Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Девина Василева режисира видеоклипа към новия сингъл на група "Ша-ша"

Младата студентка по "Продуцентство и кинорежисура" - Девина Василева
Снимка: Радио София

Девина Василева е студентка в класа по "Продуцентство и кинорежисура"  на проф. Георги Дюлгеров в Нов български университет, прави късометражни филми и видеоклипове. Един от тях - видеоклипът „За жадните“ на група "Ша-ша" е повод за гостуването ѝ в предаването „Радиокафе“.

Казва, че думите  “режисьор“ ,“продуцент“ и “сценарист“ са малко стряскащи, когато си още “малък“ и тепърва правиш първите си крачки.
Девина разказа как е станала режисьор на видеоклипа към новия сингъл на група “Ша-ша“. Приятелка я кани да се срещне с групата.

"Така се намерихме по кръвна група, защото наистина са прекрасни луди хора, в добрия смисъл", сподели тя пред Радио София.

Посещава техен концерт и е впечатлена от енергията на текстописеца на групата Гергана Добрева. Обмислят идеята за видеото, Цвети Кънева предлага това да се случи в Рибарското селище на Тутракан. Участват и двамата оператори Венцислав Тодоров и Георги Георгиев, Десислава Вулева – първи асистент-режисьор и костюми и художникът Мартин Георгиев. С този екип видеото се осъществява в рамките на една седмица.

Група “Ша-ша“ е в състав Гергана Добрева – вокал, китаристът Светослав Колев-Цвъри и Доменико Форнари – контрабас.

За своя преподавател проф. Георги Дюлгеров казва, че е от всичко по малко – респектиращ, строг, но справедлив, подкрепящ, и този, който е повярвал в нея, поднасяйки ѝ своята книга, подписана с вяра за бъдещето.

“Много помага това да виждаш, че някой, който има толкова много филми, вярва в теб“, споделя Девина Василева.
Чуйте разговора на Гергана Пейкова в звуковия файл.

По публикацията работи: Спаска Давранова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Новото основно училище в кв. "Манастирски ливади – изток" може да бъде завършено до 2028 г.

Избран е победителят в конкурса за архитектурен проект за ново основно училище в кв. "Манастирски ливади – изток“. Жури от 15 души, представители на съсловни организации, институции и академични среди подреди над 30 оферти, съобщи пред Радио София кметът на район "Триадица“ Димитър Божилов. "Когато възлагахме тази процедура заложихме към оферентите..

публикувано на 09.09.25 в 10:25

Навършват се 81 г. от преврата на 9 септември 1944

Днес се навършват 81 години от преврата на 9 септември 1944 година, когато офицери, минали на страната на Отечествения фронт, превземат Министерството на войната, Централна поща, Телефонната палата, Централна гара и други ключови обекти в София. Министрите от правителството на Константин Муравиев са арестувани, а Кимон Георгиев обявява по..

публикувано на 09.09.25 в 09:21

Предимно слънчево, отново с летни температури

Днес ще е предимно слънчево с временни увеличения на облачността. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток, съобщиха от НИМХ. Максималните температури ще са между 28° и 33°, в София - около 29°. В планините ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността, но само на изолирани места в Рила и Пирин ще превали. Ще духа до умерен вятър..

публикувано на 09.09.25 в 06:35

Доротея Николова: Грамотността днес е престанала да бъде ценност

На 8 септември отбелязваме Международния ден на грамотността. Датата е обявена от ООН на 17 октомври 1965 г., а за първи път се отбелязва през 1966 г. Целта е да се усилят действията на обществото към разпространение на грамотността. Според ЮНЕСКО грамотността допринася за мира, като подпомага постигането на индивидуални свободи, по-добро разбиране..

публикувано на 08.09.25 в 17:35

Виненият туризъм може да превърне страната ни в целогодишна туристическа дестинация

Виненият туризъм може да превърне страната ни в целогодишна туристическа дестинация. В тази посока ще работят съвместно Министерството на туризма и Българската организация за винен туризъм. Българската организация за винен туризъм е първото национално сдружение, което обединява водещи винарни в страната. Председателят на организацията Петя Минкова..

публикувано на 08.09.25 в 16:13

Започна Седмицата на пожарната безопасност

Традиционната Седмица на пожарната безопасност се провежда от 8 септември до 14 септември 2025 г., в цялата страна. По време на кампанията се предвиждат почти 900 събития, включващи приемни за граждани; провеждане на кръгли маси, дискусионни и информационни срещи, беседи и форуми; демонстративно провеждане на обучения, занятия, тренировки,..

публикувано на 08.09.25 в 15:27

Д-р Александър Стоянов представя книгата “Българите между две катастрофи (1396 – 1944 г.)“

В предаването "Радиокафе“ разговаряме с историка д-р Александър Стоянов за неговата последна историческа книга  -   “Българите между две катастрофи (1396 – 1944 г.)“ ,  написана така, че да може да се чете и от по-широката, любопитна и любознателна публика. Изданието е синтезирано и достъпно изложение на българската история от края на..

публикувано на 08.09.25 в 13:21