Синът на секс-символа на поколения почитатели на седмото изкуство Ален Делон - Антони Делон, е френско-американски актьор, чиято кариера започва в средата на 80-те. Той бързо набира голяма популярност с роли в романтични френски филми и сериали. Днес всеки би могъл да се докосне до емоционалната му изповед, чрез автобиографичната му книга, която вече излезе на български език и се казва „По здрач“.
Повече за нея разказа в предаването „Радиокафе“ преводачът Силвия Колева.
„За мен книгата представлява една чувствена енциклопедия, една разтърсваща, дълбока, емоционална изповед. Едновременно с това, бързам да кажа, че книгата е един вид приключенски роман. Нека не звучи прекалено, но събитията, които преживява Антони Делон, просто не могат да се поберат под страниците на книгата“, увери тя.
По думите ѝ, написана е като автобиография, но не в хронологичен ред – започва от детството, но има препратки, прескачания, връщания. Не е класически биографичен роман, но обхваща целия му живот, от книгата лъха дълбока житейска философия, която направо си е доктрина, уточни тя.
В книгата ще срещнем много неизвестни неща, но в никакъв случай не в стил „анти“ Ален Делон. Антони дава съвсем обективна информация за баща си. Казва, че бащите са богове за своите синове, очакванията на Антъни са големи. За съжаление, животът му със или без баща му е в постоянно противоборство със самия него, твърди Силвия Колева.
Книгата е писана по време на пандемията, когато актьорът е намирал свободно време. В нея той споделя целия си живот – драматичната история на своето детство, щастливите моменти в младежките му години. Преживява и сериозни емоционални травми, които го съпътстват през целия му живот. От финала на книгата става ясно, че той ще запази една неясна тъга и знае много добре каква е причината, но тя ще му нашепва „можеше да бъде другояче“, разкрива Силвия Колева.
Чуйте целия разговор на Гергана Пейкова за книгата на Антони Делон „По здрач. Моят живот в семейство Делон“.
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..
„О(б)твързан“ – премиера в Театър Възраждане – Тери Фишър, режисьор на спектакъла и част от трупата на театъра: "Изключително умна комедия с много прости средства. За героя не е лесно, той е над нещата, колебанията му го спират. Предизвикателство е да не се плузгаш по повърхността. Опитали сме се да уцелим театралния език, съчетание на танц и текст,..
Покана за София дръм фест от Боян „Бонзи“ Георгиев – барабанист и организатор на фестивала: "Това е единственото ежегодно барабанно събитие. Барабанния ни уъркшоп се казва клиника - пет различни за един ден. Пръв ще е един 16-годишен бъдещ Дейв Уекъл. Всеки, който е бил на барабанна клиника знае, че се води разговор между свирещия и публиката,..
Развитие на креативността при децата и важността на безопасните играчки - говорим по темата с Жени Илиева, предприемач и създател на безопасни детски играчки: "Безопасна е играчка от безопасен материал, да е рециклируем и да не замърсява средата. Пластмасовите играчки са сред първите замърсители на околната среда. Играчката не е просто забавление,..
Цвета Балийска ни представя Фестивала на авторския театър: "Проведохме три дискусии с творци от полето - всеки творец го прави по свой начин и нямаме нужда от дефиниции що е това фестивал на авторски театър. Има разграничение между драматургичен и авторски театър. Разликата е в процеса на създаване - при авторския, процесът на създаване е по време на..