„Ние сме екип доброволци и създадохме програма „Генерация“, с цел да помагаме на децата, които живеят в институции. Помагайки на двама зрелостници, които вече трескаво се подготвят, попаднахме в този водовъртеж, около подготовката за баловете“, сподели тя, разказвайки за спонтанното възникване на каузата. Тя уточни, че тъй като самите те са доброволци и дарители „около нас се завъртя един ентусиазъм и спонтанно започнаха да ни подаряват рокли".
„В началото имахме малко дарения, но тъй като го обявихме, сега лавинообразно има желаещи да даряват своите рокли“, поясни тя. И допълни, че вече имат над 30 изискани тоалета, които могат да се видят на страницата на Програма „Генерация“. Също имат и костюми за момчета, а колекцията се разраства.
Младежите могат да погледнат и изберат, могат и да се коригират някои неща, казва Жени Шиер и направи уточнение, че дрехите не се продават и не се отдават под наем, а се предоставят за безвъзмездно ползване от абитуриенти. На страницата са публикувани снимки с точните размери на дрехите, увери тя.
Друг аспект на кампанията е нарастващата нуждата на отговорност към околната среда и намаляване на въглеродния отпечатък. Само текстилната промишленост произвежда приблизително 10% от световните въглеродни емисии и почти 20% от световните отпадъчни води. Модният и текстилният сектор водят до приблизително 1,2 милиарда тона въглероден диокис произведени и изпуснати в околната среда годишно.
Всяка година се пропиляват излишно големи средства за абитуриентски тоалети, които никога повече не биват облечени и не се използват. Това са тонове платове, копчета, мъниста, перли и др. създадени с часове труд, които имат стойност за един единствен ден в нашия живот.
„Хубаво е да се осъзнае, че в България се прекалява с кича и зрелищността на тези тържества. Това е по-скоро балкански синдром, в Европа и в цивилизования свят не е така", категорична е тя.
От програма „Генерация“ споделят:
„С този проект искаме да положим началото на създаване на отговорно отношение в младите хора към природата и наличните ресурси“.
Чуйте още в разговора на Данаил Конов.
Момче на 17 години остава в ареста заради побой в столичния квартал "Стрелбище" снощи. Първоначално по случая бяха задържани 14 непълнолетни, заподозрени в съпричастност към побоя над мъж, който е разхождал кучето си. 13 от тях бяха освободени, като според началникът на Четвърто районно управление Кристиян Тонев скандалът е бил предизвикан от..
До броени дни в Бургас ще бъдат предоставяни специални гривни за проследяване на възрастни хора, които страдат от деменция . "Ако видите човек с лилава гривна с изображение на незабравка, знайте, че е наш съгражданин, който страда от деменция. Проявете разбиране и помогнете! Може да е забравил как да стигне до дома си или да е дезориентиран..
България е на второ място по смъртност при горещи вълни в Европа за 2023 г., но те липсват в описанието на природните бедствия, при които се издава сигнал в националната система за ранно оповестяване BG Alert. За това алармира в своя статия климатологът д-р Зорница Спасова - главен асистент в Националния център по обществено здраве и анализи..
Дългоочакваният Закон за несъстоятелност на физическите лица беше обнародван в Държавен вестник, но ще влезе в сила поне след 9 месеца. Докато имаше обществено обсъждане, а и преди това, Законът претърпя значителни корекции. От експерти той беше определян като лобистки и в защита на кредитните институции, но не и за физическите..
Исторически достоверните бордови игри ни показват как са играли хората в България още по времето на средновековието. Най-емблематичната им възстановка е “Алкерк“ – стратегическа настолна игра, открита върху камък в средновековната столица Плиска, но играна още в Древен Египет и Рим, а по-късно и в арабския свят. “Мисията на център “Алос” е именно..
Изложбата на завършващите бакалаври и магистри от специалност “Метал” предстои на 9 юли. Бакалавърските творби, които ще бъдат изложени на изложбата са дело на студентската работа през последния семестър, който започва от февруари до юни, когато е защитата.Подготовката за изложбата при всеки отнема различно време. “При мен конкретно отне малко повече..
След дискусията за Наредбата за общинските жилища, проведена на 7 юли , председателят на групата на "Спаси София" в Столичния общински съвет Борис Бонев призова за подкрепа на промените при гласуването ѝ в четвъртък, 10 юли. Той е сред вносителите на доклада . Предложените нови моменти предизвикаха недоволство сред наемателите на..