Скоро след стартирането Младежката академия за кариера (МАК) вече се радва на голям интерес от студенти и млади хора в страната. Близо 200 души са се регистрирали в програмата и преминават през курсове за кариерни, дигитални и предприемачески умения в общо 26 обучителни модула, а предстои обученията, предоставяни от МАК и компаниите партньори на програмата, да се разрастват.
Инициативата е на JobTiger, ISIC и Фондация на бизнеса за образованието.
Основна цел на най-мащабната неформална обучителна програма е да свърже поколението Z с пазара на труда и да даде шанс на младите хора да придобият важните и липсващите им умения за заетост, така че те не само по-бързо да се адаптират в компаниите, където започнат работа, но и да са много по-успешни.
В МАК посредством обучителни курсове и менторство от водещи компании в България студенти и младежи имат възможността да придобият и надградят редица умения за успешно кариерно развитие. Онлайн обучителните курсове са достъпни навсякъде, по всяко време и на всякакво устройство с интернет връзка.
„Както всяко друго, и поколението Z има свои ценности и предпочитания. Оказва се, че бизнесът не може така да обясни ситуацията и условията на хората от тази генерация, че те да дойдат на работа“, коментира пред БНР-Радио София Светлозар Петров, управител на JobTiger. Той даде като пример неумението да се общува с хора от младите, които са израснали с телефоните. По думите му, незадържането на работното място от поколението Z се дължи на лошото въвеждане в работата, обясняване на реалността на техния език.
Чуйте още за целите и възможностите на МАК в разговора на Катя Василева.
Биляна Савова извървява дълъг път между план “2В” и план “Да бъда”. “Много интересно как изобщо се появи в живота ми цялата тази концепция за план “Да бъда””, разказва тя и се връща към датата 30 май, когато се отбелязва Денят на хората, които живеят с диагнозата “Множествена склероза”. “Идеята е първо да погледнеш към себе си и да си дадеш сметка..
Свободното къмпингуване в България и Европа от години е тема сред любителите на почивка с кемпер, каравана или палатка. Особен интерес буди темата, след като през януари в Гърция приеха нови правила за свободно къмпингуване. От години то е законово ограничено в южната ни съседка, въпреки че много гърци, българи, румънци и хора от цяла..
Образование, медийна грамотност, четене - каква е връзката между тях разказва в ефира на “Радиокафе” Искра Джанабетска от “Книговище” . Първо обаче фокусът на разговора попадна върху днешната дата - 9 май. “Да не гледаме на Европа само като на комфорт. Аз изпитвам голямо удоволствие от това да разбираш и да разсъждаваш и смятам, че когато..
Това лято педстои шестото издание на Sofia Summer Fest. Ради Георгиев и Борко Чучков гостуваха в предаването “Добър вечер, София“ , за да разкажат за предстоящото шесто изданиe на Sofia Summer Fest, което започва на 4 юли 2025 година, с двудневен музикален маратон. То ще бъде открито отново от певеца Васил Найденов, а на втория ден от..
На 9 май отбелязваме Деня на Европа. На този ден преди 75 години е подписана Декларацията на Роберт Шуман, която полага основите на Европейския съюз, както и проправя пътя за просперитет, мир, демокрация и сътрудничество в Европа. През 2025 г. Денят на Европа се отбелязва в целия Европейски съюз с редица инициативи и събития. В България..
Илина Пенева и Мартина Новакова разказаха пред Радио София подробности да проекта “Метаморфози на работното облекло“, в който участва и Център "Кристо и Жан-Клод“ от Габрово. Европейският проект се осъществява в шест европейски града с голямо индустриално наследство. Градовете са Кемниц, които са европейска столица на културата за 2025..
75 години след подписването на Декларацията на Роберт Шуман, която полага основите на Европейския съюз, Европа продължава да изглежда като основния остров на свободата, на демокрацията и хуманизма, коментира пред Радио София д-р Катя Христова-Вълчева. Тя e “Жан Моне” лектор и главен асистент по Европейска политика в НБУ. "Европа е естественият..