„В продължение на почти 10 години минавам почти всеки ден оттам и мога да кажа, че редовно възникват проблеми, редовно възникват възможности за инцидент и нищо почти не се е променило за толкова години – нелогичното поставяне на пешеходната пътека, прекалено тесните тротоари, неправилно паркирани автомобили, които принуждават гражданите да слизат на платното, което винаги създава опасност за възникване на инцидент, превишаване на ограничението за максимална скорост“, каза Ангел Златков.
Според него, в България съществува толерантност към извършителите на малки престъпления, без значение дали става дума за домашно насилие, движение по пътищата или корупция.
„Това е белег на нашето общество“, обясни той и добави, че що се отнася до пешеходната пътека на улиците „Гурко“ и „Шишман“ е добре тя да бъде удължена.
„В момента тя е направена само от едната страна. Най-честото нарушение е, че веднага след като я подминат шофьорите ускоряват, без въобще да се замислят, че по Закона за движение по пътищата, пешеходната пътека продължава нищо, че не е маркирана“, каза Ангел Златков.
Според него е необходимо още пешеходната пътека да бъде повдигната и да се постави маркировка за повишено внимание.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често до предимно слънчево. Значителна ще е над планинските райони и над западната половина от страната, но само на отделни места в планините ще превали слаб дъжд, информират синоптиците от Националния институт по метеорология и хидрология. Ще продължи да духа умерен, в Западна България и..
В цялата страна ще бъдат проведени ученически походи до интересни туристически забележителности и планински върхове. Походите са част от инициативата “България на върха” на Българския туристически съюз, а организатори освен БТС, са също туристически дружества и Регионалните управления за образование. Инициативата се породи през пролетта като част..
В четвъртък, в коментарното предаване "Форум" гост бе Светлин Тачев - политолог в агенция "Мяра“, който заедно с водещия на предаването Лъчезар Христов обсъди следните теми: Продължава кризата с боклука – среща между министър председателя Росен Желязков и столичния кмет Васил Терзиев; Политически сезон в условията на напрежение и протести;..
В Университета по архитектура, строителство и геодезия днес се провежда третото кариерно изложение под мотото “Студентите посрещат бизнеса“. Събитието събира близо 70 водещи фирми от строителния сектор, които представят стажантски програми и възможности за работа на студентите. “Идеята студентите да посрещат бизнеса се роди по моя инициатива преди..
В централната сграда на Българска академия на науките - БАН преди дни се проведе международната конференция “Умения за пазарите на труда в зеления и цифровия преход“, част от европейския изследователски проект SkiLMeeT, която събира 70 участници от 23 държави. Събитието постави във фокус ключови въпроси за бъдещето - как зелената и цифровата..
В предаването “Добър вечер, София“ актрисите Йоана Захариева и Деница Даверова разказаха за своя “Личен ефир“ , който ще представят пред широката публика тази вечер. “Това е моят личен ефир. През последните години влагам много усилия и енергия, и средства за срещи с психотерапията във всичките ѝ форми - групи за взаимопомощ, лични..
Създаването на комисия, която да се ангажира с привличане на международен концесионер на “Топлофикация - София“ предлагат от групата на “Синя София“ в Столичния общински съвет. Проблемите с общинското дружество могат да са следващото голямо изпитание за столицата след проблемите с отпадъците, изразиха притеснения от групата. Темата бе засегната и от..