"Това всъщност е спорт преплетен с изкуство. Датира от древни времена в Индия под името малкамп, така се е казвал едно време. Бил е само за мъже. Пилонът е бил малко по-различен от сегашния, леко конусовиден, отгоре завършващ с една сфера, но триковете, акробатиката е абсолютно сходна" - разказва историята на танците на пилон Ани Гошева. По-късно тези танци се развиват като въздушна акробатика, а в 90те години на миналия век се практикуват и в стриптийз барове.
Диана Терзийска разказва, че е започва да практикува pole dancing след раждането на второто си дете и при първата им среща тогавашната инструкторка я е попитала в кой клас е (по това време тя е била на 26 години - бел.ред.).
Много хора в днешно време започват да практикуват танци на пилон с идеята да поддържат добър тонус, споделят двете инструкторки. Спортът обаче престои да бъде включен и в Олимписките игри, макар и не от 2024, така че човек може да тренира и професионално.
Това лято на сцената на Маймунарника в Борисовата градина ще излязат както професионалистите, инструктори в школата, така и техните ученици.
"Имаме 43 изпълнения", споделя Ани Гошева и допълва, че с всяка изминала година те стават все повече. Сред учениците им има както деца, така и възрастни хора с различни професии като лекари и адвокати например.
Заедно те ще разкажат различни въздушни истории на уреди като пилон, въздушен обръч, въздушен воал, хамак и още под звуците на музика, създадена и изпълнявана от български артисти.
"Още от две години се опитваме да прокараме българката идея и музика. Ние с Ани даже преди години спечелихме две международни състезания с българска народна музика", разказва Диана и казва, че предлагат на учениците си именно такива песни за техните изпълнения.
Повече за събитието "Въздушни истории" и за pole dancing-а, чуйте в звуковия файл.
Тази седмица в студиото на "Форум" водещият Лъчезар Христов разговаря с икономиста Георги Вулджев и журналиста Едуард Папазян. Темите в предаването днес са: Провал на шестия опит за избор на председател на Народното събрание - Усещам, че ДБ ще "гласува с отвращение" при следващото гласуване за председател на НС, коментира Едуард..
Трима от пет са музикантите от група Free 4 ALL , които бяха гости на екипа на предаването “Добър вечер, София“ - Тодор Бакърджиев-тромпет, Светослав Миланов – ел.пиано, Георги Попов - перкусии. В групата започнали трима, но разширяващите се музикални търсения на тримата, довели до необходимостта да търсят и нови членове. Днес са петима и не..
Чувството за принадлежност към дадена компания, новите взаимоотношения между работодател и служители, както и най-ценните фактори, с които работодателите задържат своите служители в компаниите си, са само част от темите на еднодневен форум в София. Темата за ангажираността винаги е номер едно в различни конференции. Този път решихме да се фокусираме..
За 12-а поредна година кампанията „Килограм доброта“ на Българска хранителна банка ще подкрепи хора в нужда от цялата страна. Инициативата ще се проведе тази събота и неделя в София. Събраните дълготрайни хранителни продукти ще бъдат използвани за подпомагане на над 60 000 възрастни хора и деца. “В предстоящия уикенд разчитаме на добро време навън,..
Конференция на тема "Виненият образ на България идентичност и послания" и следващо я винено изложение "DiVino" ще се проведат в един ден. Повече за тях пред БНР-Радио София разказа Емил Коралов от Българската асоциация на винените професионалисти (БАВП), организатор на конференцията. "Това е форум за българското вино, в който участват..
Документалният филм "Алцек и българите в средновековна Италия" с режисьор Росица Лазарова-Сбаралия ще бъде показан в Общинския културен дом "Красно село" на 28 ноември с вход свободен. Преди това доц. д-р Тодор Чобанов ще изнесе лекция "Прабългарите в Централна и Западна Европа V-VII век по данни на археологията и палеогенетиката" ...
Диабет тип 2 е основен и независим рисков фактор за сърдечно-съдови и бъбречни заболявания. Според Международната диабетна федерация, половината от възрастните с диабет (240 млн. души в света) не знаят за заболяването си. Годишно диабетът причинява смъртта на около 6.7 млн. души, а над 537 млн. души живеят с тази диагноза. До 2045 г. се очаква 9%..