Изграждането на бул. "Филип Кутев" върви по график, за 15 септември да приключат строителните работи на кръстовището с бул. “Симеоновско шосе“, което се оформя като четириклонно.
Над 95% от инженерните мрежи са готови, стълбовете на уличното осветление са поставени, каналите са направени.
До края на октомври се очаква строителните дейности да са приключили, съобщи инж. Ангел Джоргов, зам.-кмет по строителство на Столичната община. Предстои да бъдат положени тротоарните настилки и велоалеята.
Джоргов припомни, че преди две години е изграден първият километър от ремонта на "Филип Кутев" от бул. "Тодор Каблешков" в посока изток до ул. "Луи Айер". Всеки момент се очаква разрешение за строеж за участъка от "Луи Айер" до бул. "Черни връх".
Южното платно на ул. "Филип Кутев" между бул. "Черни връх" и ул. "Сребърна" трябва да е готово през пролетта на 2024 година.
Бул. „Филип Кутев“ е част от третия градски ринг и заедно с бул. „Тодор Каблешков“ осигурява връзката между бул. „България“ и бул. „Симеоновско шосе“. Новият участък с около 1,2 км дължина, с две платна за движение по 10,50 м, с по три ленти в посока, нови тротоари с велоалея. По средата се запазва разделителна ивица за изграждане на трамвайно трасе.
Светофарните уредби ще имат индикатори рамки, които ще засичат в коя посока е натоварено движението, така че да се регулират фазите на светофара и да се облекчи трафика.
Чуйте още детайли в звуковия файл.От днес започва записването на учениците в 8. клас на приетите след първо класиране. То ще продължи до 17 юли включително. Младежите имат възможност да се запишат в училището, в което са приети. За целта трябва да подадат заявление до директора, оригинал за свидетелство за основно образование, както и медицинско свидетелство за..
От 19 юли временно се прекъсва движението на метрото в участъка от метростанция "Сливница" до метростанция "Обеля", съобщават от Столичния метрополитен. Причината е строителството на новата метростанция "Панчо Владигеров". От 19 юли влизат в сила следните промени: - Метролиния М4 от МС "Летище София“ ще се скъси до "МС Сливница“...
Днес по-значителна облачност ще има над Западна и Централна България, а през втората половина на деня облачността ще се увеличи и над североизточните райони. На места ще превали и прегърми, съобщиха от НИМХ. Над югоизточните райони през по-голямата част на деня ще е предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад, в източните райони –..
Необикновените истории на зоолога Антония Хубанчева с кауза и доза диво вдъхновение в Ratio на 15-ти юли. За едно вълнуващо пътешествие през амазонските джунгли, из Карибите към сензорния свят на прилепите и обратно в сърцето на София - за всичко това разказа в предаването “Радиокафе” зоологът Антония Хубанчева . “Джунгли, скакалци и твърдоглави..
Много от нас не понасят температури над 35 градуса, но е лято и е юли, така че е в реда на нещата времето да е горещо. Въпросът е как да се спасим от жегите , особено по пладне, когато температурите са в своя пик. Единият вариант е да стоим в затворено помещение с климатик. Но това е много по-нездравословно, отколкото да отидем в парка..
От тази нощ двата терминала на Летище "Васил Левски" в София ще бъдат обслужвани от автобус от мрежата на градския транспорт, припомнят от аеропорта. В края на юни Столичният общински съвет гласува предложението с цел подобряване достъпа и облекчаване на придвижването на хилядите пътници и служители в района. Маршрутът на нощната линия N4..
Община Своге работи върху частични проблеми с безводието по време на летните месеци. В някои населени места е въведен воден режим. За момента не е засечено замърсяване на водата. Кметът Емил Иванов е издал заповед в началото на юли, с която във връзка с достигане на експлоатационния минимум на някои водоизточници, се забранява..