На 11 юли, вторник, се отваря за движение ул. “Eзерата“ от кръстовище с ул. „Чепинско шосе“ до моста над р. Лесновска при с. Негован в район „Нови Искър“. Това е вторият етап от ремонта по съществуващо положение на „Езерата“, уточняват от Столичната община.
Улицата е с дължина около 3.2 км. Изцяло е ремонтирано платното за движение с ширина 7 м и двустранни стабилизирани банкети по 1.25 м. Продължават довършителните работи по отводняване на прилежащите територии и предстои полагането на износващ пласт асфалт и полагането на хоризонтална маркировка.
Изпълнена е нова настилка за категория на движение „тежко“ и вертикална сигнализация.
Също на 11 юли 2023 г. започва ремонт на ул. „Чепинско шосе“ в участък от възела със Северна скоростна тангента до кръстовище с ул. „Езерата“, като ул.“Чепинско шосе“ в посочения участък ще бъде затворена за движение. Това е третия етап от ремонта по съществуващо положение на улица „Чепинско шосе“ в участъка от началото на регулацията на с. Чепинци до ЖП прелез на ул. „Жак Дюкло“, район „Нови Искър“ и „Кремиковци“.
Осигурени са обходни маршрути през с. Чепинци, с. Негован, с. Световрачене, Столичен околовръстен път и възела със Северна скоростна тангента. При този етап се въвеждат промени на маршрута автобусни линии № 18, №20 и №24 през с. Негован, с. Световрачене, с. Кубратово, при което се отварят нови автобусни спирки на градския транспорт.
Временна организация на движение на градския транспорт
Маршрутът на автобусна линия № 18 се скъсява от с. Чепинци до с. Негован както следва (в посока с. Негован): от началната спирка „Мелницата Чепинци“ в с. Чепинци по действащия маршрут до кръстовище ул. „Чепинско шосе“/ул. „Езерата“, по ул. „Езерата“, надясно по югозападното пътно платно на ул. „Васил Левски“ в с. Негован, обратен завой, връщане по североизточното пътно платно на ул. „Васил Левски“ и по ул. „Езерата“ по маршрута до с. Чепинци
Разкриват се временни спирки както следва:
двупосочна „Ул. Езерата“ в района на кръстовището на ул. „Чепински шосе“/ул. „Езерата“;
крайна „Село Негован – временна“ в югозападното пътно платно на ул. „Васил Левски“ на 30.00 метра след десния завой от ул. „Езерата“
Автобусна линия № 20 продължава да се движи по временния маршрут през селата Свотоврачене и Кубратово и кварталите Бенковски и Орландовци. Разписанията на линията не се променят.
Автобусна линия № 24 се променя както следва:
- в посока автостанция Орландовци: от кв. „Бенковски“ по действащия маршрут до кръстовище ул. „1-ва българска армия“/ул. „Кестен“, направо по ул. „1-ва българска армия“, наляво по ул. „Рояк“ по маршрута на автобусна линия № 18 до спирка „Гробищен парк Малашевци“, обратен завой и връщане по маршрута на автобусна линия № 18 до спирка с код 0063 „Автостанция Орландовци“ – крайна и начална;
- в посока кв. Бенковски: от спирка с код 0063 „Автостанция Орландовци“ надясно по ул. „Кестен“, по ул. „Калач“, по ул. „Рояк“ и по ул. „Първа българска армия“ по маршрута до кв. „Бенковски“. Линията изпълнява курсовете до манастир „Св. Мина“.
Обслужването на кв. „Малашевци“ ще се извършва от автобусна линия № 24 както следва:
- от трамвайната спирка „Католически гробищен парк“ за пътуване към кв. „Малашевци“ ще се ползва спирка с код „Ул. Каменоделска“ (временно закрита за автобусна линия № 20) на ул. „Първа българска армия“ след кръстовището с ул. „Каменоделска“ в посока ул. „Рояк“
- връщането от кв. Малашевци ще става изцяло по маршрута на закритата автобусна № 18 с достигане до спирка „Автостанция Орландовци“.
Кола се е забила в автобусна спирка на столичния булевард "Г. М. Димитров". Инцидентът е станал около 12:30 часа. От Центъра за спешна помощ в столицата съобщиха за БНР, че на мястото са изпратени два медицински екипа. Пострадали са двама – 65-годишният водач на автомобила и мъж на около 50 години, който е бил на спирката – той е с..
На 16 март трябва да се проведат изборите за нов районен кмет на “Оборище”. От ГЕРБ-СДС няма да издига кандидат за участие в изборите за кмет на столичния район "Оборище". От БСП също няма да представят кандидат за поста. Отстраненият кмет Георги Кузмов обаче ще се кандидатира отново. Към момента длъжността се изпълнява от бившия зам.-кмет на района..
На 24 и 25 февруари, в София ще се проведе най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40. Темата на софийското домакинство е "Бъдещето на Балканите: иновации, сътрудничество, зелен преход и растеж". Фокусът на българското председателство на инициативата е свързан с партньорство между градовете в контекста на разширяването на Европейския..
Към настоящия момент са изпълнени около 90% o т предвидените дейности по ремонта на Театър София , уточняват от Столичната община по запитване от БНР-Радио София. Оставащите дейности включват цокъл по фасади, вертикална планировка, довършване на камерната зала (монтиране на трибуни и платформа за хора в неравностойно положение), довършване на..
Перничани сведоха глави пред делото на Апостола на свободата Васил Левски. Общоградското поклонение по повод 152-ата годишнина от неговата гибел събра пред паметника му в центъра на Перник представители на местната власт, политици и граждани. Сред присъстващите имаше и стотици ученици. Сред официалните лица бяха областният управител Людмил..
БДЖ започва поетапно въвеждане на автоматите за продажба на билети. Първите устройства вече са достъпни на Централна гара София и гарите "Подуяне", "Захарна фабрика" и Перник. До средата на март 2025 г. автоматите ще бъдат активни и в останалите 24 гари, където са разположени. Всички автомати работят изцяло с електронни разплащания – с банкови карти и..
Във връзка с отбелязване на 152-годишнината от обесването на Васил Левски, от Столичната община предупреждават за промяна в организацията на движение около паметника на Апостола. До 20.00 тази вечер се забранява престоят и паркирането на пътни превозни средства, с изключение на автомобилите, обслужващи мероприятието както следва: на..