Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Къде можем да паркираме, когато предстои измиване на улицата ни?

Румяна Милова
Снимка: БГНЕС

При миенето на столичните улици, от Центъра за градска мобилност поставят съобщения, че автомобилите в дадения участък трябва да бъдат преместени от собствениците.

С Радио София се свърза Ралица Григорова, която подаде сигнал, че на 20.07.2023 г. от Центъра за градска мобилност са поставили скоба на автомобила й, след като улицата, на която е спряла трябва да бъде измита. След това колата й принудително е била преместена, но на тази улица не е било извършено измиване същия ден, твърди Ралица Григорова. По думите й, въпросния участък не попада в карето, което е планирано за тази дата за измиване. След неколкократни разговори с Центъра за градска мобилност, те отказват да махнат скобата без заплащане и я уверяват, че несанкционирането важи само за автомобили с винетен стикер за живущи. От служителите на ЦГМ тя е посъветвана да подаде жалба.

Директорът на дирекция „Паркиране и мобилност“ в ЦГМ Румяна Милова обясни за Радио София, че в съобщенията, които те слагат на автомобилите е описано в коя подзона могат да паркират живеещите в района, без заплащане, докато трае измиването.

„При всички случаи е добре жалбите да се подават писмено. Това може да стане директно във фронт офиса на Центъра за градска мобилност, на ул. „Будапеща“ 17, във виртуалното деловодство на ЦГМ, на електронна поща, с адрес office@sofiatraffic.bg или чрез писмо по пощата“, каза Румяна Милова.

Тя добави, че при разглеждане на всеки един казус може да се прецени дали правомерно е поставена скоба или не.

Подробности можете да чуете в звуковия файл.


По публикацията работи: Полина Начева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Как кенгуру-грижите лекуват?

За осма поредна година Май е обявен за Месец на отворените врати за много неонатологични отделения в цяла България. Те се включват в кампанията на Фондация "Нашите недоносени деца" за популяризиране практикуването на кенгуру-грижите  към бебетата. По информация на организацията, годишно у нас се раждат около 6500 недоносени деца – 10-12%..

публикувано на 20.05.24 в 17:11

La Femme с концерт в София

Френската супер шик неопсихаделик група La Femme идва в София на 21 май 2024 г. за концерт в Joy Station. Гости в предаването "Радиокафе" бяха част от нейните членове - Саша Гот и Марлон, както и музикантът Илияна Георгиева. По думите на Саша гот концертът ще бъде микс от песните, които са записвали досега, като ще има едно ново парче. Марлон..

публикувано на 20.05.24 в 16:35
Проф. Миглена Темелкова

На шествията за 24 май академичната общност ще бъде с протестни лентички

Над 40 висши училища в България не отвориха врати днес, в изпълнение решението на Общото събрание на Съвета на ректорите от 17 май. Извършват се само дейности с неотложен характер, въпреки че служебното правителство отпусна общо 80 млн. лв., а синдикатите отмениха свои протести. "Затворените врати не са само заради възнагражденията...

публикувано на 20.05.24 в 15:29

Българските домакинства и климатичната неутралност

Участват ли и доколко участват българските домакинства в енергийния преход към климатична неутралност? Гост в предаването "Радиокафе" беше Минчо Бенов - национален директор на "Хабитат България". От организацията работят изключително много за ускоряване на енергийното обновяване на жилищата и преодоляването на енергийната бедност на..

публикувано на 20.05.24 в 15:22

НИМХ очаква финансиране по Закона за висшето образование

За първи път от много години днес университетите в страната не отвориха врати, с изключение на провеждане на дейности с неотложен характер. КНСБ и „Подкрепа“ заявиха, че отменят планирания протест, но Съветът на ректорите съобщи, че такъв все пак ще има. След протестното писмо от ректорите на държавните и някои частни университети,..

публикувано на 20.05.24 в 14:45

Честваме 125 години от рождението на Дечко Узунов

През 2024 г. се навършват 125 години от рождението на големия български художник и интелектуалец Дечко Узунов (1899–1986). Едва ли ще се намерят малцина, които да не знаят името му, да не са се срещали с негови творби, които отдавна са в музеите и днес определяме с думата "класика". По този повод Софийска градска художествена галерия (СГХГ)..

публикувано на 20.05.24 в 13:57

На извънредно заседание СОС обсъжда промените в движението в центъра на София

Предизвикалата недоволство нова организация на движението по софийските булеварди "Патриарх Евтимий" и "Витоша" ще бъде тема на извънредно заседание на Столичния общински съвет, обяви неговият председател Цветомир Петров. На друго извънредно заседание общинските съветници ще обсъждат проблема с кабинковия лифт от Симеоново до хижа "Алеко" на..

публикувано на 20.05.24 в 13:27