Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нарушено водоснабдяване от 9 до 22 часà в кв. "Симеоново" и "Драгалевци"

Снимка: Георги Нейков, БНР

Във връзка с изпълнение на инвестиционен проект за реконструкция на уличен водопровод по ул. „Крушова градина“, кв. „Драгалевци“, от „Софийска вода” предупреждават, че се налага спиране на водоподаването на 5 октомври от 9:00 до 21:00 часа в района между: ул. „Захари Зограф“, ул. „Панайот Пипков“, ул. „Кимчовец“, ул. „Казаните“, ул. „Еловица“ и ул. „Св. Горазд“.

При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа ще бъде осигурено алтернативно водоснабдяване с водоноска на адрес: ул. „Захари Зограф“ на кръстовището с ул. „Герена“.

Монтаж на два спирателни крана на ул. „Панорама“, кв. „Симеоново“ налага спиране на водоподаването от 10:00 до 22:00 часа в района на:
кв. „Симеоново“, кв. „Симеоново – Драгалевци“, комплекс „Витоша вилидж“, комплекс „Манастира“ и комплекс „Ривър парк - София“.

При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа водоноски ще бъдат разположени на ул. „Симеоновско шосе“ - на кръстовището с ул. „Витошки езера “, и на паркинга на магазин Макси на ул. „Захари Зограф“.

По публикацията работи: Георги Нейков


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Строителна фирма с глоба – бетонирала 12 дървета до столичното 11 ОУ "Св. Пимен Зографски"

Глобиха в максимален размер от 5000 лв. фирмата, наета за изграждане на новата ограда на 11 ОУ “Св. Пимен Зографски” в ж.к. ”Дианабад”, съобщи кметът на район "Изгрев“ д-р Делян Георгиев. След изненадваща проверка от страна на служители на районната администрация и констатирани нарушения при изпълнение на проекта, Столичният инспекторат е наложил..

публикувано на 05.09.25 в 11:34

"Галаконцерт на българския талант" в София по повод Деня на Съединението

На 6 септември 2025 г., от 20.00 ч., на откритата сцена на площада пред Патриаршеската катедрала "Св. Александър Невски“ ще се състои "Галаконцерт на българския талант“. Той се провежда с подкрепата на Столичната община и е подарък за всички българи – по повод Деня на Съединението.  В 11.00 часа днес зам.-кметът в направление "Образование, култура и..

публикувано на 05.09.25 в 07:55
Съдът гледа мярката на 18-годишния Валентин Асенов, обвинен за катастрофата с АТВ на 14 юли в столичния квартал

Съдът потвърди постоянния арест за Валентин Асенов, обвиняем за катастрофа с една жертва в София

Апелативният съд потвърди постоянния арест на 18-годишния Валентин Асенов, който на 14 юли предизвика катастрофа с един загинал и един пострадал. Тежкият пътен инцидент, при който мощният автомобил на Асенов се заби челно в АТВ, стана в столичния квартал "Христо Ботев".  Според магистратите има достатъчно данни, че обвиняемият, който е бил под..

публикувано на 04.09.25 в 16:32

5380 т компост и 1437 МWh ток е произвела Столичната община от преработката на зелени и хранителни отпадъци

5380 тона компост и 1437 МWh ток е произвела Столичната община от преработката на зелени и хранителни отпадъци от началото на годината. По данни на Столичното предприятие за третиране на отпадъци, от 1 януари досега софиянци са предали 5513.26 тона хранителни (от които се произвежда ток) и 9499.460 тона зелени отпадъци (от които се произвежда..

публикувано на 04.09.25 в 13:50

Банкя спортува през септември

Между 7 и 28 септември жителите и гостите на Банкя могат да се включат в различни спортни занимания. Над десет спорта, които се тренират в курорта, са включени в проекта "Спортна Банкя: #BeActiveBankya” по Програмата "София спортува“. Някои от заниманията са само за деца и младежи до 29 години, но повечето са подходящи за цялото семейство, съобщават..

публикувано на 04.09.25 в 12:05
Иван Таков

Иван Таков: Ще търся сериозна подкрепа за реформи в градския транспорт

"Малки инциденти винаги е имало. И заради овехтялата инфраструктура, и заради морално остарелия състав на превозните средства . София е голям град с изключително натоварено ежедневие. Всеки ден има дребни инциденти, включващи и коли на градския транспорт. Обективни фактори са се натрупали през годините ." Това коментира в интервю за БНР Иван..

публикувано на 04.09.25 в 09:21

Няколко квартала в София временно ще са със спряно водоподаване

Във връзка с почистване и дезинфекция на резервоар “Ловджийска чешма”, на 4 септември 2025 г., се налага спиране на водоподаването от 11.00 до 23.00 часа в района на: - в.з. Градищe - в.з. Ловджийска чешма - в.з. Белика - в района на ул. "Славей“, ул. "Роза“ и ул. "Невен“ При продължителност на строително-ремонтните дейности над..

публикувано на 04.09.25 в 07:53