"Ние не го правим за първи път и сме провокирани най-вече от размера на самото бедствие, цялата тази безизходица, в която хората се оказват в един момент. Сякаш отникъде дошло, това нещастие сравнява живота им буквално с нищото и затова се организираме и помагаме. Нямаме някаква организация, зад която да стоим, ние сме обикновени хора, които се организират в рамките само на няколко часа и събираме всичко, от което самите те имат нужда", отбеляза Галчева.
Тя сподели, че се е свързала с председателя на управителния съвет на сдружението "Обичам Берковица", който е обяснил от какво имат нужда жителите на града. По думите й преди няколко години Самоков също е преживял подобно нещо, макар и не в такива размери. Освен електроуреди, одеала и хранителни продукти, на пострадалите са били дарени и почистващи препарати, тъй като домакинствата им са съсипани.
"Искам да изразя своята дълбока благодарност и признателност към всички, които откликнаха, защото каквото и да си говорим - сам човек за никъде не е", сподели Галчева. Тя добави, че доброволците са се разбрали с жителите на Берковица, че ако имат нужда от нещо да не се колебаят, а да ги потърсят.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Ранните срещи на Иван Вазов със София са темата ни днес - дни след рождения му ден: Вазов пристига в София да се кандидатира за преводач на строящата се жп линия София-Кюстендил. Къде отсяда в София в 1874, когато иска да си получи заплатата? "Големи разходки извън града не бяха възможни" - четем в спомените на поета. "Витошо мила, горо зелена" е..
Веселина Узунова от ИИИ-БАН за Аспарух Лешников: "Почитателите на Аспарух Лешников ме намериха в музея в Хасково, където съм уредник. Те почти не вярваха, че ще излезе нещо около юбилея му. Поканихме внучка му Джесика от Лондон, оперна певица да пее репертоара му. Тя ни спомена за семейния им архив и обещах, че книга ще има и тази година тя стана..
В тежък развод пламва любовта на биохимичката и юристът Ева Соколова е професор по биохимия. Специализирала е като Хумболтов стипендиант в Германия, а докторската си дисертация е защитила в Московския химикотехнологичен институт Менделеев.Йордан Соколов е изявен юрист, председател на Народното събрание, бивш министър на вътрешните работи,..
Кюстендил, "Хисарлъка експириънс", на фестивала на приключенията и изживяванията, който открихме снощи в " Добър вечер, София ". Сега сме в съвместната продукция с Програма "Христо Ботев", условно наричана "Семейно РадиоКафе". Пръв гост ни е кметът на Кюстендил, Огнян Атанасов : "Това е страхотно място, нямам търпение да дойде 21:30, когато излизаме..
Фестивал "Хисарлъка експириънс" - Кюстендил е изборът ни за "Добър вечер, София" и за "Радиокафе" на следващата сутрин. Пръв гост е Даниел Петров - Аврам: "Планираме нещата за следващия фестивал веднага след края на предишния. Няма как подобно събитие на подобно място да се направи без подкрепата на общината, която вижда потенциала. Екипът ни е..
Към 1 януари 2025 г. населението на България е било 6 437 360 души, което е с 8121 по-малко спрямо началото на 2024 г.. Това показват последните оценки на Евростат, публикувани по повод Световния ден на човечеството. За сравнение, през 1960 г. населението на страната е възлизало на 7 829 246 души. Населението на Европейския съюз е достигнало 450.4..
“В периода между 6. и 8. клас вече говорим за начало на пубертет и това е период, свързан както с много бързо израстване чисто физически, така и емоционално, психически и социално. Юношите са изправени пред много промени и една от тях е смяната с гимназията и този ключов период, свързан с кандидатстването, изпитите и подготовката за тях”. Това..