"Толкова се смъкна, или се вдигна цифрата, че според мен ние вече трябва да сложим 12. Смятам, че ситуацията, в която ние се намираме и до която нашето общество позволи да се стигне е такава, че трябва наистина да вземаме мерки доста по-отрано, за да можем да съхраним поне една част от поколението, което идва след нас", отбеляза той.
Освен това каза:
"Политическо е по простата причина, че в момента политическата среда е нещото, с което непрекъснато се занимаваме. В последните две-три години се превърнахме в посмешище на цял свят и Европа. Ние сме единствената страна, в която в един ден има 11 различни протеста и всъщност в основата е залегнало това, тези протести. Начинът, по който всеки ги разбира, начинът, по който всеки отстоява себе си, това, че ние не мислим като общност, а още сме на племенна основа."
Сърменов посочи, че това е тема, която театърът не може да подмине и постановката е едно "криво огледало", в което обществото и политиката да могат да се огледат. Той изрази надежда, че това, което се представя на сцената ще бъде чуто и видяно от хората и ще ги провокира да се замислят поне малко. На 12 октомври ще бъдат открити маски на големите актьори, създатели и вдъхновители на Сатиричния театър, които ще бъдат поставени на основната колона на фоайето - колоната на Алеко Константинов.
"Първите три маски, които ще покажем на 12-и заедно с премиерата на "Фитнес" от 16 часа ще бъдат на Калоянчев, на Татяна Лолова и на Стоянка Мутафова, а пък на Парцалев е готова. Постепенно ще ви ги представяме, за сега сме се приготвили да направим 12 и да сме живи и здрави, във времето ще направим още", каза той.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Музиката много влияе на настроението, на поведението на човека. " Ако искаме да създадем идеалната държава, е важно какви звуци избираме да се чуват ", перифразира Платон певецът Илко Биров , който гостува на БНР-Радио София, за да представи новата си песен "What Makes A Man". Роден е в Пловдив, но 10 години прекарва в Канада, където завършва и..
В страната започва кампания "Пътека на знанието" , която разяснява симптомите и рисковите фактори, водещи до инсулт . Поводът е Европейският ден за информираност за инсулта. В България смъртността от заболяването е 4 пъти по-висока от средната за Европа. Пътеката на знанието е 7-метрова инсталация за учене чрез преживяване. Тя е символично..
4 ОУ "Проф. Джон Атанасов“ в столичния район "Искър“ отбелязва 50 години от създаването си. С всяка изминала година то става все по-предпочитано, като една от причините за това е развития математически профил и добрата подготовка на учениците в тази дисциплина. Пред Радио София директорът Таня Груева заяви, че зад успехите на училището..
Няколко ключови проекта за развитието на образователната инфраструктура са в ход в столичния район "Подуяне“. Предстои изграждане на нов корпус на 143-то Основно училище "Георги Бенковски“ в кв. "Хаджи Димитър“ и ремонт на съществуващата сграда. Разширението е важно, защото интересът към училището е голям. Към него се насочват не само много деца..
Днес над много райони облачността временно ще намалее, но сутринта на места в низините ще има краткотрайна мъгла. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, съобщиха от НИМХ. Главно в Югозападна България, около Стара планина и североизточните райони ще има краткотрайни валежи с гръмотевици. Вечерта ще превали и в крайните..
На 12 май започваме седмицата с нови коментатори във "Форум" – политолозите Георги Киряков и Светлин Тачев . От 9 май, петък, най-горещата тема е една. Именно тя беше във фокуса на разсъжденията в днешното издание: Референдума във връзка с влизане на България в Еврозоната , обявен от президента Румен Радев. "Изборът на датата..
Пазарът на ИТ аутсорсинг в Европейския съюз се развива с впечатляваща скорост. Очаква се годишният темп на растеж в сектора да бъде между 7 и 8%, но е необходима промяна на фокуса, каза пред БНР-Радио София д-р Христо Лесев , собственик и изпълнителен директор на българска компания с международен опит в разработката на софтуер и мобилни..