирането вдясно.
Пренареждането на жълтите павета в центъра на София ще стане след одобрението на нова технология от Националния институт за недвижимо културно наследство. Дейностите ще започнат след около месец, когато се очаква приключване на основния ремонт на един от магистралните топлопроводи по улица „Оборище“, а тя е обходен маршрут на бул. „Цар Освободител“, обясни още инж. Джоргов.
Той съобщи още, че започва строеж на ул. „Средна гора“ (район „Възраждане“), вече има разрешително за строеж и избран изпълнител. До няколко седмици ще има строителство и по улиците „Зайчар“ и „Добруджански край“.
Зам.-кметът отбеляза, че се налага възстановяване на ограничителите за велоалеите (по „Ломско шосе“ и на други места), защото често се рушат от недобросъвестни шофьори.
Чуйте разговора на Божидар Янев.
На Фестивал на историческите бири в Требаселеге, Италия ни водят италианският бирен гуру Лоренцо Дабове и организаторът на фестивала, Винченцо Матерацо: "Абсолютен мит е това разделение на винен юг и бирен север. Всичките южни райони сме много заинтересовани от изкуството на бирата. В Италия няма много големи бирени традиции, но всичко правено е много..
Новата иновативна платморма за търсене на работа на Bulgaria wants you , ни е представена от Валерия Джукич, главен опертивен директор на Bulgaria Wants you: "Революционна чак, не бих казала, но прагматична - да! Обърнахме начина, по който се търси работа. Хора има, но трудно е за човек да се свърже с компанията, затова решихме да дадем на..
30-и Юбилеен Ратха Ятра Фестивал в България на Лятната сцена в парк „Борисова Градина”, на 21-ви септември (неделя) от 11:00 до 20:30 часа. По този повод сме с организатора Фахрадин Фахрадинов: "Това е духовна традиция, посветена на един Бог с много имена - това е името, на което се покланят, много е пъстро с активности за деца - писане на..
"Пазителите на Фенера: Оскар“ е новият роман на Радостина Николова. Това е първата книга от замислена поредица, която отваря важни теми, като корупцията – по разбираем и увлекателен за децата начин. Романът провокира младите читатели да мислят критично и да имат увереността, че могат да променят към по-добро дори и света на възрастните: "Идеята,..
Филмът „Неравноделна душа“ ще бъде част от фестивала „Аз съм Софѝя“. Какво привлича хората от най-богатите държави в света към една малка и бедна източноевропейска страна? Какво успяват да открият тук, когато в същото време много от българите емигрират в чужбина? Тук те се докосват до живата ни фолклорна традиция, която в техните страни отдавна се..
В предаването "Ритъмът на столицата" отново е на фокус казусът "Захарна Фабрика". Разговаряме с Надежда Цекулова от Българския хелзински комитет (БХК), който вследствие на подадена жалба към Европейския съд по правата (ЕСПЧ) на човека е процесуален представител на над 120 жалбоподаватели. "Ние представляваме хората, чиито домове бяха разрушени, в..
В края на седмицата събитията не само от нея коментира политологът Христо Панчугов . Според него: И след вота на недоверие, и след блокажът пред парламента вчера, държавата с главно "Д" е същата. Имаше опит да се преформатира разговорът. Една част от българската политика, която е претендирала да носи смисъл и разум, слезе и се принизи до..