Временно ще бъде прекъснато водоснабдяването в някои части на столицата, предупреждават от "Софийска вода".
Във връзка с извършване на строително-ремонтни дейности по ул. „Мишова орница“ днес се налага спиране на водоподаването от 10:00 до 22:00 часа в следните райони:
При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа "Софийска вода" ще осигури алтернативно водоснабдяване с водоноска на следния адрес:
- кв. „Драгалевци“ - на площада от 22:00 ч. на 07.02.2024 г.
- кв. „Бояна“ на площада при ресторант „Боянско ханче“ от 23:30 ч. на 07.02.2024 г.
Заради изместване на уличен водопровод по бул. „Г. М. Димитров“, ж.к. "Дианабад" се налага спиране на водоподаването от 9:30 до 21:30 часа в района между:
При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа "Софийска вода" ще осигури алтернативно водоснабдяване с водоноска на следния адрес: ул. „Никола Габровски“ № 1.
Глобиха в максимален размер от 5000 лв. фирмата, наета за изграждане на новата ограда на 11 ОУ “Св. Пимен Зографски” в ж.к. ”Дианабад”, съобщи кметът на район "Изгрев“ д-р Делян Георгиев. След изненадваща проверка от страна на служители на районната администрация и констатирани нарушения при изпълнение на проекта, Столичният инспекторат е наложил..
На 6 септември 2025 г., от 20.00 ч., на откритата сцена на площада пред Патриаршеската катедрала "Св. Александър Невски“ ще се състои "Галаконцерт на българския талант“. Той се провежда с подкрепата на Столичната община и е подарък за всички българи – по повод Деня на Съединението. В 11.00 часа днес зам.-кметът в направление "Образование, култура и..
Апелативният съд потвърди постоянния арест на 18-годишния Валентин Асенов, който на 14 юли предизвика катастрофа с един загинал и един пострадал. Тежкият пътен инцидент, при който мощният автомобил на Асенов се заби челно в АТВ, стана в столичния квартал "Христо Ботев". Според магистратите има достатъчно данни, че обвиняемият, който е бил под..
5380 тона компост и 1437 МWh ток е произвела Столичната община от преработката на зелени и хранителни отпадъци от началото на годината. По данни на Столичното предприятие за третиране на отпадъци, от 1 януари досега софиянци са предали 5513.26 тона хранителни (от които се произвежда ток) и 9499.460 тона зелени отпадъци (от които се произвежда..
Между 7 и 28 септември жителите и гостите на Банкя могат да се включат в различни спортни занимания. Над десет спорта, които се тренират в курорта, са включени в проекта "Спортна Банкя: #BeActiveBankya” по Програмата "София спортува“. Някои от заниманията са само за деца и младежи до 29 години, но повечето са подходящи за цялото семейство, съобщават..
"Малки инциденти винаги е имало. И заради овехтялата инфраструктура, и заради морално остарелия състав на превозните средства . София е голям град с изключително натоварено ежедневие. Всеки ден има дребни инциденти, включващи и коли на градския транспорт. Обективни фактори са се натрупали през годините ." Това коментира в интервю за БНР Иван..
Във връзка с почистване и дезинфекция на резервоар “Ловджийска чешма”, на 4 септември 2025 г., се налага спиране на водоподаването от 11.00 до 23.00 часа в района на: - в.з. Градищe - в.з. Ловджийска чешма - в.з. Белика - в района на ул. "Славей“, ул. "Роза“ и ул. "Невен“ При продължителност на строително-ремонтните дейности над..