"Изключително динамично е, много е хубаво да работиш с такъв режисьор като него. За мен мюзикълът е съвсем ново нещо, защото аз съм оперна певица и това е първият мюзикъл, в който аз ще дебютирам. Не е далечна ролята ми, тъй като аз съм част от манастира, заедно с моите прескрасни партньорки на сцената", сподели тя.
"Звукът на музиката" е един от най-награждаваните спектакли, който се подготвя от световен екип. Диригентите са двама - Игор Богданов и Светослав Лазаров.
"Самата история се базира на истинска такава, защото Мария фон Трап е истински човек, живял като всеки един от нас. Тя издава своя книга "Мемоарите на фон Трап", която съответно в последствие е издадена от Хауърд Линдзи и Ръсел Краус, като сюжетът е за една млада послушничка, която отива в манастира, търсейки своето място. Тя е много различна обаче, истинската Мария много е обичала да пее, да се наслаждава на природата. Тя не е била за манастира. Тя е била много различен персонаж и всъщност намира своята съдба в едно семейство, в което я изпраща игуменката на манастира и тя отива там като гувернантка, за да може да помогне във възпитанието на седем деца на един вдовец, на капитан фон Трап. И там всъщност историята става така, че те се влюбват", поясни Александрина Стоянова-Андреева.
Относно предизвикателствата на мюзикъла, тя посочи, че за нея лично това е пеенето с микрофон.
"Даже стилово той е по-класически мюзикъл. Той не е типичният комедиен, оперетен жанр. Режисьорът още първия ден, когато се запознахме с него ни обясни, че той е много по-различен, че не е типична комедия. Имайте предвид, че чистата музика е около 2 часа и половина, което граничи горе-долу с една история, разказана в една опера. Това е един мюзикъл, който е насочен повече към семейството, към любовта между хората, към това да мечтаеш, да дерзаеш, да се бориш", каза артистката.
Тя отбеляза, че новата 2024 година ще бъде интензивна, ще има много нови заглавия, както и няколко премиери. През февруари предстои "Медея", след това целият сезон ще бъде посветен на Моцарт и "Вълшебната флейта", като ще завърши с Вагнер.
"С правилна школа всеки един от нас би трябвало да може да изпее всеки един стил. Така, че за мен предизвикателството във Вагнер първоначално интересното беше да видиш, как рейнските дъщери скачат на батути, да видиш птичка, която съответно лети и наистина и в Большой театр това беше изключително интересно за публиката", каза Александрина Стоянова-Андреева.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
В ефира на неделното Радокафе продължаваме да ви представяме гласовете на „Радио София“. Ред е на ефирната двойка Яна Спиридонова и Роман Михайлов, но не като водещи, а като хората, които слушателите не познават: Яна: "Олеле, станаха 18 години. По случайност стана. Нямам проблеми да работя каквото и да е. Кандидатствах, нямах търпение, беше по..
Кръст от светлина и светлина след кръста. С тази снимка, подарена ни от един от основателите на 12+3 на БНР, Георги Папакочев, желаем добро начало на Светлата седмица!
От 17 април до 2 май Италианският културен институт в София в сътрудничество със Столична община и Сдружение Network Italia Bulgaria ни канят на изложбата „Метаморфозис” на художника Фернандо Де Филипи. Олга Георгиева от Сдружението ни въвежда в нея: "Историята е малко дълга. Художникът беше гост на първото ни събитие в Милано и там се роди мечтата..
По традиция всяка година на Велики Четвъртък, Народно читалище "Иван Вазов-1928" в село Нови хан отбелязва пролетните празници - Лазаровден, Цветница и Великден с празничен великденски концерт. За програмата на концерта, състоял се на обновената сцена разказва още председателят на читалището в село Нови хан, Сашка Ненова: Тазгодишният..
Гостуваме на адв. Пламен Димитров и баба Лена в с. Друган , говорим за традициите и обичаите на Великден, за ценностите в българското семейство : "От 2019 живея в с.Долни Раховец. Реших да напусна родния си град София, тук е близко до София. Във всяка къща има минерална вода, единият от 9-те извора захранват селото с минерална вода. Зарибихме..
Разговор с Боян Бочев за три копривщенски рода, които ще бъдат представени: "Отговорността да говориш за тези хора е огромна. Нашият род от майчина линия е от Копривщица. Открих данни за рода ми около 1844, а може би и от по-рано. А сега - Дебелянови, Палавееви и Маджарови. Всички говорим за Димчо Дебелянов, той е бил изключителен бохем, нищо че го..
Слушаме Любомир Пипков от Златния фонд на БНР - гласа му и музикални откъси от негови произведения. Говорим за композитора с проф.Юлиян Куюмджиев, преподавател в НМА и автор на книга за него, както и с внучката му, актрисата Ани Вълчанова: "Музиката му трябва да звучи по-често, изразил е себе си чрез нотите. В медиите и в концертните зали -..