Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Посветих се да споделям красота

Поли Кинова
Снимка: личен архив Поли Кинова

Дизайнерката Поли Кинова – носител на наградата „Златната игла“:

"Да творя ме прави щастлива. Модата е моето призвание. Тя е вътрешно усещане, свобода, а това е най-голямата ценност. Посветих се да споделям красота. Професията на модния дизайнер изисква много развито въображение. Постоянно да си информиран за тенденциите в модата.

Предизвикателствата са от най-различно естество. Сама определям пътя, по който вървя. Изисква се самомотивация, самодисциплина и гъвкавост. Колкото по-големи ставаме, толкова по-големи са предизвикателствата.

Идеята за модната ми марка се роди в 2005, сестра ми е мой партньор и подкрепа, започнахме от нулата. В 2015 създадох първото ми самостоятелно ревю, "Споделена красота". В 2019 бях удостоена със "Златна игла" за булчинска мода. Тази година бях наградена пак с грамота от "Златна игла"за развитието на официалната мода.

Предпочитани за този сезон са пастелните цветове, но и сребрист металик, за мен най-модерният цвят е този, който ти отива. Съветвам младите да носят светли цветове, но тенденцията при тях е черното. Деловата елегантна рокля не трябва да доминира над нея, а да я допълва, достатъчно прилепнала, за да покаже, че е жена и достатъчно широка, за да покаже, че е дама. 
Строго индивидуално според характера е изборът на всяка дама - хем да сме разкошни, хем да ни е удобно. Бялото за сватбените рокли е отживелица."
По публикацията работи: Людмил Фотев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Софийски разкази - Културният живот в стара София

Първите софийски театрални постановки се правят в сградата, където е и Народното събрание. Тя изгаря в 1882. В миналото предаване стана дума за друг дъсчен театър наблизо - този на японица Камчик. На това място се създава друг дъсчен театър, "Основа", след събарянето на този на Камчик. В началото на 20 в. на същото място започва строежа на сегашния..

публикувано на 25.10.25 в 16:00
професор Васил Захариев

Историята оживява - професор Васил Захариев, трудове първи и втори

Художник-график, изследовател и преподавател, чиято 130-годишнина честваме през 2025 - това е професор Васил Захариев. Любомир Николов е уредник в Историческия музей в родния град на професора - Самоков: Самоковският художник прави офорти със старата сграда на Света София - особеностите според Любомир Николов: "Не са много гравюрите от неговата неща,..

публикувано на 25.10.25 в 15:00

Адресите на любовта - Георги Парцалев

Жените в живота на Георги Парцалев Може да звучи сензационно, но легендарният комик Георги Парцалев се е влюбвал и в жени. В гимназията изпращал до дома, носел чантата и получил първа целувка от съученичката си Роза, но баща му попарил надеждите за взаимност с думите „Тя е от богат род, а на теб фамилията ти идва от скъсаните гащи на дядо ти. Не..

публикувано на 25.10.25 в 14:00
Иван Попов

Кариерното развитие е основна цел

Playing Narratives е 7-месечна програма за млади таланти в сферата на видео игрите. Готов ли си да превърнеш страстта си към игрите в кариера? Подробностите с   Иван Попов, част от екипа на Гудгейм (инициатива, явление): "Всяка година подкрепяме кауза, свързана с образование. Обединяваме гейм енергията и я насочваме към смислени проекти на..

публикувано на 25.10.25 в 11:51
Антон Биров

Стегната история, еднакво лесна за възприемане от нови читатели, фенове на сагата и играчи

„Вещерът: Кръстопътят на гарваните“. Историята на „Вещерът“ вече се превърна в истинска сензация – първо с книгите на Анджей Сапковски, после с култовите игри The Witcher, а накрая и с успешния сериал на Netflix. С нас по този повод е  Антон Биров от влога "С книги под завивките": "Вечерът се изправя срещу цялата концепция за необходимото чудовище...

публикувано на 25.10.25 в 11:04

Усилия, стратегия, политики, екипна работа.

Столична библиотека отпразнува своя 97-ми рожден ден .  Една от най-старите културни институции на София е създадена на 24 октомври през 1928 г. Днес Библиотеката на София се гордее с близо 109 хиляди читатели, фонд от 1 милион книги, 4 модерни филиала и диблиобус, най-големият в страната детски център, дигитална тийн лаборатория, литературен музеен..

публикувано на 25.10.25 в 09:54

На 26 октомври преминаваме към зимно часово време

В неделя, 26 октомври, преминаваме към зимното часово време.  В 04.00 часа сутринта стрелките трябва да се преместят с час назад . През март 2019 г. Европейският парламент гласува за отпадането на сезонната смяна на часа.  Държавите членки решават дали преминат изцяло на лятно или зимно часово време.

публикувано на 25.10.25 в 09:25