Планините са привлекателни за туризъм не само през зимата, а и сега.
Покрай коронавирусните ограничения много хора преоткриха възможностите са излети сред природата, и то целогодишно. А София и околностите предоставят много
добри възможности за планински туризъм, отбеляза пред БНР-Радио София Лъчезар Лазаров, изпълнителен секретар наБългарския туристически съюз (БТС):
„Гъмжи от хора в момента. Българинът много обича планините. Чужденците повече познават нашето Черноморие.“
Лазаров спомена, че за хижите помощ от държавата няма, поддържането им е скъпо и трудно и е в ръцете на БТС. Състоянието е добро и то се дължи на хижарите и на членовете на 136 туристически дружества.
В момента от БТС работят в сътрудничество с МОН по националната програма „България – образователни маршрути“, насочена и към по-младите.
Организират се и 5-дневни детски лагери, които започват в края на юли на Витоша и след това – в Рила, допълни Лазаров.
Чуйте подробности в разговора на Данаил Конов.


В четвъртък гост в коментарното предаване “Форум” е Стоил Цицелков, социален и културен антрополог, от "Обединение Честни избори" (ОЧИ).Заедно с водещата на предаването Елена Пъневска, той коментира следните теми: протести в София и във Варна в защита на варненския кмет Благомир Коцев, на зам-кмета на София Никола Барбутов и останалите задържани..
Симеон Карпузов, изследовател в институт GATE, е победителят в конкурса "Млад предприемач в науката 2025“. Наградите бяха връчени по време на форума „Европейски ден на предприемача“, който се проведе на 20 ноември и зад който стоят усилията на Центъра за трансфер на технологии към Научноизследователския сектор на СУ "Св. Климент Охридски" и..
Кметът Васил Терзиев ще представи днес годишния отчет на Столичната община за 2025 г. - втората година от своя мандат. В присъствието на екипа на общината, ключови партньори, граждански и браншови организации и представители на медиите, той и заместник-кметовете ще обобщят резултатите от реализираните политики на специално събитие с тематични..
Сцена “Централни хали“ стартира през юни 2024 г. и досега има над 800 събития. М ениджърът на Централните софийски хали Драгомир Димитров открои два устойчиви проекта за тази седмица - " Роди се звезда“ и “Код превенция“. “Идеята на всеки от тях е да дава възможности на хората да се информират или изявяват. “Роди се звезда" е съвместен..
За четирима от всеки петима българи преходът не е свършил, а демокрацията у нас още не е истинска. 60% от анкетираните пък приемат твърдения, че нямаме реален пазар и че тайните служби от миналото продължават да определят живота ни . Данните са от независим сондаж на агенция "Мяра". Наблюденията идват на фона на отбелязаната наскоро 36-годишнина..
Столицата направи важна стъпка към модернизацията на своя градски транспорт. При пристигането на новите метровлакове, произведени от Škoda Transportation , беше подчертано, че това е продължение на дългогодишната традиция на сътрудничество и доверие между България и Чехия . Новите осем метровагона са част от инвестиционния план на Столична..
Под мотото "Скоростта е забавна" ще се проведе инициатива за запознаване със спорта шорттрек – бързо пързаляне с кънки на къса писта за деца и тийнейджъри. Организатори е Спортен клуб "Ледени звезди" с президент Биляна Пиронкова. "Това е трето поред събитие, което организира нашият клуб, който е създаден през 1996 година и е първият частен..