Едва 29% от хората на възраст 16-72 години у нас имат базови умения в областта на цифровите технологии при средно 56% за Европейския съюз, сочат данните на Европейската комисия от 2022 г.
Чрез кампанията на „Заедно в час“ учениците ще се научат как да създават дигитално съдържание. Ще развият и уменията си за проучване и оценка на информация, онлайн комуникация и колаборация.
Инициативата официално е насочена към учителите, като те ще получат изцяло готови учебни материали, каза пред Радио София Юлия Мишкова - старши специалист “Управление на проектите“ във фондацията.
„Целта е да им предоставим възможност да работят с учениците по атрактивен начин, в който да се сблъскат с някои от големите въпроси, свързани с темата за изкуствения интелект и търсейки отговор да имат възможност да надградят своите дигитални умения и компетентности, които са ключови за реализацията в съвременния свят“, добави Юлия Мишкова.
Учителите, заедно с учениците, могат да избират между 10 въпроса, свързани с изкуствения интелект, които да изследват.
„Една от основните цели на образованието е да подготви учениците за утрешния ден, едно подобно влизане в темата, с познаване на различните аспекти и въпроси, които се провокират, ще присъства все повече в дневния ред в образованието“, допълни Юлия Мишкова.
Тя уточни, че в следващите два месеца учителите и учениците, които започнат работа по проекта и преминат успешно през подготвените предизвикателства, ще могат да спечелят награда, която да популяризира резултата от работата им.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Концерт от инициативата на Българската академия на науките и Националната музикална академия “Мusicorium via - Две академии, една сцена“ ще се проведе тази вечер от 18.00 часа в зала „Проф. Марин Дринов“. Концертът е под наслов “Пролетна разходка“ и включва изпълнения от барока до музиката на XX век на студентите на доц. д-р Мариана Пенчева.В..
Актьорът Петър Петров -Перо бе гост в предаването “Добър вечер, София“, за да разкаже за иновативен уършоп свързан с актьорската професия, чрез който ще бъдат дадени насоки, важни не само за завършващите и наскоро завършилите в тази сфера, но и за всеки един, който е решил в бъдеще да започне да учи и да се посвети на актьорската професия...
Район “Нови Искър” се очертава като един от привлекателните и най-бързо развиващи се райони в столицата. “Интересът на млади семейства, които предпочитат нашия район за установяване и за отглеждане на деца е наистина голям. През месец февруари открихме нова детска градина в с. Мировяне с 4 групи, в която в момента има около 50 деца. От септември..
След последното класиране от началото на месец май, в София официално приетите деца са 11 500 деца, от тях 5163 са приети в яслени групи, а 6295 от 3 до 6-годишна възраст са приети в детските градини. Проблем обаче остава фактът, че са кандидатствали общо около 23 600 деца, от които 9700 са останали извън системата. “Това, което предстои на приетите..
Доставчиците на вода, електроенергия и топлоенергия в София са създали и предлагат на клиентите си брошура, в която се описва как може да се смени партидата на съответен потребител. От днес тя се предлага в центровете за обслужване на клиенти. В "Как да сменя партидата за ток, вода и парно" са посочени специфичните условия за всяка една..
Светът на правото е необятен и човек, сблъсквайки се с него, често може да се изгуби в него. Наскоро адвокатът Ясен Ковачев написа статията “Ръководство за употреба“ на адвоката в областта на частното право и гражданския процес , в която развива достъпно, увлекателно и полезно теми от тази сфера. Ясен Ковачев има опит като адвокат около 25..
Над западната и централната част от Дунавската равнина ще бъде предимно ясно, а над Североизточна България, под влияние на студен атмосферен фронт, от североизток с усилване на вятъра ще се заоблачи и до сутринта на места там ще превали. Минималните температури ще са между 6° и 11°, в София - около 7°, съобщават от Националния институт по метеорология..