„Ние сме екип доброволци и създадохме програма „Генерация“, с цел да помагаме на децата, които живеят в институции. Помагайки на двама зрелостници, които вече трескаво се подготвят, попаднахме в този водовъртеж, около подготовката за баловете“, сподели тя, разказвайки за спонтанното възникване на каузата. Тя уточни, че тъй като самите те са доброволци и дарители „около нас се завъртя един ентусиазъм и спонтанно започнаха да ни подаряват рокли".
„В началото имахме малко дарения, но тъй като го обявихме, сега лавинообразно има желаещи да даряват своите рокли“, поясни тя. И допълни, че вече имат над 30 изискани тоалета, които могат да се видят на страницата на Програма „Генерация“. Също имат и костюми за момчета, а колекцията се разраства.
Младежите могат да погледнат и изберат, могат и да се коригират някои неща, казва Жени Шиер и направи уточнение, че дрехите не се продават и не се отдават под наем, а се предоставят за безвъзмездно ползване от абитуриенти. На страницата са публикувани снимки с точните размери на дрехите, увери тя.
Друг аспект на кампанията е нарастващата нуждата на отговорност към околната среда и намаляване на въглеродния отпечатък. Само текстилната промишленост произвежда приблизително 10% от световните въглеродни емисии и почти 20% от световните отпадъчни води. Модният и текстилният сектор водят до приблизително 1,2 милиарда тона въглероден диокис произведени и изпуснати в околната среда годишно.
Всяка година се пропиляват излишно големи средства за абитуриентски тоалети, които никога повече не биват облечени и не се използват. Това са тонове платове, копчета, мъниста, перли и др. създадени с часове труд, които имат стойност за един единствен ден в нашия живот.
„Хубаво е да се осъзнае, че в България се прекалява с кича и зрелищността на тези тържества. Това е по-скоро балкански синдром, в Европа и в цивилизования свят не е така", категорична е тя.
От програма „Генерация“ споделят:
„С този проект искаме да положим началото на създаване на отговорно отношение в младите хора към природата и наличните ресурси“.
Чуйте още в разговора на Данаил Конов.
"Разговор с психолог. Разбиране и преработка на детските емоции" - е акцентът на организираната тематична среща от Фондация "За нашите деца", която ще се проведе на 22 ноември с родители на деца от 0 до 7 години. Детето показва своите емоции още в утробата на майката, без да има представа и да осъзнава какви са те, това разказа в..
Макар днес да живеем значително по-дълго от нашите предци, основните причини за смъртност остават все същите социално-значими заболявания - сърдечно-съдови, невродегенеративни и метаболитни нарушения. “Когато говорим за анализ на един сложен процес, какъвто е биологичното остаряване, на клетките, тъканите, органите на човешкото тяло и на всички..
Отбелязваме Световната седмица за повишаване осведомеността за правилната употреба на антибиотици. През тази година темата е: “Антимикробната резистентност е невидима, аз не съм“ и има за цел да повиши осведомеността за въздействието на антимикробната резистентност върху живота на хората, като поставя пациентите в центъра на дискусията. Прекомерната и..
Българският фонд за жените отбелазва своите 20 години, 20 години подкрепа за правата на жените в България. Фондът е основан през 2004година от Станимира Хаджичитова и нейни съмишленички. Международната конференция “Феминизмът е за всички“ събра на 14 ноември представители на организации, подкрепени от Българския фонд за жените (БФЖ),..
Фондация за достъп до права (FAR) се присъедини към 29 организации, за да предупреди, че Пактът на ЕС за миграцията и убежището рискува да не успее да защити непридружените деца на границите на Европа. Въпреки че Пактът на ЕС включва редица гаранции за защита на непридружените деца, на практика той вероятно ще изложи децата на още по-големи рискове...
"Мълчанието на майките" е дългоочакваното продължение на криминалната поредица за инспектор Елена Бланко, от испанската литературна сензация Кармен Мола. Също както в предишните три книги – „Кървавата годеница“, "Пурпурната мрежа“ и "Годината на свинята“, историята е едновременно ужасяваща и съкрушаваща. Преводът и този път е на Анелия..
Даниела Белчева е от Варна, живяла е и е работила в Скандинавските страни и откакто си е в България създава фина, елегантна и стилна музика, най-вече на територията на джаза, но не само. За нея 2024 година преминава под знака на третия й албум “Naïve”. Той беше представен в съпътстващата програма на Международния музикален фестивал „Варненско лято“,..