По думите й пътуването е голям проблем за хората от Северна Африка, тъй като гражданството за тях е бариера.
"Като се съберем това, което ми прави голямо впечатление е, че като цяло хората от този регион са страшно гостоприемни. Като съм била и аз там и те, когато идват тук са едни големи сърца, отворени, много споделящи. Включително и за храна като говорим, като сме били в Ливан, в Ирак, в Мароко, хората отварят дома си за теб и гостът е най-важният човек. Това е едно страхотно усещане, което може би малко го губим в индивидуалистичния свят тук в Европа и със западната култура", сподели Анджекарска.
Тя отбеляза, че когато те дойдат у нас им е много интересно, искат да научат български език и повече за нашата култура. Освен това тези хора са отворени за споделяне на всякакви теми, включително и на по-чувствителните. Те са млади образовани хора, които говорят английски и вече са участвали на местно ниво в различни организации или младежки движения.
"Нещо са направили за да разберат за тази възможност, която ние им предлагаме, която всъщност е по една европейска програма, която се казва "Европейски корпус за солидарност". Ние имаме проект и съответно те кандидатстват за да участват в този проект като доброволци, да дойдат тук за 6 месеца или някакъв конкретен период, който определяме заедно. Те имат поглед върху това какво се случва в техните региони и са критични към това, което се случва. Искат да направят промяна към по-добро", посочи Анджекарска.
Според думите й едно от най-ценните неща е, че научавайки повече за другия разбиваш твои стереотипи и нагласи, които си имал, или пък невежество в някои сфери. Резултатите от такива събития са обнадеждаващи, отбеляза тя. Въпреки това те се притесняват да говорят пред медиите, от една страна за да не се интерпретира грешно това, което казват, а от друга им е трудно да говорят за конфликтите.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Към септември месец загубите по водопреносната мрежата на “Софийска вода” са в размер на 37.8% . Към 2010 г., когато “Софийска вода” започва да управлява водите на столицата, загубите са били 60% . В рамките на 14 години ние сме достигнали този процент с намаление с повече от 20% загубите на вода във водопроводната мрежа на град София. Това заяви..
Към края на октомври 2024 г. жилищните кредити у нас нарастват с 26,5% на годишна база до 24,124 млрд. лева, показват данните на Българската народна банка. Процентът е увеличение в годишния темп на растеж, тъй като през предходния месец ръстът бе 25,9%. Така за последните 12 месеца сумата по отпуснатите заеми за жилище от търговските банки на..
В сутрешните часове на отделни места в низините, котловините и около водните басейни ще бъде мъгливо или с ниска слоеста облачност. Минималните температури ще бъдат между минус 4° и 1°, в София - около минус 2°, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология. През деня ще преобладава слънчево време. Вятърът ще е слаб с южна..
В три метростанции заработиха зони за безплатно измерване на кръвното налягане, съобщиха от Столичната община. Кътовете са в рамките на кампанията за превенция на сърдечносъдовите заболявания сред младите хора „120/80. Избери номера на сърцето" и са разположени в преходните станции "Софийски университет", "Сердика" и "НДК" , където хората..
В новата в студиото на "Форум" ще слушаме разсъжденията на Георги Вулджев и Едуард Папазян. Днес водещият Лъчезар Христов ги провокира по темите: Пореден епизод от сагата за политическата безизходица у нас. Борисов отказа лидерска среща с ПП-ДБ. Доган разчиташе на обръчите (бизнеса), Пеевски – на прокуратурата (с влияние не само върху..
Българските журналисти работят под непрекъснат стрес, който отключва тревожност, безсъние, стига се до прегряване в професията (бърнаут). Това показва седмото поредно проучване на Асоциацията на европейските журналисти в България (АЕЖ-България) за медийната свобода в страната. Анализът, чийто автор е д-р Илия Вълков, се базира и на..