Най-популярният телевизионен продуцент издаде своята автобиографична книга "Без реклами". Той бе гост в предаването "Радиокафе", за да ни разкаже как се зароди идеята да напише тази книга.
Всичко започва внезапно, бях "изнуден" от актьора Влади Априлов, който ме спечели с това, че за 2-3 месеца ще я напишем, но в крайна сметка отне почти 2 години тази работа", шеговито споделя той. И допълва:
"В началото не мога да кажа, че бях много ентусиазиран, защото знам какво е, тъй като пиша сценарии и знам какво време отнемат. Изисква отдаденост, но в последствие колкото повече навлизаш, разказваш и си спомняш, се оказва, че това е страшно емоционално. Едно пътуване във времето, което сам си причиняваш, но на практика така ме зареди – беше изключително приятно да се върна назад във времето… Звънях на много хора, за да ми припомнят някои дати и години."
Разкрива още, че най-много се е затруднил да опише динамичния период в живота си, когато около него нещата бързо се разрастват. Но книгата разказва неговата лична история още от ранните години на шоумена, от живота с неговите родители, също артисти. Всичко започва с една фантазия, една приказка, в която Маги живее много години.
Днешните родители са длъжници на своите деца, смята продуцентът.
"Ако аз съм това, което съм, го дължа изключително много на баща ми и майка ми, защото така съм отгледан – със свобода в главата. Фантазията беше най-важното нещо в нашето семейство, да лети и да бъде свободна. И смятам, че тази свобода, когато едно дете се научи, че то може да лети и усети, че полетът е безграничен най-много помага в бъдеще", посочи той.
В изданието читателят ще преоткрие продуцента Маги Халваджиян и като човек изключително добре боравещ със словото. Той е откровен, прям директен. Когато говори по телевизията има болезнено чувство за справедливост, за граждански дълг, но в книгата той е и чудесен разказвач:
"Животът ни е като концентрични кръгове – хвърлиш няколко камъка в едно езеро и те образуват кръгове, които се пресичат – така и при нас, затова най-важното е да хвърлиш всички камъни в подходящото езеро", твърди авторът на книгата "Без реклами".
Твърди, че подходящото "езеро" избираш тогава, когато мислиш.
"Често хората действат хаотично и това е проблем, но когато подредиш в главата си нещата, когато целта е ясна, тогава можеш лесно да видиш правилното езеро и да хвърлиш камъните точно там", разкрива той.
Споделя, че е разочарован, но не толкова от престъпници и от политици, защото те са си такива, но…
"Аз съм разочарован от хората, които някак си приемат това, които не се бунтуват, които при един силен репортаж, в който става ясно как те обират хора имащи власт – защо не сме всички на улицата? Някак си всеки го гледа, цъка с език, пише нещо във фейсбук, но така нещата не се променят. Когато хлябът, прехраната ти са по-ценни от свободата ти, тогава всяка една демокрация е загубена", категоричен е Халваджиян.
Още от изключително интересния разговор на Даниел Ненчев, чуйте в звуковия файл.
Невена Николова и Данаил Конов са имена от екипа на радио София - той идва от Враца в София в 2015, тя идва от радио Шумен. Още за техния път към и в радиото - в звуковия файл: Може ли по обява да намериш призвание и има ли значение какво казват родителите? Кои са най-сладките позиции, каква е разликата между новинар и водещ, както и репортер -..
Гостува ни актрисата Маргарита Костова. Надежда Герова разговаря с нея относно призванието актьор и всичко, което заобикаля един човек на изкуството. За работата на актрисата в куклени и драматични постановки и как предава занията си на деца и младежи нека чуем повече сега.
Какви са предизвикателствата пред младите хора в България? Каква е ролята на активните граждани за преодоляване на разделението в обществото? По темата ни гостува Мирослав Цеков, председател на Форум гражданско участие: "Отвореното ни писмо до НС бе провокирано от насочени срещу НПО призиви от политически сили в НС. Това е откровена заплаха и опит..
Албена Димитрова от Американския Университет в Благоевград представя състезанието по социално предприемачество "Станция Иновация": "Аз съм втори семестър в първи курс, следвам два бакалавъра. Клубът ни за по-добро общество организира благотворителни базари и в "Станция Иновация" парите също ще отидат при лица в неравностойно положение. То се..
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..